Czy miłość jest przereklamowana? Nie istnieje?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Bonus 31 paź 2012, 11:06
Powinno się kogoś kochać po mimo wszystko, a nie za coś. Ale czy w ogóle taka miłość istnieje? Czy jest gdzieś szczera i oddana miłość? Ona chyba naprawdę jest przereklamowana?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez siostrawiatru 31 paź 2012, 11:26
Bonus, też zadaję sobie te pytania. Czasem wydaje mi się , że wszyscy zostaliśmy oszukani, bo od dziecka karmiono nas bzdurnymi bajeczkami o księżniczkach i księciach, o pięknej bezinteresownej miłości. To wszystko to chyba tylko właśnie takie bajki a ja przynajmniej łudzę się że może jednak jestem tą księżniczką dla kogoś. Tylko że to nie prawda bo to tylko wymyślone bajki.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Bonus 31 paź 2012, 12:00
No i tu się muszę z Tobą zgodzić. Tak się przyjeło, że "miłość prawdziwa czeka na kogoś za rogiem". Wystarczy wyjść z domu i ona nas spotka, co jest kompletną bzdurą. Rzeczywistość pokazuje i daje setki przykładów, że żyjąc nie spotykamy takiej miłośći, co najwyżej normalną znajomość i to nie zawsze bliską. Właśnie chodzi o to, żeby się niektórzy obudzili i zdali sobie sprawę, że taka "piękna miłość" jest tylko w wyobrażeniach ludzi. Dużo ludzi o niej marzy, ale to tylko marzenie. A bycie realistą i trzeźwe patrzenie na życie, otwiera oczy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 31 paź 2012, 12:19
Bonus, jak bedziesz marzył o miłości to daleko nie zajedziesz,miłość się tworzy,pracuje nad nią ,dba o nią by była ,przetrwała i wzrastała to praca wzajemna dwojga osób oparta na dojrzałym partnerstwie.
Saraid

przez Candy14 31 paź 2012, 12:29
Powinno się kogoś kochać po mimo wszystko, a nie za coś.

Powodzenia w takim razie... ja juz z tego wyroslam
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Strzyga 31 paź 2012, 14:16
Prawdziwa miłość jest gdy się nie wyrzekasz kogoś, ale też nie trzymasz się go kurczowo. Gdy pragniesz jego szczęścia tak samo jak swojego. Gdy szczęście jest po obydwu stronach.

Jeśli ktoś bardziej w którąś stronę idzie to jest źle.
Strzyga

przez monk.2000 02 lis 2012, 00:05
Ciekawy wątek, ale nie chce mi się już śledzić go od początku,

Nie wy jedni rozkminiacie ten temat.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez carlosbueno 02 lis 2012, 13:47
nie tylko miłość, życie jest też przereklamowane mam nadzieję że to wszystko nie długo się skończy.
Największy Forumowy Maruda

przez Bonus 02 lis 2012, 20:16
No to jest oczywiste, że "prawdziwą miłość" tworzy się samemu i ja wcale nie twierdziłem, że ona tak po prostu przychodzi sama i jest sama w sobie. Ale kluczem do tego musi być najpierw ta druga i odpowiednia osoba, by z nią taką miłość stworzyć. I nie da się inaczej stworzyć takiej miłośći, jak tylko za dobrą wolą i chęcią dwóch stron. Ale też nie do każdej osoby poczuje się miłość, bo nie każdy do siebie pasuje.

-- 02 lis 2012, 19:23 --

Samo mówienie o miłośći komuś, a okazywanie tej miłośći to ogromna róznica. Trzeba pokazać swoją chęcią, czynami, działaniami, bezinteresownością, że kogoś się kocha. Pielęgnowanie miłośći każdego dnia, poświęcanie się dla niej ze szczerego serca, jest gwarancją na to, że miłość będzie zawsze. Ale to jest praca dwóch stron, a nie jednej. A wystarczy jeden błąd w życiu, by na zawsze zniszczyć miłość i swoje życie, a takich przypadków jest pełno. Jeszcze żeby coś było warte tego błędu, to niektórzy ludzie niszczą swoją miłość przez głupi bład, co jest niedojrzałe.

przez buka 02 lis 2012, 20:26
nie tylko miłość, życie jest też przereklamowane mam nadzieję że to wszystko nie długo się skończy.

Carlos,nie /cenzura/ :P
no skończy się rzycie,tak jak i miłosć,podobno średno po 5ciu latach się wyczerpuje,także chyba nie ma czegoś takiego jak miłość 4ever
no chyba że miłość do dragów czy alku,to często się zdarza że aż po grób :twisted:

przez Strzyga 26 gru 2012, 18:23
Bejbi, dont hert mi.

E tam, nie wyczerpuje się. Trzeba tylko czasem zadziałać... inteligentniej.
Strzyga

przez Bonus 27 gru 2012, 00:34
To, jak miłość będzie wyglądać, zależy od ludzi.
Bo to, że ktoś się w kimś zakocha i coś do kogoś poczuje, to nie wszystko. Nie można kochać kogoś dwa tygodnie i potem zapomnieć o kimś, olać tę miłość. Jeśli tak ludzie postępują, to nie była to żadna miłość, tylko "robienie sobie z kogoś żartów". Miłość, to nie są same słowa wypowiadane, ale też czyny i działania, pokrywane obietnice. Ja mogę sobie pięknie mówić o miłośći i co z tego, skoro nic w tym kierunku nie robie?
Która kobieta uwierzyłaby mi wtedy, jeżeli ja tylko w słowach kocham?

przez Saraid 27 gru 2012, 08:28
Bonus, dokładnie nie słowa się liczą ,a czyny w miłości .Dwa tygodnie nie można kogoś kochać bo to nie miłość co najwyżej chwilowe zauroczenie.
Saraid

przez Bonus 27 gru 2012, 11:56
Tylko dla jednych ludzi pojęcie miłości, to: dobra zabawa, przyjemności, zauroczenie, a dla innych to będzie tylko seks. To zależy, z jakiego to jest punktu widzenia.
Głupie jest to, jeżeli ktoś o miłośći mówi, ale nie rozumie, co to tak naprawdę jest. Moja koleżanka była kiedyś z kimś i ten ktoś jej mówił, że "kocha", ale ją ranił, zdradził, bo nie rozumiał tego pojęcia. Ona sama mi powiedziała, że "każdy tylko mówi o miłości, fajnie, ale w rzeczywistości nie kocha" i dobrze powiedziała. Teraz to już Ona przestała w miłość wierzyć i nie dziwie jej się.

Sortuj wg