OBE - rozwój duchowy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Toshiro 15 paź 2006, 00:59
Wiem o czym mówisz. LD w kontrascie do OBE jest łatwiej uzyskać i tutaj raczej nic nie może pójść źle.

Taki sen pozostawia bardzo pozytywne wrażnie siły i dobry humor na cały dzień. Jesteśmy całkowitymi panami sytuacji w śnie w którym w zasadzie możemy wszystko. Myślisz o możliwych zastosowaniach terapeutycznych?
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez Nevada 15 paź 2006, 01:18
tak Toshiro! śwaidomy sen pozwala uporać się z wewnętrznymi potworami podświadomości, możesz stawić czoło problemom, porozmawiać we śnie z ludźmi których nie lubisz i sie ich boisz, skonfrontowac sie ze swoimi lękami.

przez ~Maja 15 paź 2006, 17:04
Nevada napisał(a):śwaidomy sen pozwala uporać się z wewnętrznymi potworami podświadomości, możesz stawić czoło problemom, porozmawiać we śnie z ludźmi których nie lubisz i sie ich boisz

... i w ten sposób zredukować swój lęk. Nie zapominając o dokopaniu im w tym śnie :mrgreen: .
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Toshiro 15 paź 2006, 18:32
...problem w tym że sny ciężko świadomie programować, sny są produkcją made by podświadomość...
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez ~Maja 15 paź 2006, 19:28
Czyli w tym całym Lucid Dreams* chodzi tylko o to, by zapamiętać swój sen ze szczegółami, tak jakby śniący oglądał film?
Myślałam, że da się czasem nakierować akcję .. i zwrot wydarzeń... (czyli tak jak wcześniej mówiłam, skopać kilka tyłków :mrgreen: )

*ah, zaszpanowałam pełną nazwą:roll:.Tylko nie wiem, czy poprawnie.
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

przez snaefridur 15 paź 2006, 19:35
Ależ właśnie o to chodzi!Śpiący podczas snu odzyskuje świadomość i może dowolnie sterować akcją.Trzeba się tego nauczyć,ale potem jest fajnie 8) .
snaefridur

przez Toshiro 15 paź 2006, 22:45
snaefridur napisał(a): może dowolnie sterować akcją

Snaefridur w żaden sposób świadomość nie zdąży wygenerować kompletnego świata. Taki sen zawsze będzie posiadać dodatek podświadomości. Jedyna kolosalna różnica to taka że gdy w śnie nagle uzyskujesz wiedzę że śnisz, wyskakujesz z akcji i nie bierzesz udziału w sugestywnej "szopce" - cos jak neo w matrixie. Jest pewnien bardzo silny czynnik władzy i kontroli przedewszystkim nad sobą, ale ogromna część kolei rzeczy dzieje się sama. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Niestety najcześciej jest się tak podnieconym faktem odzyskania świadomości we śnie, że budzi się w ciagu kilku sekund....

przez snaefridur 15 paź 2006, 22:47
Też prawda.Ja nie mogę kontrolować zachowania postaci w moim śnie.Robią co chcą. :roll:
snaefridur

Sortuj wg