jak wyzyc z renty 600 zł zyjac samemu ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 09 sie 2012, 19:51
Sorrow pewnie że się da, wile firm rekrutuje w Polsce albo wysyła się cv, maile do ich siedzib tam jak dobrze po angielsku umiesz. Ja pojechałem przez polską firmę która rekrutowała w Polsce brali wszystkich chętnych bez języka i jakiegokolwiek doświadczenia oczywiście to lipa była praca była ale 1-2-3 dni w tygodniu ledwo się wyżyć za to dało, 16 osób zakwaterowanych w 4 małych pokojach itd. . Ale są sprawdzone firmy które zwykle coś tam wymagają język, czy jakieś minimalne chociaż kwalifikacje i są raczej bezpieczne trzeba w necie poszukać jakie są opinie o tych agencjach.

-- 09 sie 2012, 19:58 --

Ja nie mam żadnych kwalifikacji, doświadczenie mizerne, język tylko angielski i to nie najwyższych lotów także ciężko coś przez net znaleźć owszem są czasem oferty bez doświadczenia i kwalifikacji ( ale tylko w uk i holandii bo w Niemczech i Skandynawii nie widziałem takowych)ale są dla mnie podejrzane bo się już 2 razy na czymś takim przejechałem. No ale kiedyś trzeba będzie zaryzykować bo w Polsce to już w ogóle nic nie ma dla takich ludzi jak ja.
Największy Forumowy Maruda

przez Sorrow 09 sie 2012, 20:54
carlosbueno napisał(a):Sorrow pewnie że się da, wile firm rekrutuje w Polsce albo wysyła się cv, maile do ich siedzib tam jak dobrze po angielsku umiesz. Ja pojechałem przez polską firmę która rekrutowała w Polsce brali wszystkich chętnych bez języka i jakiegokolwiek doświadczenia oczywiście to lipa była praca była ale 1-2-3 dni w tygodniu ledwo się wyżyć za to dało, 16 osób zakwaterowanych w 4 małych pokojach itd. .

Ja właśnie się czegoś takiego bardzo boję. Angielski pisany mam bardzo dobry, gorzej z mówionym.

carlosbueno napisał(a):Ale są sprawdzone firmy które zwykle coś tam wymagają język, czy jakieś minimalne chociaż kwalifikacje i są raczej bezpieczne trzeba w necie poszukać jakie są opinie o tych agencjach.

-- 09 sie 2012, 19:58 --

Ja nie mam żadnych kwalifikacji, doświadczenie mizerne, język tylko angielski i to nie najwyższych lotów także ciężko coś przez net znaleźć owszem są czasem oferty bez doświadczenia i kwalifikacji ( ale tylko w uk i holandii bo w Niemczech i Skandynawii nie widziałem takowych)ale są dla mnie podejrzane bo się już 2 razy na czymś takim przejechałem. No ale kiedyś trzeba będzie zaryzykować bo w Polsce to już w ogóle nic nie ma dla takich ludzi jak ja.

Kiedyś mama chciała mnie wysłać przez taką firmę. W trzech czy czterech byliśmy, ale wszystkie jak sprawdzałem w necie były właśnie tego typu co mówiłeś.
Generalnie jak firma organizuje wyjazd tak, że nawet się nie ma własnego pokoju to dla mnie jest znak alarmowy, że traktują ludzi jak bydło i że praca będzie na krótko albo w ogóle jej nie będzie - bo czemu człowiek miałby dzielić pokój z kilkoma osobami jak ma stałą pracę na pełny etat?

W ogóle jacyś nienormalni ludzie w tych agencjach, Ja się kobietę pytam o normalny pokój jednoosobowy i o neta, a ona mi /cenzura/ mówi "Tam się jedzie pracować a nie na wakacje". Jakaś kompletnie walnięta. Przecież nie pytam się o pokój hotelowy albo o to by mieć całe mieszkanie dla siebie.

przez carlosbueno 09 sie 2012, 21:12
W ogóle jacyś nienormalni ludzie w tych agencjach, Ja się kobietę pytam o normalny pokój jednoosobowy i o neta, a ona mi /cenzura/ mówi "Tam się jedzie pracować a nie na wakacje". Jakaś kompletnie walnięta. Przecież nie pytam się o pokój hotelowy albo o to by mieć całe mieszkanie dla siebie.

I tu ma racje ta kobieta nie znasz tamtejszych realiów, w ogóle jakiś pokój załatwiony nawet wspólny to już dużo bo wiele firm nie załatwia takich rzeczy i szuka się na własna rękę no chyba że jesteś jakimś specjalista z b.dobrym angielskim to wtedy warunki są lepsze. To nie delegacja przecież, jak w Polsce szukasz pracy w innym mieście to przecież mieszkania Ci nie załatwią. Np. ja mieszkając w Londynie mieszkałem w 10 razy gorszych warunkach niż w domu u rodziców, w dużych miastach ceny mieszkań wynajmu są wysokie a i ich jakość jest często tragiczna no ale emigranci muszą płacić frycowe.
Z reszta jak znasz dobrze angielski można jechać w ciemno albo do znajomych jak się ma, ale trzeba mieć kasę na start.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 09 sie 2012, 21:43
carlosbueno napisał(a):I tu ma racje ta kobieta nie znasz tamtejszych realiów, w ogóle jakiś pokój załatwiony nawet wspólny to już dużo bo wiele firm nie załatwia takich rzeczy i szuka się na własna rękę no chyba że jesteś jakimś specjalista z b.dobrym angielskim to wtedy warunki są lepsze. To nie delegacja przecież, jak w Polsce szukasz pracy w innym mieście to przecież mieszkania Ci nie załatwią. Np. ja mieszkając w Londynie mieszkałem w 10 razy gorszych warunkach niż w domu u rodziców, w dużych miastach ceny mieszkań wynajmu są wysokie a i ich jakość jest często tragiczna no ale emigranci muszą płacić frycowe.
Z reszta jak znasz dobrze angielski można jechać w ciemno albo do znajomych jak się ma, ale trzeba mieć kasę na start.

Przecież piszę o pokoju a nie mieszkaniu. Brak uciążliwego towarzystwa, odrobina prywatności, itp. to podstawa żeby się nie wykończyć psychicznie. W ciemno nie można jechać, bo tam też mają bezrobocie i pracy zwyczajnie można nie dostać.

przez carlosbueno 09 sie 2012, 22:08
No w ciemno to może nie ale można se załatwić pracę tam będąc w Polsce a mieszkanie tam na miejscu znaleźć.
Ja tam rozważam też wyjazd zagraniczny w celach kloszardowych lub dostania się po opiekę państwa typu więzienie lub inny zakład zamknięty.

przez wiejskifilozof 10 sie 2012, 18:38
A ja widzę , się w Polsce , nie chcę nigdzie wyjeżdżać .

przez carlosbueno 13 sie 2012, 20:09
detektywmonk napisał(a):A ja widzę , się w Polsce , nie chcę nigdzie wyjeżdżać .

ja też się widzę w Polsce ale zarobki, zasiłki chce europejskie, bo ceny to już takie mamy, no ale to nierealne. Za granica ludzie na zasiłkach, rentach maja nowe auta i jeżdżą na wycieczki zagraniczne, z jednej strony trochę to chore a z drugiej też bym tak chciał ale to się powoli kończy bo państwa zbytnio przez to się zadłużyły.

przez wiejskifilozof 15 sie 2012, 15:53
Chyba masz kompleksy , względem Zachodu :D

przez nomorewords43 16 sie 2012, 19:18
carlosbueno napisał(a):
detektywmonk napisał(a):A ja widzę , się w Polsce , nie chcę nigdzie wyjeżdżać .

ja też się widzę w Polsce ale zarobki, zasiłki chce europejskie, bo ceny to już takie mamy, no ale to nierealne. Za granica ludzie na zasiłkach, rentach maja nowe auta i jeżdżą na wycieczki zagraniczne, z jednej strony trochę to chore a z drugiej też bym tak chciał ale to się powoli kończy bo państwa zbytnio przez to się zadłużyły.

Zgadzam się, ale konkretne osoby podpisały kwoty płacy minimalnej i te 600 zł renty też.
Te same osoby wcześniej podpisały szereg ustaw , na mocy których np. KK mógł "wykupić" od państwa budynki za 1% ich wartości, co skrzętnie czynił. Żeby być sprawiedliwym wobec "Wielkich Religii" to ostatnio obudził się Izrael i żąda od Polski monumentalnych odszkodowań.
- najchętniej w naturze.Powiedzieli już o tym w tvn i w wyborczej?
Nic dziwnego, że rząd bezczelnie oszczędza na najbiedniejszych.
Sam jestem ubogi, ale liczę na rozpad UE, wtedy będzie można podnieść stopę życiową.
Poza tym jak tylko minie mi chwilowy dołek to rozpocznę poszukiwania sposobu na życie
obejmującego zarobkowanie większej kwoty. Na razie mieszkam u matki. :cry:
nomorewords43

przez Candy14 16 sie 2012, 19:25
Sam jestem ubogi, ale liczę na rozpad UE, wtedy będzie można podnieść stopę życiową.

ale ze stopa zyciowa byla wysoka zanim przystapilismy do UE?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez nomorewords43 16 sie 2012, 20:09
Candy14 napisał(a):

ale ze stopa zyciowa byla wysoka zanim przystapilismy do UE?

Tuż po upadku komunizmu w 1989 roku Polska ogłosiła bankructwo.
Pamiętasz ten fundamentalny fakt ekonomiczny, prawda?
I powoli się z niego podnosiła, Polska wychodziła z komunizmu
z miliardowymi długami i Zerowym kapitałem własnym.
Zaczęliśmy od zera i stawaliśmy na nogi dzięki pracowitości Polaków.
Ale stanęlibyśmy na nogi prędzej czy później.
Różnimy się zbyt fundamentalnie, bo mamy kompletnie różne źródła informacji.
Moje źródła twierdzą np., że Grecja nie zbankrutowała by, gdyby nie wstąpiła do UE.
I twierdzą, że na skraju bankructwa prócz Grecji są Irlandia, Portugalia, Włochy,
a nieliczne państwa UE z ratingiem AAA takie jak np. Finlandia chcą opuścić UE z własnej woli,
by nie płacić za bankructwo innych. (O tym w tvn też nie powiedzieli - no nie wierzę)
Czy to forum nerwica, czy panel edukacyjny?
nomorewords43
nomorewords43

przez Candy14 16 sie 2012, 20:10

Wlasnie sie zastanawiam czy nie pomyliles for.. bo mnie sie wydawalo ze nerwica
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez nomorewords43 16 sie 2012, 20:49
Candy14 napisał(a):

Wlasnie sie zastanawiam czy nie pomyliles for.. bo mnie sie wydawalo ze nerwica

Forum psychologiczne >> Inne >> Off-topic.
Miło mi było z Tobą wymienić poglądy.
nomorewords43

przez Seraphim 16 sie 2012, 21:54
nomorewords43 napisał(a):Sam jestem ubogi, ale liczę na rozpad UE, wtedy będzie można podnieść stopę życiową.

co za IDIOTYZM, proszę rozwiń myśl żebym mógł zmienić zdanie. Kurde nie znoszę jak ktoś takie bzdety wypisuje.

Sortuj wg