Dlaczego życie jest takie ponure?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez symetria:/ 28 sty 2015, 21:02
Jeśli będziemy dostrzegać piękno świata, to życie, choć ciężkie, pełne będzie barw.

symetria:/

przez dar 28 sty 2015, 21:06
rzeczywistość może i jest w dużej mierze ponura. Jednak warto sobie życie ubarwić i zwracać uwagę na te lepsze jego aspekty i na nich się skupiać. Poza tym trzeba skupiać się na tym co kto lubi, co go interesuje bo myślenie o negatywach tylko pogarsza sprawę.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez jetodik 28 sty 2015, 21:39
symetria:/, samo manipulowanie nastrojem za pomocą efektów czy to tych przyrodniczych czy takich jak z filmu xmen, ubarwi nieuporządkowane życie, co najwyżej jak pokolorowanie blokowisk szemranej dzielnicy, które nie jest odpowiedzią na jej główne problemy :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez symetria:/ 28 sty 2015, 21:52
jetodik, ale jeśli wiemy, że są problemy, to czy szukając rozwiązań musimy iść ścieżką szarości i czerni , czy nie możemy szukać czegoś, co nam tę ścieżkę ubarwi i doda siły?

przez jetodik 28 sty 2015, 21:56
symetria:/, od czasu do czasu.

-- 28 sty 2015, 21:00 --

a szarość i czerń sama się narzuca, nie trzeba tego szukać, bo to jest odór pozostawionych problemów, można poperfumować, ale lepiej nie na tyle, by odór całkiem znikł - wysokie stężenie psikaczy jest bardzo toksyczne.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez symetria:/ 28 sty 2015, 22:09
jetodik, więc najlepiej odziać się w jakiś worek pokutny i iść samotnie ciemną drogą z klapkami na oczach, wąchać odór problemów i skupić się tylko na tym... to pozwoli znaleźć rozwiązanie ? :why:

przez Popiol 28 sty 2015, 22:19
rzeczywistość jest taka, jaką sobie nasz umysł wykreuje oczywiście z pomocą różnych społecznych czynników, przekazanej wiedzy itp. Nigdy się natomiast nie dowiemy jak wygląda taka rzeczywistość niezależna od umysłu o ile taka w ogóle istnieje, no bo co to jest rzeczywistość? sami sobie ją tworzymy za pomocą odebranych bodźców z otoczenia, a nie możemy na świat spojrzeć z żadnej innej perspektywy.

-- 28 sty 2015, 22:23 --

Ja np. nie uważam żeby moja rzeczywistość w której żyję była realna, to tylko wytwór mojego umysłu.
Popiol

przez jetodik 28 sty 2015, 22:35
symetria:/, harnaś się nie tylko należy ale i smakuje ;) co innego jak służy do zapijania smutków.

przez keijiro 28 sty 2015, 22:35
Trudno o powody do radości w kraju bez perspektyw z wysokim bezrobociem, patologią na rynku pracy, wszechobecną korupcją i kumoterstwem, debilnymi politykami i beznadziejną służbą zdrowia. A mógłbym wymieniać jeszcze więcej. Oczywiście wiele też zależy od postrzegania rzeczywistości przez nas samych, niemniej wymienione przeze mnie czynniki znacznie utrudniają patrzenie z optymizmem w przyszłość

przez Argish 28 sty 2015, 22:38
keijiro, nic dodać nic ująć.
Polska to nie kraj dla biednych ludzi bez znajomości
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez wiejskifilozof 31 sty 2015, 21:21
Moje życie nie jest ponure,ale ja jestem rozrywkowym optymistą :smile:

przez depresyjny86 01 lut 2015, 01:34
Bo jest głupie ? Bo jest bez sensu ? ;) Życie to walka o przetrwanie w której musisz sobie dać radę - nie ma tutaj miejsca na jakieś dłuższe życiowe chwile zadowolenia,szczęścia,nie ma miejsca na piękno...i tak jest do śmierci ;)
:)

Sortuj wg