Strzelectwo czarnoprochowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Rusznikarz 26 cze 2012, 23:29
Witam,

Jako że na forum rozmawiamy o najróżniejszych hobby, pomyślałem, że warto by podyskutować o tak wspaniałym hobby jakim jest strzelectwo czarnoprochowe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Broń_czarnoprochowa

Strzelectwo czarnoprochowe to bardzo interesujący, coraz bardziej popularny i łatwo dostępny sport. Na mocy prawa Rzeczypospolitej Polskiej współczesne repliki broni czaroprochowej, których pierwowzory powstały przed rokiem 1850, są legalnie dostępne w sprzedaży dla osób pełnoletnich. Broń ta, jak pokazuje historia, charakteryzuje się całkiem przyzwoitą mocą, zasięgiem i przede wszystkim przebijalnością, więc powinna dostarczyć nam wiele godzin dobrej i wyrafinowanej zabawy jaką bez watpienia jest strzelectwo czarnoprochowe. Najtańsze w pełni funkcjonalne repliki pistoletów czarnoprochowych wraz z wszystkimi potrzebnymi do nich akcesoriami, na rynku kosztują już od 600 - 800 zł, także bariera finansowa, jaka stoi przed chętnymi do zaznajomienia się ze strzelectwem czarnoprochowym nie jest zbyt wysoka. Oczywiście zgodnie z prawem broni czarnoprochowej można używać jedynie na licencjonowanych strzelnicach.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów broni czarnoprochowej i życzę im samych celnych strzałów ;)

P.S. Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, pozdrawiam serdecznie wszystkich Użytkowników, na czele z szanowną Administracją i Moderacją :D
zbanowany

przez Amon_Rah 26 cze 2012, 23:48
Dobry temat, stara bron ma ogromny urok. Mozna nia tez popelnic morderstwo ;)
Ale dobrze, ze zarzuciles temat, odgrzebie dzieki temu swoje zainteresowania sprzed lat:)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Rusznikarz 27 cze 2012, 00:55
Dobra, Amon, sorry, widze, że wziąłeś temat na serio, głupio mi się zrobiło, więc przyznaje się bez bicia, to ja bohdan30 :P

Posta jakby nie było przepełnionego ironią napisałem w zasadzie z nudów, myślałem, że od razu wyrzucisz go do kosza. Jako pasjonat napisałbym o strzelectwie czarnoprochowym bardziej na poważnie i w troche innej konwencji.

Czekam na bana. Troche się powygłupiałem, troche pożartowałem i poironizowałem poprzednimi postami z fikcyjnych kont, ale trzeba znać umiar. Jeśli kogoś uraziłem, to szczerze przepraszam. Obiecuję nie zakładać już kolejnych kont.

P.S. Jeżeli chcesz kontynuować dyskusje o strzelectwie czarnoprochowym i uważasz, że jest to bezpieczne, biorąc pod uwagę tematyke forum, to nie krępuj się. Sam kiedyś myślałem o tym, żeby zająć się strzelectwem czarnoprochowym na poważnie. Masz racje, broń czarnoprochowa ma klimat. A taki przykładowo colt navy 1851 to już nie broń, to dzieło sztuki ;)
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stark 27 cze 2012, 21:38
Mój brat para się tym hobby, uważam za całkiem ciekawe,aczkolwiek proces czyszczenia,ładowania itp jest zbyt upierdliwy.
ale ogólnie fajna sprawa.
Stark

przez Ferdynand k 27 cze 2012, 22:00
Ja się interesuję bronią od białej przez pierwsze na czarny proch, po współczesne konstrukcje. :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Sorrow 27 cze 2012, 22:43
Chciałbym mieć takiego Colta Navy. Niestety mieszkam w mieście i nie mam gdzie strzelać :( .

przez *Wiola* 28 cze 2012, 01:27
Sorrow, Z balkonu , celów nie brakuje :mrgreen:
Moderator

przez nieboszczyk 28 cze 2012, 12:21
to niema sensu.podajesz tu cenę broni czarnoprochowej i piszesz że można ją sobie nabyć bez zezwolenia a z drugiej strony piszesz że można ją używać tylko na licencjonowanych strzelnicach.to już lepiej na strzelnicy wypożyczyć kałacha,wykupić 10 nabojów i jako jedyny klient walić tylko do puszek na sznurowadle a niech inni płacą za tarcze.żadna frajda strzelać do papieru.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg