Klub Wsparcia dla maturzystów i nie tylko.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Absinthe 02 gru 2012, 14:22
fobos, widzę zadajesz chemię rozszerzoną?korzystasz z korepetycji czy sama pracujesz(pomijając szkołę)
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez Lady Em. 02 gru 2012, 15:48
Oblalam maturę z matmy :mhm:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez fobos 02 gru 2012, 16:46
Absinthe, tak, zdaję chemię na rozszerzeniu. Nie biorę korepetycji, pracuję sama. Dobre podręczniki w moim przypadku wystarczają. :)
"Przyszedł sen i zamknął za mną ciężką, ołowianą bramę. Po drugiej stronie snów nie było."

"Słowa niewypowiedziane są kwiatami ciszy."

www.edtadien.blogspot.com

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Absinthe 02 gru 2012, 17:01
fobos, a mogę spytać o tytuły?
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez fobos 02 gru 2012, 17:29
Jeśli chodzi o te do LO- całkiem niezłe są podręczniki Operonu, średnia jest ta część do chemii fizycznej, ale pozostałe dwie są ok. Bardzo dobry jest cały zestaw Chemia dla licealistów Pazdry.

Po za tymi dwoma zestawami uczę się z książek akademickich- McMurry- Chemia organiczna, Atkins- Podstawy chemii fizycznej, ew. Atkins- Chemia fizyczna, Bielański- Podstawy chemii nieorganicznej, Hulkanicki- Reakcje kwasów i zasad w chemii analitycznej.
Tak dla rozszerzenia wiedzy.

No i zbiory zadań różne. Przede wszystkim ten Pazdry, brązowy, do rozszerzenia.
"Przyszedł sen i zamknął za mną ciężką, ołowianą bramę. Po drugiej stronie snów nie było."

przez malina234 06 gru 2012, 16:15
A może mi ktoś coś doradzi?

Obecnie także przygotowuję się do matury, lecz jest mi bardzo ciężko z powodu nerwicy, której nabawiłam się rok temu. Zawsze byłam dobrą uczennicą, a w liceum moje oceny spadły. Podłamałam się i przestałam wierzyć w siebie... Jakoś wytrzymałam bez lekarstw tamten rok i powiedziałam sobie, że przezwyciężę to. I rzeczywiście dawałam radę do czasu próbnych matur, które były niedawno. Wtedy coś złamało się we mnie. Strasznie się zestresowałam na tej maturze i nerwy sprawiły, że koszmarnie mi poszła. Kompletny paraliż mnie złapał, na niczym nie mogłam się skupić, a przecież potrafiłam. Boję się, że ta sytuacja powtórzy się na maturze w maju i przez to nie dostanę się na wymarzone studia. Teraz przez to wszystko zupełnie nie mogę skupić się na nauce, a tyle jej teraz.

Dodam, że lekarka przepisała mi leki- antydepresanty, lecz strasznie obawiam się ich brać. Chce sama walczyć z problemem tylko zupełnie już nie wiem jak, a tak mało czasu zostało do egzaminów. Proszę o rady.

przez Ferdynand k 06 gru 2012, 16:34
Malina na sen i antydepy -trazodon popr pamięć
na adhd i depresję - mocny kaliber
piracetam b dobry i nieszkodliwy
Naczelny Użyszkodnik

przez monk.2000 16 gru 2012, 12:19
Połowa grudnia, niedługo święta. Jedni wykorzystają ten czas na odpoczynek. Inni, o odmiennych priorytetach będą zakuwać, czytać lektury itd. Ale do matury można się przygotowywać na różne sposoby. Można na przykład zapytać rodziców jak to było za ich czasów kiedy oni zdawali maturę. Takie moralne wsparcie również może pomóc nam zebrać parę % na arkuszach. Psychiczne wsparcie jest bardzo ważne o czym wiedzą już wszyscy którzy uczestniczą w tym forum. Co można jeszcze zrobić, może po prostu wypocząć w te święta. Podczas przygotowań poćwiczyć koncentrację na prostych czynnościach. Ale to już tylko takie moje wizje. Warto pamiętać że skupienie ma duże znaczenie w funkcjonowaniu intelektu, a to można ćwiczyć na różne sposoby. Moim osobistym jest słuchanie muzyki, nutka po nutce.

Poproście mikołaja o dobry kalkulator, chyba że już macie :lol: Szkoda że na maturze można mieć tylko prosty, bez dodatkowych funkcji. Tak czy inaczej to już i tak duże wsparcie. Macie swoje szczęśliwe długopisy? Mój ulubiony to Joter.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez fobos 17 gru 2012, 21:34
Mam parę swoich "ulubionych" czy też "szczęśliwych" przedmiotów. Nie nazywają się w żaden sposób. Ot, po prostu darzę je sentymentem :). Faktycznie trochę szkoda tego kalkulatora... zawsze mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki w obliczeniach ;>

Święta? Napewno będę zakuwać chemię, no i robić zadania z matematyki. To się zawsze przyda. Nawet jako odpoczynek od głośnej rodzinki.

przez Absinthe 17 gru 2012, 21:39
To tak jak ja.Zostało 5 miesięcy :hide:
before you can really
live.

przez monk.2000 18 gru 2012, 18:45
Ja zrobiłem podsumowanie roku i moim głównym osiągnięciem jest seria porażek w różnych dziedzinach. Wiem czego nie robić i jak nie robić. Jakiś plus zawsze. Wydawałoby się, że rok czasu to dużo i można w tym czasie osiągnąć wiele (np. wiele się nauczyć). Albo zmarnowałem większość czasu, albo po prostu coś poszło nie tak i trzeba to teraz naprawić. Sam nie wiem co o tym myśleć.

A wy w czasie tej 1/70 przeciętnego ludzkiego życia, coś zrobiliście do przodu? Ja jakby nie patrzeć: średnio.

8) Akineton

przez vifi 20 gru 2012, 00:37
Jak ktoś zdaje rozszerzoną matmę to mogę polecić zbiór zadań Kiełbasy. Sam się na niej uczyłem i nawet dobrze zdałem. Chyba nawet jeszcze go gdzieś mam jak by ktoś potrzebował.

przez monk.2000 20 gru 2012, 00:44
Kiełbasa! 8)
Też się z niego uczyłem. Zbiór jak zbiór, ważniejsze chyba jest podejście do nauki. Dorzućcie do tego jeszcze jakiś słownik matematyczny. Z Wikipedii niekiedy jest trudno zrozumieć. Trochę za bardzo się tam wymądrzają. To co robimy jakieś zadanko? :D Ja proponuję funkcje na początek.

8) Akineton

przez Absinthe 20 gru 2012, 00:56
vifi, ja się uczę z kiełabski:))) w dwa miechy podniosłam sobie poziom o 20 proc.
Tablice z Park edukacja są dobre-jest tam obszerny materiał z matmy chemii i fizy,polecam.Funkcje...dajesz monk.2000, :) a to będą z ksiązki jakieś,czy Twoje własne wymyslone?
before you can really
live.

Sortuj wg