Na czym polega internat?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na czym polega internat?

przez Monar 12 lis 2012, 18:54
Ciekawe czy by mi dali te stypendium socjalne. Zdecydowałam, że pójdę do MOPRu, tam powinni mi pomóc. Chyba są tam osoby, które na tym wszystkim się znają...? Oby.
Monar

Na czym polega internat?

przez Rafka 12 lis 2012, 19:07
a masz już jakąś szkołę z internatem upatrzoną czy od tak taki pomysł?
Rafka

Na czym polega internat?

przez Monar 12 lis 2012, 19:15
Rafka, tak jak mówiłam. Wiem, że to dane szkoły posiadają internaty. Ale również zapraszają ludzi z innych szkół, więc z tym nie byłoby problemu... Po prostu jakiś internat muszę znaleźć w Toruniu. Z tym jest problem, bo mało tu ich jest. :shock:
Monar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Na czym polega internat?

przez Vian 12 lis 2012, 19:15
Rafka, ale Monar chyba chodzi o to, żeby chodzić do swojej policealnej szkoły, a tylko mieszkać w intenacie.
Nie wiem, czy tak się da, mówiąc szczerze...

Ale wycieczka do mopru i dowiedzenie się o swoje opcje i prawa to zawsze dobry pomysł.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Na czym polega internat?

przez Rafka 12 lis 2012, 19:18
a to o szkołę policealna chodzi myślałam, że o średnią.
Rafka

Na czym polega internat?

przez Monar 12 lis 2012, 19:21
Nie wiem, czy tak się da, mówiąc szczerze...

Da się. Internaty są dla ludzi do 24 r.ż. I mogą w nich mieszkac ludzie ze szkół średnich, gimnazjum, ze szkół policealnych, nawet studenci mogą. Więc to nie jest problemem. Problemem jest znaleźć taki internat w Toruniu. W Toruniu mam szkołę, więc inne miasto raczej nie wchodzi w grę. :(
Monar

Na czym polega internat?

przez Vian 12 lis 2012, 19:23
Monar, tak, tylko oni wymagają dowodów, że nie masz innej opcji - jesteś niepełnosprawna albo upośledzona, nie możesz pracować, rodzina nie ma kasy, takie klimaty... Kiedys, sporo już lat temu, moją przyjaciółkę rodzice wykopali z dnia na dzien z domu i też się sporo nakombinowałyśmy...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Na czym polega internat?

przez Monar 12 lis 2012, 19:28
Vian, to też się nakombinuję. muszę spróbować.
Monar

Na czym polega internat?

przez Vian 12 lis 2012, 19:31
Pewnie, próbuj.
Zawsze możesz spróbować też dostać jakąś socjalną kasę, znaleźć dorywczą robotę na te 4 dni w tyg i wynająć sobie jakiś pokój.
Lisbeth Salander

Na czym polega internat?

przez Monar 12 lis 2012, 19:49
wolałabym internat, bo są tam jakieś zasady... których u mnie w domu nie było. teraz zachowuję się często jak rozwydrzony bachor. ;)
no dobra może trochę przesadzam, ale mam potrzebę takiego zaopiekowania się mną. nie wiem. ;/
pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie...
ale spróbuję.
Monar

Na czym polega internat?

przez Vian 12 lis 2012, 20:01
wolałabym internat, bo są tam jakieś zasady... których u mnie w domu nie było.

Oj wierz mi, ze współlokatorami też są zasady. ;-)

No ale fakt, współlokatorzy nie będą kogoś wychowywać... Powiedzą Ci, jakie są Twoje obowiazki, co możesz, a czego nie i jesli nie będziesz tego przestrzegać to powiedzą Ci, że musisz się wyprowadzić. A jak jest w takim internacie pod względem wychowywania... nie wiem.

Kombinuj, kociak, kciuki trzymam.
Lisbeth Salander

Sortuj wg