Języki obce.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Języki obce.

przez carlosbueno 11 lis 2013, 19:28
A więc jesteś za kompletnym wytępieniem języków mniejszości? :> I tak już wystarczająco dużo pięknych języków wyginęło...
Nie mają dziwnego akcentu. Może po prostu akurat walijskiego uczyli się jako pierwszego i to nim posługiwali się w domu? Ty pewnie też masz dziwny akcent, gdy mówisz w jakimś innym języku. ;)
Przecież mi chodziło o Polaków uczących się walijskiego, raczej niewiele im się w życiu przyda ale nikt nie zabroni. Ja mam straszny akcent, Anglicy od razu wiedzą że Polak, ale pracowałem kiedyś z Walijczykiem i nic go nie rozumiałem niby mówił po angielsku ale nawet inni Brytyjczycy czy inni dobrze mówiący po angielsku go często nie rozumieli. W Polsce jednak Polak dogada się z każdym Polakiem a u Brytyjczyków jest problem często bo siebie wzajemnie nie rozumieją.
Największy Forumowy Maruda

Języki obce.

przez SmutnaTęcza 11 lis 2013, 19:35
carlosbueno napisał(a):Przecież mi chodziło o Polaków uczących się walijskiego, raczej niewiele im się w życiu przyda ale nikt nie zabroni. Ja mam straszny akcent, Anglicy od razu wiedzą że Polak, ale pracowałem kiedyś z Walijczykiem i nic go nie rozumiałem niby mówił po angielsku ale nawet inni Brytyjczycy czy inni dobrze mówiący po angielsku go często nie rozumieli. W Polsce jednak Polak dogada się z każdym Polakiem a u Brytyjczyków jest problem często bo siebie wzajemnie nie rozumieją.

Polakom też się przyda. Fajnie znać wiele języków, a zwłaszcza jakieś rzadkie. No i można się w ten sposób na różnych polach rozwijać. ;) A jak ktoś ma niezwykły talent do nauki języków, to czemu go nie rozwijać? Aż chciałoby się być takim Tolkienem czy innym poliglotą. :) I super jest (przynajmniej dla mnie), gdy facet zna dużo języków obcych, podoba mi się to niesamowicie.

Języki obce.

przez carlosbueno 11 lis 2013, 19:39
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Przecież mi chodziło o Polaków uczących się walijskiego, raczej niewiele im się w życiu przyda ale nikt nie zabroni. Ja mam straszny akcent, Anglicy od razu wiedzą że Polak, ale pracowałem kiedyś z Walijczykiem i nic go nie rozumiałem niby mówił po angielsku ale nawet inni Brytyjczycy czy inni dobrze mówiący po angielsku go często nie rozumieli. W Polsce jednak Polak dogada się z każdym Polakiem a u Brytyjczyków jest problem często bo siebie wzajemnie nie rozumieją.

Polakom też się przyda. Fajnie znać wiele języków, a zwłaszcza jakieś rzadkie. No i można się w ten sposób na różnych polach rozwijać. ;) A jak ktoś ma niezwykły talent do nauki języków, to czemu go nie rozwijać? Aż chciałoby się być takim Tolkienem czy innym poliglotą. :) I super jest (przynajmniej dla mnie), gdy facet zna dużo języków obcych, podoba mi się to niesamowicie.

Ja miałem przełożonego Macedończyka co znał około 10 języków w tym Polski i rzeczywiście miał branie u kobiet i to często właśnie na języki, znał większość słowiańskich a nawet Hiszpański i Rumuński i w tygodniu zawsze parę lasek z całego świata zaliczał. :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Języki obce.

przez wilzyx 11 lis 2013, 20:40
Ja natomiast chciałbym się uczyć wymowy cockney albo estuary. Queen's English jest taki bezduszny, zero w nim barwności i polotu.

Aurora- japoński jest o tyle trudny, że po nauczeniu się hiragany i katakany, w sumie gdzieś koło 90 paru znaków, zostaje kanji, które ma o wieeeeeele więcej. :mrgreen: Poza tym większość elementów języka jest dość logiczna i prosta.
Ostatnio edytowano 11 lis 2013, 20:48 przez wilzyx, łącznie edytowano 2 razy
Hope rides alone

Języki obce.

przez SmutnaTęcza 11 lis 2013, 20:41
carlosbueno napisał(a):
Aurora92 napisał(a):

Ja miałem przełożonego Macedończyka co znał około 10 języków w tym Polski i rzeczywiście miał branie u kobiet i to często właśnie na języki, znał większość słowiańskich a nawet Hiszpański i Rumuński i w tygodniu zawsze parę lasek z całego świata zaliczał. :mrgreen:

:great:

Bo znajomość wielu języków świadczy o inteligencji i szerokich zainteresowaniach. :D

Języki obce.

przez carlosbueno 12 lis 2013, 00:07
Bo znajomość wielu języków świadczy o inteligencji i szerokich zainteresowaniach.
Jego głównym zainteresowaniem było oprócz nauki języków zaliczanie panienek, no ale w sumie to był o.k koleś jak na szefa. Ja mam wujka co zna 6 języków ale nie mam o nim za dobrego zdania jego wiedza jest mocno tendencyjna a na stare lata to już w ogóle zbzikował i się na wszystkich poobrażał o jakieś pierdoły.
Ja jestem jednojęzykowym głupkiem o ciasnych horyzontach i się tego nie wstydzę. ;)

Języki obce.

przez SmutnaTęcza 12 lis 2013, 00:27
carlosbueno napisał(a):
Bo znajomość wielu języków świadczy o inteligencji i szerokich zainteresowaniach.

Jego głównym zainteresowaniem było oprócz nauki języków zaliczanie panienek, no ale w sumie to był o.k koleś jak na szefa. Ja mam wujka co zna 6 języków ale nie mam o nim za dobrego zdania jego wiedza jest mocno tendencyjna a na stare lata to już w ogóle zbzikował i się na wszystkich poobrażał o jakieś pierdoły.
Ja jestem jednojęzykowym głupkiem o ciasnych horyzontach i się tego nie wstydzę. ;)

Ok, w sumie pisząc tamtego posta miałam na myśli raczej te osoby, które znam. XD Bo chodzi o to, że znani mi poligloci interesują się też kulturą, sztuką danego kraju / regionu czy też jakimiś innymi dziedzinami wiedzy, więc mieliby czym zaszpanować przed dziewczyną no i byłoby o czym porozmawiać. :) Ten Twój szef to raczej nie miał jakichś szerokich horyzontów. XD A co do tego wujka, starsi ludzie już tak mają. ;)

Języki obce.

przez wilzyx 12 lis 2013, 02:27
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):

Ok, w sumie pisząc tamtego posta miałam na myśli raczej te osoby, które znam. XD Bo chodzi o to, że znani mi poligloci interesują się też kulturą, sztuką danego kraju / regionu czy też jakimiś innymi dziedzinami wiedzy, więc mieliby czym zaszpanować przed dziewczyną no i byłoby o czym porozmawiać. :) Ten Twój szef to raczej nie miał jakichś szerokich horyzontów. XD A co do tego wujka, starsi ludzie już tak mają. ;)

No i chyba na tym polega nauka języka, wchłanianie kultury i tradycji razem z oczywistym.
Hope rides alone

Języki obce.

przez carlosbueno 12 lis 2013, 22:50
Ten Twój szef to raczej nie miał jakichś szerokich horyzontów. XD A co do tego wujka, starsi ludzie już tak mają. ;)
On miał wszelkie horyzonty skupione na seksie i kobietach ;) książki poza do nauki języków obcych nie miał od 10 lat w ręku tak mi mówił.
A mój wujek poliglota ma wiedze o świecie i pogląd na świat sprzed 50 lat i pamięta bardziej to co działo się w latach jego młodości niż wczoraj a Greki i Łaciny się nauczył głównie po to żeby się chwalić wszystkim dookoła i wtrącać jakieś łacińskie słowa w co drugim słowie. Jak kiedyś pisał do nas listy to w 4 językach ale nigdy w polskim i przysyłał rodzinie słowniki np niemiecko- islandzki, niemiecko -grecki nigdy nie polskie bo za Niemca się uważa a na język polski mówi że to gwara i się nim nie posługuję bo to wstyd. Jak przyjeżdża do Polski to w sklepach tylko po niemiecku albo angielsku gada a potrafi po polsku mówić przecież. I jak mając taką rodzinę można być normalnym.

Języki obce.

przez renee.madison 14 lis 2013, 16:58
Aj, wątek językowy idealny dla mnie!
moje:
angielski
czeski
słowacki (zrozumiem i przeczytam)
słoweński - teraz już pewnie mało co powiem
szwedzki-początki, ale muszę szybko ogarnąć
uczyłam się jeszcze niemieckiego 6 lat (nie pamiętam nic), rosyjskiego (przeczytam, coś zrozumiem, ale nic nie powiem)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Języki obce.

przez alone05 11 sty 2014, 17:05
Znam cztery języki:
- angielski
- hiszpański
- włoski
- rosyjski
Sometimes I pretend to be normal but it gets boring so I go back to being me

Języki obce.

przez Miyoshi. 15 sty 2014, 16:23
Znam angielski i niemiecki na dość wysokim poziomie. Obecnie uczę się języka fińskiego.

Języki obce.

przez Lola Rose 15 sty 2014, 16:58
Angielski-uczę się od 7 lat w szkole, ale prawie nic nie umiem, nie potrafię sklecić jednego zdania nie mówiąc już o tym żeby coś przeczytać.
Niemiecki-uczę się 3 rok, ale zdecydowanie bardziej mi podchodzi.
Jestem jaka jestem

Języki obce.

przez Arhol 16 sty 2014, 13:24
Lengłicze :< ....
Przez mój krótki żywot,pomyślmy.

Ang - poziom średni,coś tam umiem,ale szału nima, Choć może z przeciętnym angolem bym się dogadał,towarzyszy mi owy jęzor od lat

Dojcz - 3 lata,nie umiem nic
fransła - 1.5 roku - Jak wyżej D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg