choroba uczy cierpliwosci, uszlachetnia!!!!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ladywind 13 lis 2012, 22:31
bedzie.dobrze, jak mnie dpadła nn to nie przeszła niestety tak samoistnie.
Po Twoim wpisie widze, że każdy inaczej przechodzi to zaburzenie. A teraz bierzesz jakies leki?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 22:36
ladywind, od 10 lat anafranil sr 75..połowka. 4 miesiace temu probowałam odstawic i tak sie nakreciłam,ze jak ja sobie poradze bez leków, ze znow sie pojawiły natrectwa..wiec szybko wrocilam do lekarza po recepte. Jestem psychicznie uzalezniona od nich...moja lekarka powiedziała, ze to takie placebo, one daja mi poczucie bezpieczenstwa, ale raczej juz na mnie nie działaja. Teraz zwiekszyla mi mi dawke do całej SR 75...poza tym jak mnie dopada silny lek to mam brac 20 mg pernazinum..a jak nie moge spac to 10 mg miansec. Ale pernazyne i mianseryne rzadko biore.
bedzie.dobrze

przez ladywind 13 lis 2012, 23:00
bedzie.dobrze, obecnie bierzesz na to leki?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 23:05
ladywind, no tak:) anafranil SR 75
bedzie.dobrze

przez ladywind 13 lis 2012, 23:41
bedzie.dobrze, sorki bo nie zauwazylam tej wiadomosci;0 ja swego czasu brałam Anafranil ale w ogóle mi nie pomagał na nn. Perazinum brałam troche na spanie, ale tez nieszczególnie.
wydaje mi sie że lekarz przepisuje Ci zbyt małe dawki tego leku albo faktycznie przestał działac. Warto byłoby pomyslec nad zmianą leku.

przez nieboszczyk 14 lis 2012, 22:03
coś w tym jest.a zdrowie ogłupia bo zdrowy myśli że zawsze cały świat będzie u jego stóp i że zawsze będzie się dobrze czuł
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez mark123 25 lis 2014, 23:13
Może nie zawsze tak jest, że cierpienie uszlachetnia, ale dość często.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez monk.2000 25 lis 2014, 23:34
Bez schodzenia na temat religii bardzo trudno odnieść się do tej tezy. Cierpienie jest takie trudne do zrozumienia, że przekracza często ludzkie myślenie i tylko jakieś rzeczy nie z tego świata są w stanie je uzasadnić. Religia to odpowiedź na ten stan. Czasem niedojrzały, prowadzący do sprzeczności. Wg buddyzmu życie w tym świecie to cierpienie już z definicji. Można powiedzieć, że gdyby nie ludzkie cierpienie to religia by się nie narodziła. Komuniści bodajże chcieli zrobić świat pełen szczęścia, sądząc że wtedy religia nie będzie potrzebna. A że przerodziła się ustrój militarystyczny prowadząc często jeszcze do większego rozlewu krwi to osobny temat.

Była taka piosenka Johna Lennona: Imagine. Wszystko mi się w tej piosence podobało z wyjątkiem fragmentu, gdy John marzył o świecie bez religii. Teraz wiem, że nie chodziło o świat bezduszny. Wręcz przeciwnie. Świat bez religii to świat szczęśliwy, ludzie już nie muszą szukać bo znaleźli i religia staje się zbędna jak kokon dla motyla.

:pirate:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Śmiercionauta 25 lis 2014, 23:40
Sam Tischner przed śmiercią napisał na kartce, że cierpienie nie uszlachetnia.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez monk.2000 25 lis 2014, 23:54
Śmiercionauta, musiałbyś podać kontekst. Jestem ciekawy tego fragmentu. Trochę to kontrowersyjne stwierdzenie, bo cierpienie to jeden z głównych motywów katolickich. W końcu, gdyby Jezus nie cierpiał, to nie otwarte by zostały drzwi do raju. Swoją drogą ciekawe, że w Kościele też toczy się dyskusja, bo czasem mam wrażenie, że ci ludzie już przestali myśleć i tylko powtarzają gotowe wzorce.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Arhol 27 lis 2014, 09:34
Nie,cierpienie może *uszlachetnia* tylko tych którzy byli empatyczni już wcześniej sami od siebie,poszerzają perspektywę na różne "formy" cierpienia,może czasem "widzi" się ciut więcej i nie pieprzy "to lenistwo"
Aczkolwiek jeśli było się ujem,to mimo zaburzeń ktoś nadal będzie ujem,niezależnie od zaburzeń czy ich braku.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Nicholas1981 27 lis 2014, 09:47
Być może czasem choroba i cierpienie mogą uszlachetniać, ale może być też zupełnie odwrotnie. W czasie choroby (mam na myśli taką fizyczną chorobę) można się stać zupełnie niecierpliwym, roszczeniowym i wrednym. A już choroby psychiczne z pewnością nie uszlachetniają. Jak się jest w depresji rzadko ma się siłę myśleć o czymkolwiek innym niż o swoim bólu - gdzie tu miejsce na szlachetność?
Nicholas1981

przez mark123 27 lis 2014, 13:29
Ja zauważyłem, że największą tendencję do uszlachetniania mają trudne przeżycia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez bittersweet 27 lis 2014, 23:42
mark123 napisał(a):Ja zauważyłem, że największą tendencję do uszlachetniania mają trudne przeżycia.
to prawda, jak zycie styra to ma sie wieksze zrozumienie dla innych pokrzywdzonych przez los.. wiec moze wieksza empatia.

Natomiast cierpienie w sensie przezywania bolu samo w sobie nie jest zadna wartoscia, gdy ktos tak twierdził mialam ochote przywalic mu w łeb i zapytac czy go to uszlachetniło :evil:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg