W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Snow18 29 mar 2014, 09:44
Ja przez około 11 lat nie grałem w żadne gry, jedynie sporadycznie z sąsiadem lubiłem ustawić się w wakacje na partyjkę Heroes III bo świetny z chłopaka strateg. Zawsze mocno angażowałem się w naukę, poza tym masa sportu i jak już wieczorem trafiałem do domu to ledwo miałem siłę książkę czytać, nad filmem zasypiałem więc o grach za bardzo nie myślałem. Ale przy bezsenności nieco zrewidowałem swoje podejście i postanowiłem, że za jakiś czas pogram w to:

Poza tym może w wakacje pobawię się jeszcze w Serious Sam 3 :)
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

przez Amarant_89 29 mar 2014, 21:46
Danie na dziś: Rollcage Stage 2 :D Przelazłem kilkanaście razy całą kampanię i znam każdy sekret, ale do dziś cieszę puchę, kiedy kręcę rekordy ujarzmiając Genesis'a.
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

przez Pieprz 30 mar 2014, 11:53
nice, grałem w oryginalnego rollcage i bardzo mi się podobał.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amarant_89 30 mar 2014, 17:15
Mushroom, w jedynkę w sumie nie grałem, ale dwójeczka tak mnie wciągnęła, że nawet nie miałem ochoty spróbować :D Szkoda tylko, że w sumie nieznana gierka: na PSX w tamtym czasie szalał Wipeout (tego samego studia), a na Piecu takie gierki nie miały wzięcia :(
"Gorące żelazo uderz, by iskry uwolnić. Uderz człowieka, aby uwolnić szał. Zaiste, siły wielkiej potrzeba, by człowieka jak żelazo ukształtować." :uklon:

przez buka 30 mar 2014, 19:37
Snow18,a grałeś w pierwszą? Bardzo przyjemna gierka,choć trochę głupia.za to jak mówi dziewczyna-miała niepowtarzalny klimacik i z tego wzg.wątpie żeby II była warta uwagi,bo bez tego to tylko głupawa pseudostrategia.ale filmik obejrzałem do końca bo dziewcze ma b.miły głos :105:
w poważnego Sama za to bym się pobawił,ale nie wiem czy ta ostatnia część pójdzie na moim kompie

przez Rashid 13 kwi 2014, 13:37
Ja ostatnio katuje hiciory na SNESa, Donkey Konga i Super Metroida.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Tyrr 07 maja 2014, 22:06
Dark Souls 2 - najlepsza gra od X lat. Po prostu mistrzostwo
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez Powietrzny Kowal 09 maja 2014, 22:56
Kupiłem okazyjnie bardzo Play'a 3 więc - GTA 5, God of War 3 i wszystkie Prince of Persja jakie były w konversji na trójkę :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez deader 05 cze 2014, 18:41
Od ponad iesiąca katuję ponownie Far Cry 3, tym razem na PS3 i z zamiarem "wycalakowania" - pierwsza gra w której chcę się tego podjąć.

-- 05 cze 2014, 17:54 --

*miesiąca, goddamnit :evil:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Selevan 17 cze 2014, 13:11
Ja generalnie jestem graczem, odkąd miałem 5-6 lat.

Z czasów amigi to będzie.

1. Moonstone - Za ten klimat, i świetny system walki + możliwość multi
2. Megalomania - Świetny pomysł, grało się przednio.
3. Jaguar XJ220 - Ah, te kilkunasto minutowe wyścigi w deszczu i we mgle..
4. Cannon Fodder - Wiadomo.
5. Stunts - Uwielbiałem tworzyć trasy, i jeździć terenowym Lamborghini. :)
6. Lure of the Temptress, Future wars - Mały dzieciak + atmosfera tych przygodowych gier, gdzie zwykle nie było wiadomo do końca o co chodzi.. Czy było potrzebne coś więcej?
7. Ultima Underworld 1,2

Coś by się tam pewnie jeszcze znalazło, ale do niektórych gier (civ, populos, utopia) byłem za mały.

Później.

1. Seria Baldur's Gate - Gra ideał. Nie było rzeczy, która mi by się w niej nie podobała. Przeszedłem na wszystkie sposoby chyba z milion razy. Możliwość przejścia gry na multi-coop, to dodatkowy, ogromny plus.
2. Diablo 1/2 - Jedynka, to chyba pierwsza gra, w którą grałem online, i to dosyć sporo czasu. Ah, ta nauka emotikonek. Do dwójki wracam do dziś.
3. Ultima Online - Wiadomo. Zerowa powtarzalność postaci, ogromny świat, questy tworzone przez żywych ludzi, blablabla. Koniecznie serwer Dream Masters.
4. Civilization 4 - Naprawdę świetnie zrobiony rimejk jedynki. Bardzo dobrze zbalansowana, z syndromem "jeszcze jednej tury" i miłą dla oka grafiką. Piątka, była imo okrojoną czwórką - rozczarowaniem.-
5. Quake 1 - Z ojcem to chyba graliśmy coopa jakies kilka lat, a w tworzenie modów i map bawiłem się jeszcze dłużej.
6. NWN 1,2 - Gry może nie tak dobre jak Baldursy, ale i tak trzymały wysoki poziom. Może za wyjątkiem kampanii z podstawki nwn 1.
7. Oblivion, Skyrim - Mimo licznych wad, potrafiły mnie wciągnąć na bardzo długi czas. Zdecydowanie zasłużone miejsce na top 10.
8. Operation Flashpoint, ARMA 2,3 - Genialna symulacja żołnierza. Też nie pozbawiona wad, choć głównie były to różnorakie bugi, ale przy ogromie tej gry, niewiele one znaczą.
9. Seria Mass Effect - Podobnie jak poprzednicy, sporo uproszczeń, i kiepskich mechanizmów, ale imo najlepsza postać w historii gier komputerowych, i chociażby to, że naprawdę zależało mi na uratowaniu tego świata, i ból przy podejmowaniu decyzji typu "mniejsze zło".
10. World of Tanks - Niby nic wielkiego, ale jednak od 2009-2010 roku, mam już przegrane w to jakieś 700 godzin.

Poza tym, jest wiele innych gier, które skradły mi kolejne noce, ale już mi się nie chcę rozpisywać.
(HoMM 3, Fallout 2, UT, Minecraft, Wiedźmin 1,2, NBA2k10-14, Mount and Blade (Lol, ile ja w to przegrałem już), Dungeon Keeper1/2, Black and White 1, Generally, i ew Dragon Age.)

No i oczywiście Uniball, który niestety umarł już jakiś czas temu, a teraz tylko wegetuje, i ewentualnie na chacie tli się jeszcze jakieś życie. Lalala, 10 latek gry, i dziesiątki tysięcy godzin.

EDIT: Jakżesz mogłem zapomnieć o ADOM'ie ! Genialny roguelike. Chyba nie ma challenge gejmu którego bym nie przeszedł. Ostatnio nawet przypomniał sobie o grze jej twórca, i postanowił (poza tworzeniem ADOM 2) wznowić updejty do jedynki. Spróbował zebrać 48k$ na kickstarterze, a udało się 90k$, i teraz czekam na nową wersję z utęsknieniem. :) Sam nawet z przyjemnością dałem 50 zielonych. http://www.indiegogo.com/projects/resur ... evelopment

EDIT 2: Aaa.. Jeszcze System Shock 2 !

EDIT 3: Miesiąc temu zakochałem się w Dark Souls. Nawet pomimo stuprocentowej konsolowatości, bardzo kiepskiego porta na PC.. Wciąga, i jest mega klimatyczna. Mniam.

przez deader 17 cze 2014, 13:31
Wreszcie ktoś podbił temat, mogę się popodniecać :D

Strasznie mi się podoba szykujące się lato pod znakiem palonej swastyki. Już daaaawno nie było takiego "wysypu" FPSów z tego okresu, a tu nagle - nowy Wolfenstein, Enemy Front i na dniach nowy Sniper Elite. Fuck yeah!

W Enemy Front popykałem kilka wieczorów, ale ze względu na małą ilość checkpointów gra mnie wkurza, bo często po zgonie trzeba przejść ponownie spory fragment etapu. Mimo to gra się dość przyjemnie. Tyle że... pierwsze odpalenie nowego Wolfa posłało Enemy Front na półkę :D Jest wyśmienity! Strasznie podoba mi się koncept, rozgrywka, stylizacja. Jedyne na co bym mógł ciut ponarzekać to to że giwery moim zdaniem mają za małego "kopa", mimo masywnych modeli czuję się jakbym strzelał w CoD. Ale to drobiazg, który nie przeszkadza mi na tyle żeby wyrzucić grę do kosza.

No a Sniper Elite 3 ma u mnie za "dwójeczkę" taaaaki kredyt zaufania, za samą "rentgenowską kamerę" nawet. Wiem że kolejna część będzie przeze mnie ostro katowana, raz że krew, miażdżone kości i flaki, a dwa - Afryka jest tak rzadko zobrazowanym w FPSach teatrem działań wojennych że dla samego tego faktu moim zdaniem zasługuje na zainteresowanie.

przez Reiben 17 cze 2014, 14:05
deader napisał(a):W Enemy Front popykałem kilka wieczorów, ale ze względu na małą ilość checkpointów gra mnie wkurza, bo często po zgonie trzeba przejść ponownie spory fragment etapu.

A to akurat byłby dla mnie plus bo zmienia rozgrywkę na bardziej realistyczną kiedy ważysz każdą decyzję zamiast pruć do przodu na Rambo, ogólnie jednak imho CI Games powinno wrócić do robienia gier za dychę do kiosków.
W skanie cda widziałem recenzję nowego Wolfa i ocenę 5/10 bodajże, pewnie dla mnie to byłoby ze 3 bo widziałem gameplay, jak to ma być nextgenowa grafika to na prawdę...sieczka, która nie powala grafiką to dla mnie jest jakieś nieporozumienie, to lepiej sobie n-ty raz zagrać w Crysisa.

-- 17 cze 2014, 14:07 --

no ale ja wiadomo jestem fpsowy nazi, dla mnie ostatnią grą wartą uwagi gdzie się strzela jest Dead Space :]
Reiben

przez deader 17 cze 2014, 14:45
Reiben napisał(a):W skanie cda widziałem recenzję nowego Wolfa i ocenę 5/10 bodajże

Powiem tak: z oceną z CDA się nie zgadzam całkowicie, uważam że gra zasługuje na mocną 8-kę. Co do grafy to się nie wypowiadam, bo gram na xboxie więc siłą rzeczy nawet nie wysila się toto na nextgen, rzekłbym że grafa jest generalnie w szczegółach typu jakość tekstur gorsza od RAGE które przecież śmiga na tym samym silniku a powstało chyba ze dwa lata temu. Inna sprawa że dla mnie grafa nie jest wyznacznikiem jakości gry, nie ma takiej grafiki której porządny joint by nie naprawił :D Więc bardziej skupiam się na tym czy fajnie się gra, czy chce mi się samemu z siebie odpalić gierę czy też odpalam "żeby zaliczyć bo zacząłem". A Wolf właśnie zalicza się do tej pierwszej kategorii, nie mogę się doczekać aż skończę robotę i wrócę napierdalać do Szwabów :D Szkoda że już połowa gry za mną...

Dodam jeszcze że dla mnie osobiście na pewno dużym plusem tej gry jest wizja alternatywnej rzeczywistości, bardzo rzadko przedstawiana w grach. Do głowy przychodzi mi właściwie tylko seria Resistance i stareńkie Iron Storm. No i poprzednie Wolfensteiny :D

Co do "realizmu" w Enemy Front to nie powiedziałbym że tak się to odczuwa, raczej to serio wkurza bo oprócz irytujących rozwiązań nie wprowadzono żadnego elementu który w moim pojmowaniu zwiększa "realizm" gry. "Realizm" rozumiem tak jak panowie z Bohemy którzy kiedyś trzasnęli Operation Flashpoint, grę którą ja co prawda odinstalowałem w połowie samouczka, ale jednak ;) Zamiast tych rzadkich checkpointów wolałbym żeby przeładowywany a opróżniony tylko do połowy magazynek - faktycznie znikał z zasobów; żeby trafienie z STG44 tak jak w rzeczywistości dokonywało prawdziwego rozpierdzielu tkanki; żeby piechociarz nie potrafił obsługiwać czołgu itd... A tak jak jest to niestety EF tylko wkurza zamiast stawiać wyzwanie. No ale choćby przez to że akcja częściowo rozgrywa się w Polsce to "zaliczę bo zacząłem" :P

-- 19 cze 2014, 12:24 --

UPDATE: Wolfenstein skończony, i był za-je-bis-ty-! :D Polecam z całego dysku :D Oprócz świetnego gameplaya była to o dziwo jedna z fajniejszych historyjek w jakie zagrałem. Nie zrozumcie mnie źle - fabuła jest klasy B a momentami może i niżej... i właśnie przez to jest ekstra! Dla samego "wątku miłosnego" warto zagrać, żeby zobaczyć to na własne oczy - w jednej scenie po prostu tarzałem się ze śmiechu, co było raczej niezamierzone przez autorów :D I dla mnie to jest argument "na plus", bo czyż nie o to w grach chodzi - żeby dostarczały rozrywki?.. A dawno tak dobrze się nie ubawiłem, chyba od premiery GTA V, choć to trochę inne doznania z grania były mimo wszystko.

No a propos GTA V - skoro Wolfie skończony to biorę się za Watch Dogs, ciekawe czy tyle hajpu okaże się uzasadnione.

przez Rashid 03 lip 2014, 19:33
Ostatnio mam chętkę na jakiś symulator samochodowy, niekoniecznie najbardziej hardcorowy. Nie wiecie co jest obecnie na topie w tej kategorii na pieca ?

Myślałem nawet czy by się nie szarpnąć z następnej wypłaty na kierownice.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Sortuj wg