Homoseksualizm

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Homoseksualizm

przez carlosbueno 16 sie 2012, 22:41
ala1983 napisał(a):*Wiola*, Kochać bliźniego nie znaczy chwalić i akceptować jego złe czyny. Myślałam, że to już zostało wyjaśnione w tym wątku.?

a co za złe czyny wyrabiają zainteresowane sobą i mające ochotę na seks lesbijki czy geje jeśli oczywiście nie robią tego na środku ulicy ;)
Największy Forumowy Maruda

Homoseksualizm

przez halenore 16 sie 2012, 22:41
Poproszę o sprecyzowanie pakietu "złych czynów".
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Homoseksualizm

przez *Wiola* 16 sie 2012, 22:44
ala1983, A nie akceptować, a pluć i rzygać to też nie jest to samo. Pomijając oczywiście ocenianie czyichś czynów :evil:
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Homoseksualizm

przez madlen92 16 sie 2012, 22:50
Nie Kasia, to nie tak. Twój pociąg do kobiet jest raczej wynikiem braku dobrej relacji z matką w dzieciństwie. Takie jest moje zdanie, ja ciągnę do kobiet ale szukam w nich bardziej wzoru idealnej matki, a przez to też i bliskości.
Zwróć uwagę jak zachowujesz się w stosunku do swojej terapeutki. Pisałyśmy jakiś czas temu na ten temat.
Pociąg kobiet do tej samej płci jest wynikiem niezaspokojonych potrzeb z dzieciństwa, w tym wypadku niepoprawnej relacji matka-córka.

Ja pierniczę. Nie znam się na tych wszystkich zawiłościach psychologicznych, ale to by się zgadzało dlaczego mnie rzadko bo rzadko, ale jednak ciągnie do niektórych kobiet. Za bi się nigdy nie uważałam jak widać słusznie, ale zmroziło mnie gdy to przeczytałam ponieważ jak sobie pomyślę, że moja ekspsychoterapeutka się w tym połapała i się domyśliła, że ja coś tam do niej, to po prostu mi ręce opadają. Pisząc "ja coś tam do niej" mam na myśli... kompletne zadurzenie. Niestety. Trwa to do dziś. Niestety. Co do relacji z matką, to jednak do mnie to nie przemawia bo nasze stosunki pogorszyły się dopiero gdy miałam ok. 14-15lat.
madlen92

Homoseksualizm

przez L.E. 16 sie 2012, 22:51
Cytowanie fragmentów wyrwanych z kontekstu nie ma chyba zbyt wielkiego sensu.
Nienawiść do homoseksualistów to pomysł kościoła, chyba, że jest w Piśmie Świętym fragment mówiący inaczej. Jeśli tak, czekam na cytat (razem z kontekstem ;) )
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Homoseksualizm

przez ala1983 16 sie 2012, 22:51
halenore, Złe czyny to takie które są sprzeczne z prawem ustanowionym przez Boga. Nawiązując do wątku, seks według zamysłu Bożego ma mieć miejsce tylko i wyłącznie między kobietą a mężczyzną i po zawarciu przez nich sakramentu małżeństwa.
Wszelkie inne odchyły uprawiane przez ludzi nazywane są grzechem, niepodobają się Bogu i bardzo Go obrażają.

No ale chyba miałaś katechezę w szkole?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Homoseksualizm

przez carlosbueno 16 sie 2012, 23:01
Nienawiść do homoseksualistów to pomysł kościoła, chyba, że jest w Piśmie Świętym fragment mówiący inaczej. Jeśli tak, czekam na cytat (razem z kontekstem ;) )
akurat to nie pomysł kościoła większość religii głosi taką nienawiść islam karze śmiercią np. a nawet w kulturach pierwotnych bez religii jako takiej w naszym rozumieniu takie osoby tępiono( nie we wszystkich) głównie z powodu ich inności i tego że się nie rozmnażały co było wówczas priorytetem. Poza tym znam sporo antyklerykałów, niewierzących co również nienawidzą, czy nie lubią homoseksualistów to nie zawsze ma źródło w religii zwłaszcza u mężczyzn.

Ala 1983 większość z nas miała katechezę w szkole ale mało kto te kościółkowe rewelacje w tym temacie bierze na poważnie nawet spośród wierzących i praktykujących.

Homoseksualizm

przez ala1983 16 sie 2012, 23:02
L.E., A po co Ci ten cytat? Czy jeśli go przeczytasz zaczniesz postępować i myśleć inaczej? Ja jakoś bardzo w to wątpię.

-- 16 sie 2012, 22:04 --

madlen92, 14-15 latek to jednak jeszcze dziecko.

Homoseksualizm

przez halenore 16 sie 2012, 23:06
ala1983, miałam i krew mnie zalewała na każdych zajęciach.
Rzeczywiście istnieje pewien model utrzymywany nawet przez międzynarodowe akty normatywne chroniące prawa człowieka. Niemniej życie to droga, ewolucja, zmiana (czasami postęp). Wydane przez ETPC wyroki podkreślają konieczność ochrony prawa do prywatności, a kwestie życia seksualnego mają charakter prywatny. Oczywiście istnieje klauzula limitacyjna obejmująca praktyki pedofillskie i masochistyczne. Chcę tym samym podkreślić, że jako ludzie cywilizowani nie mamy prawa zaglądać komuś w majtki.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Homoseksualizm

przez *Wiola* 16 sie 2012, 23:08
ala1983, Ale co z tym pluciem? Czy w piśmie jest gdzieś napisane, że możemy pluć na niewiernych?/
Moderator

Homoseksualizm

przez carlosbueno 16 sie 2012, 23:13
*Wiola* napisał(a):ala1983, Ale co z tym pluciem? Czy w piśmie jest gdzieś napisane, że możemy pluć na niewiernych?/

Nie wiem czy jest coś o pluciu ale starym testamencie to ochoczo zabijano niewiernych i do tego namawiano a sam dekalog dla niewtajemniczonych odnosił się tylko to ludu Izraela czyli obcych można było zabijać i okradać. Jezus miał inne poglądy no ale starego testamentu nie anulowano

Homoseksualizm

przez ala1983 16 sie 2012, 23:14
*Wiola*, Nie, nie możemy pluć na niewiernych, jako na osoby.
Wiola, ja już nie wiem jak mam to jaśniej wytłumaczyć, przedstawić, narysować.. :bezradny:
a tak wogóle to ściskam Cię i pozdrawiam gorąco :-*

Homoseksualizm

przez *Wiola* 16 sie 2012, 23:16
ala1983, Dziękuję, nawzajem, ;)
Moderator

Homoseksualizm

przez Candy14 16 sie 2012, 23:30
Wszelkie inne odchyły uprawiane przez ludzi nazywane są grzechem, niepodobają się Bogu i bardzo Go obrażają.

Dobrze ze jestem ateistka.. przynajmniej Bog nie strzeli focha za moje grzechy :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg