Języki obce.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Języki obce.

przez what_a_feeling 30 lip 2012, 21:43
hiszpański
Jak ja niecierpię języka hiszpańskiego :evil: Ja się uczę głównie języków słowiańskich - ukraiński, rosyjski, serbski, czeski...
Szkoda tylko, że tak mało jest materiałów to tych języków z wyjątkiem rosyjskiego.
F20.0

Języki obce.

przez Adam Smith 02 sie 2012, 01:19
Polski-podstawowy
Angielski-z 20 słów
Mój własny - zaawansowany
Adam Smith

Języki obce.

przez Monar 02 sie 2012, 04:04
znam:
polski,
angielski,
francuski,
chodziłam 2 miesiące na włoski,
i kiedyś uczyłam się 2 lata niemieckiego, ale już nic nie pamiętam prawie... ;)
Monar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Języki obce.

przez diatas 14 sie 2012, 10:42
Jakby ktoś miał ochotę na pisanie prywatnych wiadomości po angielsku to zapraszam.
Dodam że mój angielski jest na poziomie podstwowym.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Języki obce.

przez aperecium 14 sie 2012, 22:53
W sumie niezły pomysł. Też chętnie popiszę po angielsku. :)
aperecium

Języki obce.

przez Keji 15 sie 2012, 00:30
Znam angielski na poziomie bardzo dobrym, mogę pomóc jakby ktoś potrzebował ;) Niestety tylko do tego jednego dodatkowego języka się ograniczam, za leniwa jestem chyba ;)
Keji

Języki obce.

przez clavia 30 paź 2013, 01:49

Języki obce.

przez mark123 30 paź 2013, 07:58
Niemiecki - obecnie raczej już bardzo słabo. W szkole zawsze szedł mi dobrze, ale potem się go dalej sam nie uczyłem ze względu na moje lenistwo, więc już raczej dużo wyleciało mi z głowy.
Angielski - bardzo słabo. Nigdy mi za specjalnie nie wchodził do głowy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Języki obce.

przez Tyrr 31 paź 2013, 00:20
Angielski! Dla mnie ten język jest lepszy niż ojczysty... 8) Każdy zwrot wypowiedziany po angielsku brzmi 100x lepiej niż jego polski odpowiednik :D
W moim przypadku poziom, hum... średnio zaawansowany? Tzn w piśmie i jego zrozumieniu/przetłumaczeniu nie mam żadnych problemów, w mowie trochę gorzej, ale jak się go nie używa na co dzień to tak być musi.
Najciekawsze w tym jest to, że w szkole miałem niemiecki i francuski, z których nie pamiętam kompletnie nic. Angielskiego nauczyłem się tylko i wyłącznie z gier i filmów.
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Języki obce.

przez SmutnaTęcza 02 lis 2013, 11:56
angielski - uczę się od podstawówki, wiele osób mogłoby mi pozazdrościć wyniku maturalnego, bo był dość dobry (na obu poziomach). Ale... na studiach coś się zmieniło - czuję, że na tutejszym lektoracie z angola zaczęłam cofać się w rozwoju. Był tak nudny, że szok. Uczyliśmy się rzeczy, które miałam w liceum. Nie wiem po co, bo o przyjęciu do TEJ a nie innej grupy decydował wynik z jakiegoś testu językowego, który uzyskać miały szansę tylko osoby dobrze znające język. ogólnie strasznie znudził mnie ten język i obecnie wydaje się niezwykle nudny, nieciekawy i oklepany.
niemiecki - uczyłam się przez rok w podstawówce, ale chciałabym kontynuować naukę.
hiszpański - dwa lata nauki w liceum... chyba poszły się j**** :/
łacina - rok na studiach. Nie wiem po co, i tak nie jest to nikomu potrzebne. ZZZ - zakuć, zdać, zapomnieć.
kaszubski - z jednej strony język obcy, z drugiej nie. Rozumiem wszystko, choć moja rodzina posługuje się niestety spolszczoną kaszubszczyzną. Nauczyłam się pisać po kaszubsku i poznaję jego standaryzowana, pozbawioną naleciałości "wersję".

Chciałabym się nauczyć np. norweskiego, szwedzkiego, duńskiego, islandzkiego czy farerskiego. A najbardziej norweskiego. A może i chińskiego, ale to raczej niewykonalne.

Języki obce.

przez Hans 02 lis 2013, 12:14
Aurora92, na lektoratach z reguły cofa się w rozwoju, dlatego dobrze pokazać papierek z jakimś certyfikatem, wtedy nie tracisz czasu. :)

Z językami skandynawskimi z pewnością byłoby Ci łatwiej, gdybyś wcześniej znała niemiecki.

Ja żałuję, że nie miałem łaciny, masę słów odnalazłem w agielskim, które pochodzą z łaciny, ponoć z językami romańskimi jest potem łatwiej.
Feed your head
Feed your head

Języki obce.

przez Tyrr 07 lis 2013, 01:46
Był ktoś może na nauce języka metodą Callana? Kręci mnie to... :roll:
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Języki obce.

przez ladywind 07 lis 2013, 14:09
Kiedyś umiałam bardzo dobrze jeżyk francuski, luwielbiałam go, pisałam maturę, a teraz nic z tej wiedzy prawie nie zostało :?
Angielski na poziomie średnio zaawansowanym jakby tak przysiadła i sobie przypomniała, ale zwyczajnie mi się nie chcę. Leń nad leniami.

Metoda Callana nie jest dobra dla każdego. Trzeba lubieć taką formę nauki.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Języki obce.

przez Reiben 07 lis 2013, 14:21
angielski - b2/c1
niemiecki - 4 lata, z czego 1 na poważnie, nic nie pamiętam niemal
włoski - 2 lata, zero na poważnie :) fajny język, czuję, że jego nauczyłbym się znacznie szybciej niż niemieckiego
Reiben

Sortuj wg