Czy macie jakieś tiki nerwowe? jak z nimi walczyć?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez rocketx14 05 cze 2012, 17:37
Mam 15 lat.Od dziecka mam różne, dziwne tiki nerwowe.Kiedy byłam mała, machałam rękami i w dziwny sposób ugniatałam zabawki. Teraz już nie macham rękami, ale zamiast zabawek ugniatam np. krem do rąk albo kartkę w zeszycie.Zdarza się, że ruszam przy tym nogami.Często w dość dziwny sposób bawię się końcówkami włosów.Kiedyś obgryzałam paznokcie, a teraz gryzę sobie usta od środka.Dotykam palcami różne części ciała np. kolano.Dodam, że jestem wrażliwą osobą i często się denerwuję, a te "tiki" pozwalają mi się jakby zrelaksować.Na szczęście robię je tylko wtedy, kiedy jestem sama w pokoju. Ludzie jakby to zobaczyli, to pewnie uznaliby mnie za wariatkę. Ale czy nie da się tego jakoś pozbyć? Może macie / mieliście coś podobnego? Nie chcę nikomu o tym mówić, moi rodzice myślą, że już dawno mi to przeszło.

przez dogomaniaczka 05 cze 2012, 17:40
ja miewam i miewałam różne tiki, bawienie się włosami, koniecznie muszą coś robić z rękami, często darłam serwetki na małe kawałeczki i wszyscy się śmieli z tego..z takich gorszych to marszczenie nosa i unoszenie brwi..wymaga ogromnej siły woli by tego nie robić..ale to z rękami jest prostsze, zawsze można sobie kupić jakąś piłkę którą się będzie ugniatać czy innego gniotka i ręce będą zajęte..

przez Abbey 05 cze 2012, 17:54
robienie supełków na włosach, ciągłe robienie czegokolwiek z papierem w dłoniach, gryzienie ust to chleb powszedni... Najbardziej mnie denerwuję, gdy robię coś z papieru, jakieś pseudoorigami, a ktoś rzuca uwagę 'takie pierdoły to w podstawówce robiłem' :roll:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Figlid 13 cze 2012, 17:51
Mam. Kręcenie szyją, coś, co można nazwać drapaniem się powiekami po oczach, a przypomina marszczenie brwi i powiek, drapanie się palcami po palcach, obgryzanie warg.
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Sortuj wg