Nasze Sny

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Nasze Sny

przez Lola Rose 26 sie 2013, 15:04
Rebelia, wiem, ale wierz mi było straszne jak cholera.
Jestem jaka jestem

Nasze Sny

przez mark123 26 sie 2013, 15:14
W moich obecnych snach często występują: dom mojej babci; moi rodzice; góry; sytuacje, w których gdzieś błądzę; sytuacje, w których jeżdżę windą.
Kilka lat temu często były sny, w których skaczę w przepaść, żeby się obudzić lub zabić (w zależności od tego, czy byłem świadomy, że śnię)

O, albo ostatnio śniło mi się, że już wstałam, że robię coś w domu, wszystko ideolo odwzorowane, tak jak jest w rzeczywistości. No i w którymś momencie cyk w mózgu, że halo, to sen, budzę się, wstaję, robię rzeczy w pokoju. Znów śnię. Kilka razy próbowałam się w tym śnie obudzić. Kilka razy widziałam ze swojej perspektywy jak otwieram oczy - nie poza ciałem, nie widziałam siebie leżącej w łóżku. Wszystko przez pryzmat jakby działo się to na serio. Za którymś razem dopiero wybudziłam się tak już rzeczywiście.

To są fałszywe przebudzenia, miewałem je wiele razy w dzieciństwie, obecnie nie.

Ale zasypiam zawsze wtedy, gdy słyszę muzykę w głowie. Totalnie nie kontroluję playlisty, którą mózg mi zapodaje, ot lecą jakieś melodyjki, znane lub mniej (w większości wypadków odpływam już wtedy, więc nie rozpoznaję "piosenek"). Wtedy wiem, że za chwilę będę zgonem :)

Mnie w ciągu dnia często "gra" muzyka w głowie, a gdy się kładę, to się szybko uspokaja.

Pamiętam, że kiedyś mi się śniło, że mnie chcą pożreć smoki, które latały w koło mojego domu.

Mnie się kiedyś śniło (ale bardzo dawno temu), że po domu mojej babci latały jakieś czaszki i chciały mnie atakować, a głowa mojej babci była od góry jakaś spłaszczona.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nasze Sny

przez hania33 26 sie 2013, 15:19
Mi się kiedyś zawsze śniło , ze latam a jakaś postać w czarnym ubraniu chciała złapać mnie za nogi .Teraz już nie zasnę , gdy mam odkryte nogi , muszę
je zawsze przykrywać.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nasze Sny

przez klaudek 26 sie 2013, 15:26
Ostatnio często doświadczam dziwnej snów, ponieważ dy mi się coś śni to ja to wykonuję i mam tego świadomość. Np. śniło mi się,że zrywam wiśnie i się przebudziłam i mam ręce w górze,albo,że coś maluje i moje ręce to wykonują. Dziwne trochę. Też tak macie ?
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

Nasze Sny

przez hania33 26 sie 2013, 15:31
Ja tak nie mam , lecz moja koleżanka dawno temu , wiesz nawet rozmawiała z kimś po francusku , gdyż jej się śniło , ze była w Paryżu, lub biegała i otwierała drzwi, bo jej się śniło , ze jej maż wrócił..Dziwne te Nasze sny.

Obrazek

Nasze Sny

przez klaudek 26 sie 2013, 15:36
Faktycznie też bardzo dziwne. To coś na zasadzie lunatykowania,ale nie do końca. Może w tedy po prostu człowiek nie jest w fazie paraliżu sennego i dla tego wykonuje te czynności.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

Nasze Sny

przez Rebelia 26 sie 2013, 15:37
Mnie często śnił się dzwoniący telefon i w momencie przebudzenia faktycznie dzwonił. To takie wrzucanie do snów elementów rzeczywistości. Albo sen o tym, że ktoś pukał (i chęć sprawdzenia, czy nie mamy gościa za drzwiami na serio). Powszechne podczas spania są nagłe zrywy mięśni, kiedy np. śni nam się, że przed kimś uciekamy albo we śnie potykamy się o schodek i nasza noga robi z automatu taki zryw, jakbyśmy naprawdę zahaczyli o schody.

Nasze Sny

przez hania33 26 sie 2013, 15:40
Rebelia

Oj z tymi zrywami masz racje, ostatnio mi się śniło , ze mi spada szklanka , miałam taki zryw reki , ze mną cala rzuciło.

Obrazek

Nasze Sny

przez mark123 26 sie 2013, 15:51
Ja w nocy bardzo rzadko mam zrywy. Częściej mam zrywy, gdy przysypiam w ciągu dnia, czasem jadąc w autobusie lub będąc na wykładzie podczas przysypiania mam zryw, w którym prawie podskoczę, a potem się wstydzę, bo na pewno przynajmniej część osób zauważa mój zryw.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nasze Sny

przez klaudek 26 sie 2013, 15:51
Zrywy miokloniczne

Są to naturalne i niegroźne nagłe skurcze mięśni i drgania całego ciała, spowodowane nagłymi wyładowaniami w mózgu. Mogą czasami wybudzić zasypiającego. Znalazła o zrywach na pewnej stronie o snach.
Anna German

Nasze Sny

przez hania33 26 sie 2013, 15:53
Właśnie nie wiem co to jest z tymi zrywami,kiedyś tak nie miałam.

Obrazek

Nasze Sny

przez mark123 26 sie 2013, 15:55
Nie wiem, czy takie do końca naturalne, bo nie jestem jedyny, który przysypia na wykładach, ale inni co przysypiają, nie widzę, żeby mieli zrywy.

Nasze Sny

przez klaudek 26 sie 2013, 15:55
Może dlatego,że w lekach znajdują się jakieś substancje, która pobudzają w jakimś stopniu mózg i coś się w nim dzieje i powstają takie zrywy.
Anna German

Nasze Sny

przez mark123 26 sie 2013, 15:58
Ja żadnych leków nie biorę.

Sortuj wg