absurdy naszej służby zdrowia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez jaskolka83 31 sie 2012, 07:50
dzis to sie normalnie zbulwersowalam. dzwonie do przychodzni coby sie zapisac do lekarza bo potrzebuje pilnie recepty na tablitki na migrene a pani przez telefon mi mowi ze nie moze mnie zapisac do innego, musze czekac do 13 na swojego lekarza. ja jej na to ze o 13 to ja bede w pracy i nie moge, a poniewaz mam migrene to potrzebuje podejsc do przychodni po ta cholerna recepte i wziac tabletke zeby fnkcjonowac jak czlowiek. ona mi na to po raz 5 powtarza ze mysze czekac na swojego lekarza rodzinnego do 13. czy to ze mna jest cos nie tak?
czy faktycznie nie mam prawa isc do innego lekarza jesli pilnie tego potrzebuje jesli moj rodzinny przyjmuje po poludniu???

-- 31 sie 2012, 10:59 --

e tam zostalam olana :(
to ja proponuje usunac watek jesli sie nikt nie wypowiada, bez sensu zasmiecac forum

przez Candy14 31 sie 2012, 11:53
jaskolka83, jezeli te migreny miewasz regularnie to dobrze byloby recepty brac zanim skoncza Ci sie tabletki. Uniknelabys takich niespodzianek.

-- 31 sie 2012, 11:53 --

to ja proponuje usunac watek jesli sie nikt nie wypowiada, bez sensu zasmiecac forum

Nie wiem czy zauwazasz ale masz roszczeniowa postawe...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Wiola* 31 sie 2012, 13:02
jaskolka83, Rano jest mały ruch na forum zazwyczaj, poza tym czy to tak pilna sprawa? ;)

U mnie w przychodni nie ma takich problemów, idę do którego lekarza chcę, jak chodzi tylko o reckę to wybieram tego , do którego jest najmniejsza kolejka ;)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 31 sie 2012, 13:06
absurdem jest nazywanie naszej służby zdrowia służbą zdrowia a nie choroby ;) i czekanie latami na operacje.
No ale w innych krajach nie lepiej jest mimo dużo większych środków na nią łożonych. W Wielkiej Brytanii też nie wygląda ona najlepiej choć lekarze zarabiają tam niewiarygodne pieniądze to na wszystko przypisują paracetamol nawet jak jesteś bliski śmierci. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 31 sie 2012, 13:54
U mnie jeden lek biore stale i nie moge miec nawet dnia przerwy... stale leki wypisuja pielegniarki a recepte zanosza do lekarza ktory akurat przyjmuje do podbicia. Jezeli jaskolka83, stale bierze lek na migreny to tez tak powinno byc.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez gwidoniusz 31 sie 2012, 14:04
Candy14 napisał(a):U mnie jeden lek biore stale i nie moge miec nawet dnia przerwy... stale leki wypisuja pielegniarki a recepte zanosza do lekarza ktory akurat przyjmuje do podbicia. Jezeli jaskolka83, stale bierze lek na migreny to tez tak powinno byc.

U nas jest dokładnie to samo. Trzeba dobrze żyć z pielęgniarkami.

przez Amon_Rah 31 sie 2012, 14:14
carlosbueno napisał(a):absurdem jest nazywanie naszej służby zdrowia służbą zdrowia a nie choroby ;) i czekanie latami na operacje.
No ale w innych krajach nie lepiej jest mimo dużo większych środków na nią łożonych. W Wielkiej Brytanii też nie wygląda ona najlepiej choć lekarze zarabiają tam niewiarygodne pieniądze to na wszystko przypisują paracetamol nawet jak jesteś bliski śmierci. ;)

Bzdura. Skad masz masz takie "wiarygodne" informacje?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez TheCandyMan 31 sie 2012, 14:17
Jeżeli dochodzi do takich absuch sytuacji jak opiasła jaskolka83 to dobrze byłoby dla zrównania praw, żeby pacjenci mogli płacic skaładki jak im pasuje albo sami sobie ustalali termin kiedy zaplaca. Dlaczego pacjenci nie moga miec swoich problemow i dostosowywac do nich zasady wspolpracy ze służbą zdrowia.
Życie sen krótki.
gg44364882

przez Candy14 31 sie 2012, 14:20
gwidoniusz, u mnie wypisuja bez laski ale nie dopuszczam do sytuacji zeby leku mi zabraklo i kiedy widze , ze zostalo pare tabletek to ide juz po nowa porcje, bo wiadomo, ze rozne rzeczy moga sie zdarzyc w miedzyczasie

przez TheCandyMan 31 sie 2012, 16:12
Nie wzbudajcie poczucia winy u jaskolka83, Państwo może być roszczeniowe wobec nas, a dlaczego my nie?
Życie sen krótki.
gg44364882

przez Candy14 31 sie 2012, 16:28
TheCandyMan, zeby nie znizac sie do takiego poziomu?

przez nomorewords43 31 sie 2012, 22:42
TheCandyMan napisał(a):Nie wzbudajcie poczucia winy u jaskolka83, Państwo może być roszczeniowe wobec nas, a dlaczego my nie?

IM.O. Państwo nie jest roszczeniowe tylko totalitarnie opresyjne,
a my, jeśli będziemy tylko narzekać na off-topach na tzw. służbę zdrowia
to nic nie zmienimy tylko skanalizujemy emocje i cała para pójdzie w gwizdek.
Przypomina się, że "polski" parlament uchwalił ostatnio prawo
o przymusowych szczepionkach dla wszystkich w razie zagrożenia epidemią.
I to jest powód do protestów.
I do pisania petycji.
I do obywatelskiego nieposłuszeństwa.
Zainteresowani?
nomorewords43

Sortuj wg