Survival

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Survival

przez Vian 01 gru 2012, 17:07
Hans, i tu się mylisz. :)

Wedle definicji zresztą masochizm jest związanym z poniżeniem

ULEGŁOŚĆ jest z definicji związana z poniżeniem, masochizm - z bólem (tudzież po prostu fizycznymi niedogodnościami).

Brałaś kiedyś udział w takim przedsięwzięciu?

Brałam brałam.
Gdyby nie to, że zeszłej zimy załamało mi się zdrowie to tegoroczną wiosnę i lato spędziłabym na Syberii.

Tyle, że tam nie ciągnęła mnie sama survivalowa idea, a ta głusza właśnie. Mniejsza o większość, za dużo by trzeba było tłumaczyć, a mi się nie chce. ;-)

A to nie Ty tak ochoczo ze mną rozmawiałaś o piwnicznym poniżeniu? :pirate:

Ja.
Dlatego wiem, kiedy mylisz pojęcia. :P
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Survival

przez Hans 02 gru 2012, 01:03
Vian napisał(a):Hans, i tu się mylisz. :)

Wedle definicji zresztą masochizm jest związanym z poniżeniem

ULEGŁOŚĆ jest z definicji związana z poniżeniem, masochizm - z bólem (tudzież po prostu fizycznymi niedogodnościami).

Masochizm – rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych, w którym jednostka odczuwa podniecenie seksualne w sytuacjach, kiedy zadawany jest jej fizyczny i psychiczny ból lub gdy jest poniżana.

Za http://pl.wikipedia.org/wiki/Masochizm.

Brałaś kiedyś udział w takim przedsięwzięciu?

Brałam brałam.
Gdyby nie to, że zeszłej zimy załamało mi się zdrowie to tegoroczną wiosnę i lato spędziłabym na Syberii.

Tyle, że tam nie ciągnęła mnie sama survivalowa idea, a ta głusza właśnie. Mniejsza o większość, za dużo by trzeba było tłumaczyć, a mi się nie chce. ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=UDlJc_JJcHQ :pirate:

A to nie Ty tak ochoczo ze mną rozmawiałaś o piwnicznym poniżeniu? :pirate:

Ja.
Dlatego wiem, kiedy mylisz pojęcia. :P

"Pokaż go to palcem, bym uwierzył, że śnię."
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

Survival

przez bittersweet 02 gru 2012, 01:35
Hans, a ta maskująca stylizacja to z okazji survivalu ? :mrgreen:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Survival

przez Vian 02 gru 2012, 02:13
Hans, wikipedia wikipedią, a jak jest w praktyce, to mnie encyklopedią nie ucz. ;-)
W praktyce jest tak, że te wszystkie osoby, których ogólnie się określa jako masochistów/stronę bierną/stronę uległa preferują albo uległość albo ból. Słowem albo wolą być poniżani i tresowani a ból jest dla nich tylko jakimś tam dodatkiem, albo zależy im na tym, żeby przyjemność pomieszała się z bólem, a ewentualne poniżanie jest dla nich tylko jakimś tam dodatkiem. Rzadko kiedy ktoś jest WYŁĄCZNIE masochistyczny (nastawiony na ból) albo wyłącznie uległy (nastawiony na poniżenie), aczkolwiek takie przypadki się zdarzają.

Z sadystami/stroną dominującą/stroną aktywną jest zresztą identycznie - mówi się, że ktoś jest bardziej sadystyczny (czyli woli po prostu zadawać ból), albo bardziej dominujący (woli dominować, a zadawanie bólu jest tylko środkiem do celu).

Można powiedzieć, że osoby płacące grubą kasę za to, żeby ich w błocku pocięły komary są masochistyczni a niekoniecznie ulegli, podobnie jakby zapłacili Pani czy tam Panu kasę za to, żeby ich pobił/a, bo sprawia im to frajdę. ;-)

Filmiku nie odpalam, bo zapodziałam słuchawki. ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Survival

przez Hans 02 gru 2012, 21:29
Jak mogłem zapomnieć o tym temacie? To przecież rana świetnie nadająca się do drapania. :pirate:

bittersweet, to z okazji posurvivalowych igraszek.

Vian, no no no! Za naukę to wystawiam rachunki, a tutaj udzieliłem Ci pouczenia. ;)
Odnosząc się jednak do tematu Naszego sporu - ze względu na późną porę, zmęczenie i jutrzejszą poranną pobudkę ustępuję z placu boju, choć wiem, że i tak mam rację.
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

Sortuj wg