dzień niepodległości?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

dzień niepodległości?

przez bigfish 11 lis 2012, 19:20
za symboliczną złotówkę ? Ruski by na pewno kupili, im się wszystko przyda, i mieli by to co chcieli bez wojenki :twisted: , a my byśmy się stali mocarstwem w jednej chwili :105:

dzień niepodległości?

przez Nortt 11 lis 2012, 19:21
carlosbueno napisał(a):ja bym wolał aby Polska była nadal pod zaborami, zwłaszcza niemieckim bo miejscowość w której mieszkam do tego zaboru należała. Na pewno żył był na wyższym poziomie materialnym, był bym dziedzicem majątku rodzinnego którzy zniszczyli komuniści i nie siedział na forum tylko prowadził dostatnie życie dziedzica bogatego kapitalisty. Ale to tylko gdybanie historia się potoczyła tak się potoczyła i trzeba sobie radzić w takich warunkach jakie są

Twoi przodkowie dawali konkretnie dupy zaborcą, masz być z czego dumny.
Nortt

dzień niepodległości?

przez Ferdynand k 11 lis 2012, 19:24
Ale ja..a ! Gdzie 2-óch Polaków tam 3 poglądy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dzień niepodległości?

przez carlosbueno 11 lis 2012, 19:44
Twoi przodkowie dawali konkretnie dupy zaborcą, masz być z czego dumny.
nie mogli dawać dupy bo nie byli Polakami zresztą to stare dzieje nie wiemy jak wtedy się żyło i najłatwiej osadzać, nawet wielu Polaków w okresie międzywojennym tęskniło do czasów zaborów tak jak dziś tęsknią za komuną.
Największy Forumowy Maruda

dzień niepodległości?

przez Kalebx3 11 lis 2012, 19:45
Intel ,zgadzam sie z Tobą ,ale czy jako patriota mam porzucić wszelkie nadzieje .Po nas przyjdą następne pokolenia,co im zostawimy...?
Sprzedawczyki i zdrajcy - to ich robota ,nie Narodu.
Przy mądrym i patriotycznym rządzeniu tym krajem bylibyśmy Potęga gospodarczą .Mamy przecież tyle bogactw naturalnych i wielu mądrych ludzi.
Mieszkam w Szczecinie. Rząd p. Tuska zlikwidował Stocznię ,wchodząc w du.ę p. Merkel ,i dając wolną rękę ( czyt. likwidując konkurencję) niemieckim stoczniom .W związku z tym w Polsce suma sumarum straciło pracę 150 tyś . ludzi pracę ( kooperanci też ). Teraz dajemy zamówienia na statki dla Polskiej Marynarki Wojennej niemieckim stoczniom . Więc jak ( na tym jednym przykladzie) ma być tutaj dobrze ,i kto ma płacić podatki?
To są czyste posunięcia polityczne i to jest " patriotyzm" pana ( jak carlosbueno)z niemieckimi korzeniami.

-- 11 lis 2012, 19:48 --

wielu Polaków w okresie międzywojennym tęskniło do czasów zaborów tak jak dziś tęsknią za komuną.

Tobie się już chyba w głowie pomieszało. Gadaj za siebie ,a nie za "wielu" . Ja za komuna nie tęsknię ( jestem z rocznika 70).
I jak to sie stało ,że taki siermiężny Niemiec jak Ty wylądował w polskim piekiełku. Komus sie tam chyba u Ciebie po drodze pomyliło ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

dzień niepodległości?

przez Hans 11 lis 2012, 19:53
intel, poza nieodwzajemnioną miłością do Niemców, to z resztą można się mniej lub bardziej zgodzić. Ładnie to podsumowałeś. Nikogo nie poznaje się tak dobrze jak w walce, a Bismarck, który znanym polakożercą był, miał powiedzieć, że jak się sami będziemy rządzić, to się sami wykończymy. Choć raczej demografią niż czym innym. :-)
Feed your head
Feed your head

dzień niepodległości?

przez carlosbueno 11 lis 2012, 19:57
ja nie jestem Niemcem przecież nawet po niemiecku nie umiem mam tylko niemieckie korzenie jak połowa osób z północnych Kaszub. Pomyliło się mojej babci bo miała zostać przesiedlona ale nie chciała stracić ziemi i majątku a w sumie i tak straciła.

dzień niepodległości?

przez Kalebx3 11 lis 2012, 20:00
Gadamy tak ,bo terażniejsza sytuacja w Polsce jest trudna i bardzo ciężka. Gdyby żyło się tu bogato, to raczej nikt by sie nie wychylał ,że jego dziadek służył w wermachcie u hitlera i strzelał do Polaków.
Nie zawsze tak było ,że byliśmy na końcu i jeszcze wiele może się zdarzyć ,jeśli przetrwamy rządy (dla mnie są to rządy PO i PSL)i zaciskanie pasa , jak u anorektyczki na diecie.

-- 11 lis 2012, 20:05 --

No wiesz niemieccy Kaszubi .
Moja teściowa tak samo jak Ty , po tacie Smidth ,też z Kaszub.
Taka z niej Niemka ,jak ze mnie Chińczyk. Wybór był prosty albo kula w łeb ,albo niemiecki mundur i na wschód.Dosłownie. A teraz co niektórzy z jej dzieci ( nie moja żona) co wyjechali na pochodzenie udaja mi tu wielkich niemców( przez małe N).Błazny. Jak tu przyjeżdzaja do matki, mój dom jest przed nimi zamknięty ,nie lubię farbowanych lisów ...

dzień niepodległości?

przez carlosbueno 11 lis 2012, 20:14
dziadek służył w wermachcie u hitlera i strzelał do Polaków.
dziadek budował w niemieckim wojsku mosty i gdyby nie gigantyczna łapówka zginał by rozstrzelany przez hitlerowców jako polski inteligent w lesie bo pracował na wysokim stanowisku w polskim urzędzie( bardzo wielu rozstrzelanych na pomorzu ma niemieckie nazwiska ).

A co do rządów to owszem mogły być dużo lepsze ale nawet przy wzorowo prowadzonych rządach, reformach to przez te zapóźnienia z 45 lat komuny( również mentalne) i tak byśmy byli daleko w tyle za zachodem.

-- 11 lis 2012, 20:23 --

A teraz co niektórzy z jej dzieci ( nie moja żona) co wyjechali na pochodzenie udaja mi tu wielkich niemców( przez małe N).Błazny. Jak tu przyjeżdzaja do matki, mój dom jest przed nimi zamknięty ,nie lubię farbowanych lisów ...
też mam takich wujków, kuzynów i za nimi nie przepadam oni nawet po polsku nie chcą mówi mimo że umieją.

dzień niepodległości?

przez Kalebx3 11 lis 2012, 20:55
reformach to przez te zapóźnienia z 45 lat komuny( również mentalne) i tak byśmy byli daleko w tyle za zachodem.

Zobacz jednak ,tyle już lat po skończonej komunie , a ludziom niewiele sie poprawilo ,jak nie pogorszyło.
To nie jest tak ,że zawsze musimy być w tyle za zachodem ,,,bo komuna. Komuna sie lat temu skończyła ,,,to nie jest argument nie do zbicia...
A co powiedzieć maja Niemcy ,II wojna światowa , ,ofiary w ludziach ,podział kraju na dwa Państwa,,,a stoja bardzo dobrze . Bo wielu u nich patriotów i niesprzedwczyków.
Praktycznie ( dla przykładu )20 lat temu wszystkie leki psychiatryczne chorzy mieli za darmo lub prawie ,że za darmo ,a dziś ,,,stać Cię na taki Valdoxan za 200zł na miesiąc? W Polse leki sa najdroższe w Europie ,a zarobki ...pożal się Boże .
Byłem teraz ( latem ) we Francji . Poznałem wielu leczących sie psychiatrycznie Polaków . I wszystko, dosłownie wszystkie leki za darmo .

-- 11 lis 2012, 20:55 --

reformach to przez te zapóźnienia z 45 lat komuny( również mentalne) i tak byśmy byli daleko w tyle za zachodem.

Zobacz jednak ,tyle już lat po skończonej komunie , a ludziom niewiele sie poprawilo ,jak nie pogorszyło.
To nie jest tak ,że zawsze musimy być w tyle za zachodem ,,,bo komuna. Komuna sie lat temu skończyła ,,,to nie jest argument nie do zbicia...
A co powiedzieć maja Niemcy ,II wojna światowa , ,ofiary w ludziach ,podział kraju na dwa Państwa,,,a stoja bardzo dobrze . Bo wielu u nich patriotów i niesprzedwczyków.
Praktycznie ( dla przykładu )20 lat temu wszystkie leki psychiatryczne chorzy mieli za darmo lub prawie ,że za darmo ,a dziś ,,,stać Cię na taki Valdoxan za 200zł na miesiąc? W Polsce leki sa najdroższe w Europie ,a zarobki ...pożal się Boże .
Byłem teraz ( latem ) we Francji . Poznałem wielu leczących sie psychiatrycznie Polaków . I wszystko, dosłownie wszystkie leki za darmo .

dzień niepodległości?

przez carlosbueno 11 lis 2012, 21:17
Odnośnie Niemiec to się akurat trochę mylisz, tereny dawnego NRD mimo gigantycznych nakładów porównywalnych rocznie z całym budżetem rocznym Polski ładowanych w ten rejon wciąż jest sporo biedniej niż na zachodzie a połowa osób uciekła stamtąd na zachód albo do Berlina chociażby a wschodnie rubieże NRD są wykupywane i zasiedlane przez Polaków . A przecież NRD było najbardziej rozwiniętym gospodarczo demoludem. Zapomniałeś tez o olbrzymiej pomocy z planu Marshalla jakie dostali Niemcy, i to że przed wojną były one na dużo wyższym poziomie gospodarczym niż Polska, podobnie jak Anglia czy Francja.

Też nie lubię polskich polityków ale poza Słowenią( która była zawsze najbogatszą republiką Jugosławii) żaden kraj postkomunistyczny nie odskoczył gospodarczo od Polski, jest na zbliżonym czy nawet dużo gorszym poziomie jak np. Bułgaria, Rumunia czy Białoruś.

A co do leków to racja w Anglii też te na receptę są darmowe, tak jak wiele innych rzeczy jak np. komunikacja miejska dla dzieci.

dzień niepodległości?

przez Hans 11 lis 2012, 21:47
Weźcie pod uwagę religię, która miała wpływ na mentalność ludzi na terenach Niemiec i Polski. Katolicyzm promuje świecidełka, 'zastaw się, a postaw się', uwielbienie do złotych łańcuchów, wożenia się po wiosce, a protestantyzm to skromność i codzienna praca.
Feed your head
Feed your head

dzień niepodległości?

przez carlosbueno 11 lis 2012, 22:14
Hans napisał(a):Weźcie pod uwagę religię, która miała wpływ na mentalność ludzi na terenach Niemiec i Polski. Katolicyzm promuje świecidełka, 'zastaw się, a postaw się', uwielbienie do złotych łańcuchów, wożenia się po wiosce, a protestantyzm to skromność i codzienna praca.

tez racja może w chwili obecnej przy takim zeświecczeniu ma to mniejsze znaczenie ale kiedyś miało bardzo duże. Nawet kraje które komunizmu nie zaznały jak katolicka Portugalia, Hiszpania i prawosławna Grecja są dużo uboższe i bardziej zadłużone niż protestanckie( może bardzie eks protestanckie) Niemcy, UK, Skandynawia. Nawet w naszym rejonie słowiańskim Czechy były zawsze najbogatsze bo protestanckie, czy chociażby protestanckie Enklawy Sasów w Karpatach które dominowały gospodarczo nad prawosławną resztą.

Max Weber w dziele "Etyka protestancka a duch kapitalizmu" doskonale to wyłożył, praca, oszczędność, rozsądek a nie nie ułańska brawura, fantazja i rozrzutność są źródłem sukcesu i dobrobytu i nawet dziś patrząc na mapę świata i wysokość PKB per capita trzeba mu przyznać rację.

No ale z drugiej strony dziś mamy gospodarkę opartą o konsumpcję a kraje protestanckie już de facto nimi nie są bo dominują ( poza USA) tam ateiści a patrząc na to jak pracują Polacy za granicą to wydają się ta oni dużo wydajniejsi niż miejscowi których dobrobyt rozleniwił w przyszłości może coś się zmieni albo zdominują świat najbardziej pracowici z pracowitych Chińczycy.

Sortuj wg