Języki obce.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Języki obce.

przez pinda 16 sty 2014, 13:26
zapisałąm się na szwedzki :)
burning down the house!

Języki obce.

przez SmutnaTęcza 16 sty 2014, 15:05
pinda, :great:

Kurde, zanim ja się na studia dostanę, będzie już za dużo osób znających języki skandynawskie i wyjdzie jak z angielskim. :lol:

Języki obce.

przez Anna Maria 16 sty 2014, 17:18
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Języki obce.

przez deader 16 sty 2014, 18:31
Polski - nie każdy może się tym pochwalić :P
Angielski - nie mam żadnych certyfikatów ale znam praktycznie perfect włączając nawet pewien zakres slangu - filmy mogę oglądać bez napisów
Rosyjski - podstawowo, bukwy dukam, filmy bez napisów coś-niecoś kumam, ale uwielbiam brzmienie tego języka
Niemiecki - miałem przez 4 lata liceum ale jedyne czego się nauczyłem to "Das is Zeit für Reich - wir müssen die Juden ausrotten" :P Nienawidzę z głębi serca!
Łacina - miałem przez 4 lata liceum, nic nie umiem praktycznie, oprócz kilku sentencji i jakichś pojedynczych zwrotów / słów.

kasiątko, potrzebne ci to "profesjonalnie" do artykułu czy do użytku prywatnego?
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Języki obce.

przez Zupapomidorowa 16 sty 2014, 19:07
deader, gdzie tak dobrze nauczyłeś się angielskiego?
Dawniej Luktar

Języki obce.

przez deader 16 sty 2014, 19:15
Luktar napisał(a):deader, gdzie tak dobrze nauczyłeś się angielskiego?

Około 8 lat prywatnych lekcji, najpierw grupowych z polskim nauczycielem (około 5 lat) potem na zajęciach grupowych prowadzonych przez native speakera - 100% Amerykanina (3 lata). Do tego masa gier po angielsku - były to czasy kiedy lokalizacje były rzadkością, a za dzieciaka dużo grałem w przygodówki, gdzie tekst jest właściwie podstawą. Do dziś pamiętam jak w Leisure Suit Larry przegrzebywałem słownik w poszukiwaniu jak jest po angielsku "prezerwatywa" :P Filmy, zawsze z napisami, wersji z lektorem nie uznaję - to z nich "wyuczyłem" się slangu i odróżniania akcentów z różnych regionów anglojęzycznych (uwielbiam "teksański" angielski :D). No i teksty zespołów, od zawsze preferowałem muzykę zagraniczną a chciałem wiedzieć o czym wyje Metallica czy Iron Maiden ;)

Języki obce.

przez Zupapomidorowa 16 sty 2014, 19:19
deader, :brawo: dobrze że nie czarujesz, waląc ściemę że to zasługa tylko filmów bez lektora. Sporo pracy poświęciłeś temu. Ale opłacało się :) szacuneczek
Dawniej Luktar

Języki obce.

przez deader 16 sty 2014, 19:29
Luktar napisał(a):deader, :brawo: dobrze że nie czarujesz, waląc ściemę że to zasługa tylko filmów bez lektora. Sporo pracy poświęciłeś temu. Ale opłacało się :) szacuneczek

Główny szacuneczek należy się moim rodzicom, którzy wysłali mnie na pierwsze lekcje angola jeszcze w 3 klasie podstawówki. W tym wieku języki łapie się bardzo szybko jeśli się nie jest głąbem, zwłaszcza tak prosty w sumie język jak angielski.

Co do opłacalności - to fakt, świetna sprawa. Po pierwsze nie jestem skazany na filmy skażone głosem Knapika, ani na czekanie "aż ktoś zrobi napisy"; poza tym pewne rzeczy są nieprzetłumaczalne, zwłaszcza w nurcie komediowym - czy to w filmie, kreskówce, czy najbardziej: u komików stand-up. Tak więc można powiedzieć że czerpię z filmów więcej niż ktoś kto ma napisy, albo lektora, ale nie zna samego języka. Nie każdy pojmie subtelny dowcip w piosence Spinal Tap "Big Bottom": "Big bottoms drive me out of my mind / how could I leave this behind?" bo to po prostu po przełożeniu na polski traci podtekst. Albo w jednym odcinku South Park, jak Tom Cruise robił jako "fudge packer" w fabryce cukierków - no nieprzetłumaczalne, bo to znaczy zarówno "pakowacz krówek" jak i "miłośnik analu" :P

Raz nawet przygotowałem napisy do kreskówki "Father of the Pride" bo nie było nigdzie polskich, a chciałem znajomym pokazać - męczyłem się przez miesiąc pracując nad 10 odcinkami, ale warto było - moje tłumaczenie było (znów nieskromnie mówiąc) lepsze od tego które się po jakimś czasie pojawiło w necie :D

Jedną z niewielu rzeczy której nie mogłem oglądać bez napisów to House M.D. - tyle tam medycznego słownictwa że bez napisów ani rusz i szacun dla tych którzy je przygotowywali :uklon:
Ostatnio edytowano 16 sty 2014, 19:43 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

Języki obce.

przez Kokojoko 16 sty 2014, 19:41
angielski - calkiem, calkiem (uczylam sie od przedszkola)
francuski - podstawy
niemiecki - podstawy
Kokojoko

Języki obce.

przez Adam Smith 17 sty 2014, 01:01
Polski- nieco rozumiem, ale nic nie mówię, choć uczyłem się od narodzin :mrgreen:
Angielski- co nieco rozumiem, ale za mało, żeby się dobrze dogadać
Niemiecki- uczyłem się przez rok, ale już nic nie pamiętam
Adam Smith

Języki obce.

przez Śmiercionauta 17 sty 2014, 01:05
Polski- rozumiem, ale nie umiem pisać i wypowiadać się
Angielski- co nieco rozumiem, ale za mało, żeby przeczytać Makbeta w oryginale
Niemiecki- uczyłem się przez kilka lat, ale za mało żeby dostać pracę...
Rosyjski -uczyłem się...
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Języki obce.

przez mark123 02 lut 2015, 14:15
Niedługo chyba większość społeczeństwa będzie znać przynajmniej jeden język obcy w przynajmniej podstawowym stopniu, albo już tak jest.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Języki obce.

przez alone05 03 maja 2015, 20:02
angielski - bardzo dobrze znam
hiszpański - bardzo dobrze znam
włoski - średnio znam
rosyjski - średnio znam

Języki obce.

przez Absinthe 03 maja 2015, 20:06
alone05, o jaa,hiszpański.Następny na mojej liście.Fiński i niemiecki in progress
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Sortuj wg