Dlaczego życie jest takie ponure?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Candy14 05 gru 2012, 01:41
silence_sadness, widze sporo zlych rzeczy ale widze tez dobre. Tam gdzie moge cos zmienic to zmieniam na lepsze a to na co nie mam wplywu pozostawiam wlasnemu biegowi skupiajac sie na tym na co mam wplyw
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Depresyjny :( 05 gru 2012, 08:46
No i się kłócicie :nono: podejmujecie dyskusje a nie potraficie uszanować innych zdania :bezradny: , uważacie swoje racje za właściwe ale przecież jest wiele perspektyw postrzegania :!:
Depresyjny :(

przez Saraid 05 gru 2012, 08:50
Zycie jest takie jak je postrzegamy
od nas zalezy jego jakosc.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trek 05 gru 2012, 10:36

Odpowiedź też się może wydać ponura - nie ma w tym żadnego celu, tak sie po prostu dzieje, moge jednać podać przyczyne, bo pewnie pytasz o życie jako interakcje między ludźmi, no więc większość ludzi jest zepsuta, nie ma etycznego kręgosłupa, a chyba wszyscy są egoistami.

-- 05 gru 2012, 09:39 --

Svafa napisał(a):Zycie jest takie jak je postrzegamy

z tym sie nie zgadza, życie jest jakie jest, a jedynie nasz odbior powoduje ze doswiadczamy go inaczej, ale zycie samo w sobie nie jest zalezne od naszego postrzegania, przykladowo, jak ktos kogos okradl, to masz fakt ze okradl, mozna patrzec na to z usmiechem, ze zloscia, z obojetnoscia, ale fakt faktem jest. :)
trek

przez bittersweet 05 gru 2012, 11:00
Svafa napisał(a):Zycie jest takie jak je postrzegamy

NOm, od nas zależy czy szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta :P
z tym sie nie zgadza, życie jest jakie jest, a jedynie nasz odbior powoduje ze doswiadczamy go inaczej, ale zycie samo w sobie nie jest zalezne od naszego postrzegania, przykladowo, jak ktos kogos okradl, to masz fakt ze okradl, mozna patrzec na to z usmiechem, ze zloscia, z obojetnoscia, ale fakt faktem jest. :)

Ale sam fakt kradzieży jest naganny dopiero w naszym subiektywnym odbiorze. Obiektywnie kradzież istnieje tylko w powiązaniu z etyką, bez tego fakt że ktos sobie zabrał cudzą własność nie ma żadnego wydźwięku, ani pozytywnego ani negatywnego, tak samo jak fakt że ktos dał nam prezent.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez trek 05 gru 2012, 11:07
bittersweet moze zly przyklad dalem :P zamiast kradziezy podstaw deszcz.
trek

przez bittersweet 05 gru 2012, 11:40
trek napisał(a):bittersweet moze zly przyklad dalem :P zamiast kradziezy podstaw deszcz.
obiektywnie deszcz istnieje, tak samo jak wszystko inne :P ale nabiera znaczenia dopiero w naszym subiektywnym odbiorze /np zmokłem i mam wkurwa albo sie z tego smieję. albo mi to dyga / a subiektywny odbiór zależy od naszego nastawienia :P istnienie czegoś samo w sobie jest obojętne ;)

przez trek 05 gru 2012, 11:44
to racja, mozna tez uznac np deszcz za cos negatywnego a sie nie wkurzyc, bo trudno chyba sie oszukiwac, ze np kradziez jest ok, raczej tylko mozna nie dac sie tym przygnębić...
trek

przez Candy14 05 gru 2012, 13:21
uważacie swoje racje za właściwe ale przecież jest wiele perspektyw postrzegania :!:

wiec dlaczego postrzegasz tylko z jednej?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Depresyjny :( 05 gru 2012, 14:57
Candy14, Bo mam ku temu powody ale nie neguje innych zdania, i zakładając temat nie miałem na myśli społeczeństwa tylko chodziło mi o determinacje losu.

przez Candy14 05 gru 2012, 15:48
wiec wkleje Ci co juz wklejalam na forum
Obrazek
Zapisales sie na terapie?

przez Arhol 05 gru 2012, 15:58
Podobno świat jest zawsze taki sam,ale to jak my go postrzegamy i jak się w nim czujemy jest tylko i wyłącznie indywidualną i subiektywną kwestią
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Depresyjny :( 05 gru 2012, 16:20
Candy14, istnieje determinacja i także indeterminizm, którego nie da sie determinować :cry:

indeterminizm ( ‘ograniczać, wyznaczać’) filoz. pogląd przeciwstawny do determinizmu, głoszący niezależność zjawisk i zdarzeń od ogółu warunków ich wystąpienia oraz istnienie wolnej woli.

przez bittersweet 05 gru 2012, 16:28
trek napisał(a):to racja, mozna tez uznac np deszcz za cos negatywnego a sie nie wkurzyc, bo trudno chyba sie oszukiwac, ze np kradziez jest ok, raczej tylko mozna nie dac sie tym przygnębić...

Ale możesz pomysleć : to nauka na przyszłośc, żebym bardziej uważał, lub : moze złodziej kradnie, bo np stracił pracę- wiem, że to ostatnie jest mało realne, ale poczujesz się lepiej. Czy to oszukiwanie się ?

Sortuj wg