Problemy z internetem...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 20:25
Mam takie pytanie do was dotyczące internetu bezprzewodowego? Ja mam problem z internetem już od prawie czterech miesięcy, a konkretnie mam internet bezprzewodowy w ORANGE, ale teraz on chodzi mi bardzo wolno, nie do końca otwierają się strony, czasem w ogóle nie może wyświetlić się strona, a jeśli już się wyświetli, to muszę czekać na tą stronę kilka minut, gdzie powinna otworzyć się po kilku sekundach. Mój modem bardzo się nagrzewa, ale kontaktowałem się z działem internetu i tam dowiedziałem się, że jest to spowodowane przeciążeniem nadajników zewnętrznych, ale żeby tyle miesięcy było przeciążenie? Poza tym kupiłem nowy modem, zainstalowałem go i on też się zagrzewa, jak ten stary, więc na pewno to nie jest wina urządzenia, tylko tych nadajników, ale czy w dziale internetu powiedzieli mi prawdę? Czy ktoś tutaj ma taki sam internet w ORANGE, jak ja i też ma takie problemy z funkcjonowaniem internetu? Wygląda na to, że tutaj nikt nic na to nie może poradzić, bo przeciążenie nadajników jest niezależne od nikogo...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 20:30
Też z Orange miałem problemy. Nawet w Poznaniu, gdzie zasięg powinien być max. Miałem wszystkich operatorów neta i plus był bez konkurencji.
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 20:43
U mnie internet czasem funkcjonuje dobrze, a czasem beznadziejnie i to drugie zdarza się ostatnio częściej. Dowiedziałem się, że w mojej miejscowośći, na mojej ulicy zasięg jest dobry, gdyż niedaleko mnie znajduje się nadajnik od zasięgu. Oczywiśćie w mojej miejscowośći z zasięgiem nie jest za dobrze i różnie to wygląda, ale wcześniej takich problemów poważnych z internetem w ogóle nie miałem. Zdarzało się, że raz na jakiś czas internet się spowalniał i długo otwierała się jakaś strona, ale było to rzadko. Od jakiegoś czasu jest beznadziejnie i dziwi mnie, że dwa modemy nagrzewają się dość mocno, a nic samo się nie psuje? Przykładem jest drugi modem, nowocześniejszy, nowszy i też się grzeje...Czy to możliwe, by tak długo były problemy z nadajnikami, że użytkownicy takiego internetu mają takie same problemy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 20:48
kup se antenkę do modemu i wystaw za okno. na allegro grosze kosztuje.
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 20:51
Ja czytałem na forum na temat internetu bezprzewodowego w ORANGE, że prawie każdy użytkownik ma podobne problemy i ludzie chcą rezygnować z takiego beznadziejnego internetu, bo z tego się nie da korzystać, nie wspominając juz o ściąganiu czegoś i o oglądaniu filmów czy seriali w necie...Ludzie płacą miesięcznie nie małe pieniądze, a dostają taki słaby internet, z którym są problemy? Co to ludzi obchodzi, że jest jakieś przeciążenie nadajników? Ludzie chcą, by ich internet był szybki i funkcjonalny...

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 20:53
nie martw się. w t-mobile jest jeszcze bardziej beznadziejny. Nawet play jest lepszy od tych 2.

-- 20 sie 2012, 20:53 --

W Plusie od kilku lat nie zerwało mi nawet jednego połączenia! A komp chodzi 24h.
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 20:55
Ale co to jest za antenka? Jak ona wygląda i gdzie się ją montuje?

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 20:57
wkładasz w jedyne gniazdko jakie jest w modemie. nie sposób nie trafić :mrgreen:

-- 20 sie 2012, 20:58 --

np.
http://allegro.pl/antena-modemow-huawei ... 54015.html
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 21:02
No i taką antenkę do modemu można też kupić w sklepie komputerowym? Wtedy będzie pewne, że internet się poprawi z taką antenką?

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 21:05
poprawi się na pewno. Ale na ile, to nikt nie odpowie. Wystaw lapka za okno i sprawdź zasięg. Podobny będzie z antenką. To tak, Jakbyś trzymał lapka za oknem non stop.
Np gdy miałem playa to mi ciągle rozłączało, gdy podłączyłem antenkę, to przestało.
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 21:24
No to dzęki za dobrą radę? Naprawdę dobra rada? Spróbuję tak zrobić z antenką. A wiesz może, co jest przyczyną grzejącego się modemu? Wcześniej on się nie przegrzewał.

Problemy z internetem...

przez Michuj 20 sie 2012, 21:26
nie wiem. za dużo go obmacujesz, może przez to gubi zasięg :P Ale antenkę zawsze warto mieć:)
Loża szyderców

Problemy z internetem...

przez Bonus 20 sie 2012, 21:55
No ale ja tego modemu tak często nie dotykam? No ale kupię antenkę, jak mi poradziłeś. Dzięki!

Problemy z internetem...

przez Nicky 29 paź 2012, 20:56
Ja mam 60-80% zasięgu, ale zawsze mi działa. Czasami są takie przestoje że mimo połączenia nie działa w ogóle, ale niezbyt często. W Play były różne cyrki i w sumie u nich jedyna zaleta to te nocne transfery, których w orange np. nie ma. Play też nie ma kompresji obrazków, ale ma za to wolniejszy speed i ceny z innej galaktyki.

Sortuj wg