Matura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Matura

przez Anna Maria 15 sie 2012, 12:29
Muszę wybrać przedmiot dodatkowy i z stąd moje pytanie.Czy ktoś zdawał nową maturę z chemii?
Jeszcze jak chodziłam do LO to ostrzegali mnie przed zdawaniem z chemii,więc nie wiem co robić.Zostaje mi jeszcze fizyka.Chciałabym biologię,ale nie dam rady nauczyć się biologii dysponując małą ilością czasu.
Anna Maria

Matura

przez Monar 15 sie 2012, 12:30
Szkarłatna litera, biologia łatwiejsza od chemii. moja koleżanka zdawała rozszerzoną biolę i podstawę chemii... i i tak lepiej napisała biologię :D
Monar

Matura

przez Anna Maria 15 sie 2012, 12:37
Monar, dla mnie łatwiejsza jest chemia.
A to muszę dwa przedmioty dodatkowe zdawać czy wystarczy jeden?

Ściągam pytania egzaminacyjne.

A ty z czego zdajesz?
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Matura

przez Monar 15 sie 2012, 12:40
Szkarłatna litera, nie musisz wgl żadnego dodatkowego zdawać. ;) a jak potrzebujesz fizykę, chemię albo biolę na przyszłą uczelnię, to wybierasz coś z tego, najlepiej dwa w sumie, bo na niektórych uczelniach biorą sumę pkt. np. z bioli i chemii, musiałabyś się zorientować w sumie...

ja już zdawałam maturę i we wtorek mam powtórkę z polaka ustnego
Monar

Matura

przez Lukrecja. 15 sie 2012, 12:44
Szkarłatna litera, to Ty nie masz matury? To jakim cudem chodzisz do policealnej szkoły?
Lukrecja.

Matura

przez Monar 15 sie 2012, 12:49
Lukrecja., do policealnej szkoły nie potrzeba matury tylko wykszt. średnie
Monar

Matura

przez girl anachronism 15 sie 2012, 12:55
Szkarłatna litera, przedmioty obowiązkowe to j. polski, matematyka i j. obcy. Jeśli nie chcesz, nie musisz zdawać nic dodatkowego, wszystko zależy od wymagań konkretnej uczelni na konkretny kierunek studiów. Wymagania możesz sprawdzić na stronach uczelni.
wild hearts can't be broken.

F31

Matura

przez Anna Maria 15 sie 2012, 13:02
girl anachronism, ja jeszcze niewiem gdzie dalej pójdę.
Marzy mi się weterynaria,ale na tych studich nie dałabym sobie rady.Może informatyka,a najlepiej administracja choć mnie to w ogóle nie ciekawi,ale byłoby najrosądniejsze tym bardziej że może bym się wtedy utrzymała w policji o czym pisałam wcześniej.
Anna Maria

Matura

przez L.E. 15 sie 2012, 13:34
Szkarłatna litera, ja zdawałam maturę i z fizyki i z chemii i z biologii (bo mi się medycyna marzyła, ale kilku punktów zabrakło).
Moim zdaniem najprostsza jest rzeczywiście biologia (tam jest sporo pytań na zrozumienie) - chodzi mi tu o maturę rozszerzoną. Z podstaw najprostsza była fizyka (ludzie się tego boją, a do rozwiązania podstawy na prawdę wystarcza to, co się robi na lekcjach nawet jak się ma jedną fizykę w tygodniu przez dwa lata).
Do kiedy musisz podjąć decyzję?
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Matura

przez Anna Maria 15 sie 2012, 14:32
L.E., biologia mi się kojarzy z wkuwaniem na pamięć a to moja słaba strona jak co się na logikę to prędzej.
Do końca sierpnia muszę dać znać szkole,ale nie wiem czy konkretnie podać przedmioty chyba tak bo będę chodzić na wybrane.
Anna Maria

Matura

przez Ferdynand k 14 wrz 2012, 20:23
Chemia z własnych źródeł ponoć trudna ale co tam zdaję rozszerzoną matę chemię biolę.
Naczelny Użyszkodnik

Matura

przez carlosbueno 14 wrz 2012, 21:27
dzisiaj to chyba szczególnie w przypadku facetów najlepiej skończyć zawodówkę zostać jakimś ślusarzem, elektrykiem, budowlańcem itp bo matura jeśli się nie chcę iść na studia ( które i tak w większości nic nie dają) nie jest przydatna.
Największy Forumowy Maruda

Matura

przez halenore 14 wrz 2012, 21:36
carlosbueno napisał(a):dzisiaj to chyba szczególnie w przypadku facetów najlepiej skończyć zawodówkę zostać jakimś ślusarzem, elektrykiem, budowlańcem itp bo matura jeśli się nie chcę iść na studia ( które i tak w większości nic nie dają) nie jest przydatna.

Matura to podstawa, więc każdy powinien ja mieć. Elektryk i budowlaniec szczególnie maturę z matematyki. 8)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Matura

przez carlosbueno 14 wrz 2012, 21:44
jakby szkoły zawodowe stały na dobrym poziomie i miały dużo praktyk to spokojnie starczyły by do dobrego opanowania zawodu przecież ja nie pisze tu o stanowiskach inżynierskich tylko robotnikach wykwalifikowanych.
Znam hydraulików, elektryków bez matury starszego pokolenia którzy na głowę biją pewnie dzisiejszych inżynierów. W Polsce za bardzo przecenia się role wykształcenia maturę powinna mieć góra połowa chodzących do szkoły a studia iść nie więcej niż 1/3 bo później mamy bezrobotnych absolwentów uczelni i strasznie niski ich poziom bo skoro studiuje prawie każdy to jasne musi być obniżenie ich lotów.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg