kim jestescie, co robicie ;)???

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Mental Cat 27 lip 2012, 20:48
Jestem duszą, nie jestem materią.
Nie jestem ciałem.
Nie jestem umysłem.
Jestem wieczną duszą,
wieczną iskierką Boga.
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez carlosbueno 27 lip 2012, 20:49
Być może i jest trudne, ale na pewno nie jest ważne. Działania takie są nie tylko całkowicie zbyteczne, ale summa summarum są szkodliwe społecznie i nieopłacalne dla ogółu. Instytucja państwowa jaką jest Pomoc Społeczna nie powinna w ogóle istnieć. Gdybyś pracował w prywatnej fundacji pewnie nawet przybiłbym Ci piątke. Ale z racji pracy w państwowej instytucji jaką jest Pomoc Społeczna, uważam Cię za być może i nieświadomego tego faktu, ale jednak pasożyta społecznego, otrzymującego korzyści materialne z tytułu "pomagania"

Relatywista Takie zarzuty to możesz do całej budżetówki adresować- do lekarzy z nfz, biurokratów, nauczycieli itd.
Ja to to uważam że największymi darmozjadami są żołnierze nawet będąc na bezrobociu uważam się że jestem społecznie bardziej użyteczny od tych bezproduktywnych i bezużytecznych pijaków przechodzących na emerytury w wieku 35.
Największy Forumowy Maruda

przez Relatywista 27 lip 2012, 21:14
Relatywista Takie zarzuty to możesz do całej budżetówki adresować- do lekarzy z nfz, biurokratów, nauczycieli itd.

Mylisz się. Lekarz robi rzecz pożyteczną. Leczy ludzi. To urzędnik z NFZ i Ministerstwa Zdrowia jest pasożytem, bo nie robi nic pożytecznego, czerpie z tego faktu korzyści majątkowe i na dodatek utrudnia pracę lekarzom.

Mylisz się. Nauczyciel robi rzecz pożyteczną. Uczy dzieci. To urzędnik z Ministerstwa Edukacji, Kuratorium jest pasożytem, bo nie robi nic pożytecznego, czerpie z tego faktu korzyści majątkowe i na dodatek utrudnia pracę nauczycielom.

Konkulzja jest taka, że gałęzie takie jak szkolnictwo, medycyna powinny być całkowicie sprywatyzowane, tak jak to było jeszcze w cywilizowanych czasach 100 lat temu. Wolny rynek i konkurencja poradzi sobie z tym wszystkim o wiele lepiej, niż te pasożyty społeczne, jakimi są urzędnicy.

Co do Pomocy Społecznej, więcej pisałem o niej w wątku o polityce:

politykowanie-t37105.html

Ja to to uważam że największymi darmozjadami są żołnierze nawet będąc na bezrobociu uważam się że jestem społecznie bardziej użyteczny od tych bezproduktywnych i bezużytecznych pijaków przechodzących na emerytury w wieku 35.

Też mam wiele zastrzeżeń do wojska. Obecnie zołnierz idzie do wojska po to, żeby przeczekać bezpiecznie te kilkanaście lat, nie wychylać się i otrzymać wczesnie emeryturę (podobnie jest z policją). Powinno to działać na zasadzie, że żołnierz podpisuję umowę z III RP, dostaje wysoki miesięczny żołd i jako wojak zaciężny służy za niego na okreslonych warunkach. Armia taka posiada całkowicie inną mentalność, bo do wojska idą Ci którzy lubią ryzyko, nie boją się stracić zycia, a nie Ci którzy chcą przeczekać w nim kilkanaście lat nie wychylając się do emerytury. W obecnych czasach potrzeba armii nielicznej, ale dobrze wyszkolonej, znającej się na nowoczesnej technologii do działań precyzyjnych, mającej pojęcie o swojej robocie. Tak więc większość oddziałów powinna stacjonować gdzieś w dalekich konfilktach zbrojnych za odpowiednie korzyści polityczne i ekonomiczne dla III RP, służyć jako najemnicy, gdy jakieś państwo podpisze z III RP kontrakt itd.

Obecnie poza tymi stacjonującymi w Afganistanie, jednostkami specjalnymi jak "Grom", nie posiadamy żołnierzy z prawdziwego zdarzenia. Większość to urzędnicy wojskowi, a nie żołnierze. Emerytowani oficerowie, administracja wojskowa, alkusy w koszarach, tępe łyse karki, które potrafią jedynie zapierdalać kółka dookoła koszar i bawić się w "fale". Nie mówiąc już o zacofaniu technologicznym naszej armii.

-- 27 lip 2012, 22:47 --

carlosbueno, Ale może lepiej będzie nie rozwijać tej dyskusji :P Znowu narobimy offtopa jak ostatnio i dopiero będzie ;)
Relatywista

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez moniqe33 28 lip 2012, 00:56
Mushroom napisał(a):chodzi o to kim jestem zawodowo?

no tak "zawodowo" hehehe no po prostu gdzie pracujecie , co studiujecie itd...

aperecium napisał(a):Studiuję dwa kierunki na niezłej uczelni w Wielkiej Brytanii. Wyjechałam tam tylko na studia i raczej nie zostanę, chociaż do Polski też pewnie nie wrócę na stałe. Nie jest źle jednak spędzać tu wakacje, co właśnie czynię. :)

ooo a jakie kierunki ??

ja pracuję ( Murzynię )w pizza hut , skończyłam kurs w szkole policealnej ( multimedia i reklama) od października zaczynam walkę w krakowskich szkołach artystycznych z visual merch designnem :D w pogoni za marzeniami ( marzenia już umarły pamięć po nich poz0stała …)
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez Candy14 28 lip 2012, 01:03
Dla siebie jestem kims waznym.. dla pary innych osob pewnie tez. Co robie? Wiekszosc czasu leżę i pachnę albo dobrze sie bawie 8)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Pieprz 28 lip 2012, 01:04
Candy14 napisał(a):Co robie? Wiekszosc czasu leżę i pachnę albo dobrze sie bawie 8)

Skojarzyło mi się tylko z jednym zawodem :shock: :P
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez moniqe33 28 lip 2012, 01:17
Candy14 napisał(a):Dla siebie jestem kims waznym.. dla pary innych osob pewnie tez. Co robie? Wiekszosc czasu leżę i pachnę albo dobrze sie bawie 8)

a ja większość czasu stoję,nakurwiam w robocie i śmierdzę :bezradny:
jak to jest pachnieć hahaha??

a gdzie tak dobrze się bawisz ;) ??
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez kafka 28 lip 2012, 11:27
Mylisz się. Nauczyciel robi rzecz pożyteczną. Uczy dzieci. To urzędnik z Ministerstwa Edukacji, Kuratorium jest pasożytem, bo nie robi nic pożytecznego, czerpie z tego faktu korzyści majątkowe i na dodatek utrudnia pracę nauczycielom.

Relatywista, dziękuje:)
kafka

przez Relatywista 28 lip 2012, 17:36
kafka, Ale że dziękujesz, czy "dziękujesz" ? :D
Relatywista

przez aperecium 29 lip 2012, 17:36
moniqe33 napisał(a):ooo a jakie kierunki ??

Stosunki międzynarodowe i prawo, po wakacjach będzie trzeci rok.
aperecium

przez gwidoniusz 29 lip 2012, 18:34
nowy_franek, troszkę żałuję, że tu napisałem. Dowiedziałem się, że jestem nieświadomym pasożytem społecznym. Taka szybka diagnoza. Cóż. Przyjmuję.

przez Relatywista 29 lip 2012, 19:44
gwidoniusz, Bywa :P Prawda w oczy kole :D Ale nie martw się, taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Już niedługo będziesz mógł się wziąć za uczciwą i pożyteczną robote ;) Ja dobrze wiem, że jestes nieświadomy tych mechanizmów. Dlatego zaznaczyłem, że nie masz w tym złych intencji. Gdybyś jednak był świadomy tego faktu, podchodziłoby to pod hipokryzje i wyrachowane cwaniactwo :P
Relatywista

przez nowy_franek 29 lip 2012, 20:14
gwidoniusz napisał(a):nowy_franek, troszkę żałuję, że tu napisałem. Dowiedziałem się, że jestem nieświadomym pasożytem społecznym. Taka szybka diagnoza. Cóż. Przyjmuję.

Ale ja oczywiście tak nie twierdzę,
to Relatywista :twisted:

Relatywisto - nie masz racji, może częściową. Instytucja ta jest potrzebna , bo nasze społeczeństwo jest kulawe i potrzebuje pomocy. Często nie tyle "ryby", co "wędki", i tym czasami pomoc społeczna się zajmuje , ale do tego oczywiście są potrzebni młodzi ludzie tam pracujących, zapaleńcy, empatyczni idealiści, którzy pójdą z pomocą do tych potrzebujący. A nie stare babki siedzące, grzejące ciepło d*py w biurach, które tylko mają znieczulicę w oczach i wyrobione o wszystkich zdanie od początku.
A to, że taki pracownik - który dobrze swoją prace wykonuje, bo jest to też praca- dostaje za to wynagrodzenie uczciwie zarobione - to jest złe? Czy on to ukradł? Faktem jest, że praca pracowników socjalnych itp jest pracą bardzo ciężko , obiciążającą psychicznie , a korzyści materialne z tego (czyli pensje) mają do tego niewspółmierne.
Więc Relatywisto - nie generalizuj.
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

przez Relatywista 29 lip 2012, 20:40
ale do tego oczywiście są potrzebni młodzi ludzie tam pracujący, zapaleńcy, empatyczni idealiści, którzy pójdą z pomocą do tych potrzebujący.

Ale ja im nie bronię pomagać. Tacy ludzie są potrzebni, cenię ich mentalność i szacun za ich oddanie. Niech zapiszą się, sami założą prywatną fundacje i niech pomagają. Niech biorą za tą pomoc pensje, lub pracują bezinteresownie na zasadzie non profit. Spoko, nie mam nic przeciwko.

A nie stare babki siedzące, grzejące ciepło d*py w biurach, które tylko mają znieczulicę w oczach i wyrobione o wszystkich zdanie od początku.

A to, że taki pracownik - który dobrze swoją prace wykonuje, bo jest to też praca- dostaje za to wynagrodzenie uczciwie zarobione - to jest złe? Czy on to ukradł?

Na to żeby tak jak mówisz te "stare babki grzały ciepło dupy w biurach", na to żeby taki gwidoniusz z wyrazem "dumy" na twarzy mógł "nieść pomoc" i dostawać za to pensje, wcześniej musiano bezpardonowo opierdolić ludzi w podatkach na ponad 50% ich zarobków. Fachowo nazywa się to funkcją redystrybucyjną podatku. W myśl tej zasady rodziny i znajomi adresatów Waszej "pomocy" okradani są przez urzedników skarbowych z większej częsci swoich dochodów, adresaci Waszej "pomocy" jedzą na codzień o wiele za drogie bułki, piją o wiele za drogie orenżady, może palą o wiele za drogie fajki i piją o wiele za drogie browary, płacą o wiele za dużo za wodę, prąd, gaz, jeżdżą na o wiele za drogiej benzynie ( przez to Ty nie możesz piracić na drogach tak często jakbyś chciał ;)), kupują o wiele za drogie sprzęty AGD i RTV itd. Wszystko po to żeby gwidoniusz z dumnym okrzykiem na mordzie mógł "nieśc im pomoc", oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie :D Summa summarum dla ogółu społeczeństwa jest to nieopłacalne, a korzystają na tym jedynie pasożyty społeczne, jak wszelkiej maści gwidoniusze, rozmaici urzędnicy od "brania" i "dawania" :P

Przeczytaj pierwszy post w temacie "Politykowanie". Wyjaśniłem w nim dokładnie na jakiej zasadzie to działa. Pisałem jeszcze o tym w późniejszych postach, rozwijając temat, ale pierwszy post dobrze oddaje istotę problemu.

politykowanie-t37105.html
Relatywista

Sortuj wg