Jak uwierzyć w siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jak uwierzyć w siebie?

przez nieboszczyk 12 gru 2012, 22:59
beladin napisał(a):Opuść "ja" "mnie" "moje" w każdym aspekcie życia, a osiągniesz wewnętrzny spokój i prawdziwe szczęście.

hm...nie odczuwam rozdwojenia jazni.w dalszym ciągu czuję samotność.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Jak uwierzyć w siebie?

przez beladin 12 gru 2012, 23:12
Napiszę inaczej: Przestań myśleć ciągle o sobie, swoim interesie, swoich problemach, swojej racji ..obdarz każdą osobę co najmniej taką uwagą jaką poświęcasz sobie a osiągniesz stan wolnego, spokojnego umysłu, poczujesz się spełniony.
beladin

Jak uwierzyć w siebie?

przez nieboszczyk 12 gru 2012, 23:16
beladin napisał(a):obdarz każdą osobę co najmniej taką uwagą jaką poświęcasz sobie a osiągniesz stan wolnego, spokojnego umysłu, poczujesz się spełniony.

już to robiłem ale inni to tylko wykorzystali i kopa w dupę.z jednej strony szkoda energii.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak uwierzyć w siebie?

przez beladin 12 gru 2012, 23:27
:D Rób to dla nich a nie dla siebie

-- 13 gru 2012, 13:51 --

Szczęście, nieszczęście, dobro, zło ..wszystko jest stworzone przez umysł. Jak skupisz się na innych zamiast rozmyślać ciągle o sobie złapiesz kontakt z rzeczywistością - poczujesz, że życie jest dobre.
beladin

Jak uwierzyć w siebie?

przez ralph 14 sty 2013, 14:00
to czy ktoś wierzy w siebie może zależeć od wielu czynników między innymi od tego co o sobie myśli
jeżeli myśli sobie że "nic mi się nie udaje" to raczej w siebie nie wierzy prawda?
a tego typu negatywne myśli to tzw "zniekształcenia poznawcze" czyli fałszywe(nieprawdziwe) myśli które wydają się być prawdziwe a które sprawiają że czujemy się źle
jeżeli np myślisz że "nic nigdy ci się nie udaje" to jesteś w błędzie i musisz racjonalnie zakwestionować tą myśl bo "na pewno udało mi się coś kiedyś dobrze"
tak samo jest z innymi negatywnymi myślami na swój temat które również trzeba podważyć i dać im porcje zdrowego racjonalnego myślenia i zakwestionować je i obalić kontrargumentami

wiadomo też że wiara w siebie nie bierze się z siedzenia na czterech literach
trzeba wyznaczać sobie cele i je krok po kroczku realizować
poczytajcie sobie np o "strefie komfortu" w rozwoju osobistym

często też osoby które nie wierzą w siebie po prostu siebie nie doceniają
nie zauważają swoich mocnych stron i gdy ktoś na przykład powie im komplement to myślą sobie "on po prostu chciał być miły" i odrzucają ten komplement mimo że był prawdziwy
skupiają się na tym co im się nie udało a nie zauważają wielu rzeczy które im w życiu wyszły, nie zauważają swoich mocnych stron i zdolności jakie posiadają
można się wtedy zastanowić "jakie są moje mocne strony"
jest jeszcze wiele tego typu nieprawdziwych myśli na własny temat które sprawiają że brakuje nam wiary w siebie ale to już można książkę całą o tym napisać :)

pozdrawiam i nie ma się co martwić za bardzo :papa:

Sortuj wg