W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez abraxas 12 paź 2013, 18:38
Kiedyś gry były moim głównym wypełniaczem nadmiaru wolnego czasu, grałam głównie w strategie Age of Empires, trochę w taką fajną przygodówkę Atlantis, aż stanęło na rpgach NwN, Icewind Dale. Z bliższych czasów to Assassin's Creed, Wiedźmin, obecnie Skyrim ale jakoś strasznie go męczę i z utęsknieniem czekam na Dziki Gon.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez deader 12 paź 2013, 19:17
O fuck, 50 giga na dysku do zainstalowania nowego CoD? :shock: Na X360 wyjdzie pewnie jak zawsze na jednym DVD9, czyli w 8,5 giga się będą musieli zmieścić. Czyżby na PC aż tyle miejsca zajmowały tekstury lepszej niż na konsolach fade-away-generacji..? Ciekawe ile będą "ważyć" wersje na Xbox One i Ps4, teoretycznie mogą "ścigać się" z tym pecetowym ogromem gigabajtów jako że obie będą miały BlueRay jako nośnik, dwuwarstwowe płyty właśnie coś koło 50 giga mieszczą... Ciekawe, ciekawe. Cóż, jak wyjdzie to się dowiem :D

Wracając do głównego nurtu tematycznego - obecnie, oprócz miarowego katowania GTA V, "odkrywam" gierki na Androida. Aktualnie moją największą podnietą jest Carmageddon - gierka którą za małolata katowałem miesiącami. Teraz mogę rozjeżdżać bezradne ludziki na telefonie w pociągu! :twisted:

Przy okazji - Reiben oraz chyba ktoś jeszcze wspominali o tym że nie wyobrażają sobie grania w FPSy na padzie. Ja jeszcze do niedawna nie wyobrażałem sobie grania w FPSy na dotykowym ekranie telefonu, pierwsze odpalenie Dead Trigger to była porażka, pomyślałem "nope, w strzelanki to ty sobie na komórce nie pograsz"; no, ale jako że to mój ulubiony gatunek to opcja "poddaję się" nie wchodziła w grę - na Wii się nauczyłem, to tego nie okiełznam? :twisted: Zawziąłem się i po krótkim treningu zacząłem ogarniać takie sterowanie, dziś pykam już bez większych problemów. Co prawda w przeciwieństwie do mychy czy pada pozostawiam włączone auto-celowanie, ale ważne że da się pograć :lol:

abraxas napisał(a):obecnie Skyrim ale jakoś strasznie go męczę

Ja jestem można powiedzieć "fanem" Bethesdy, strasznie podobają mi się ich Fallout'y, a cykl Elder Scrolls - musi być jednym z najlepszych gier na świecie: ponieważ generalnie nie znoszę fantasy :D Magów, smoków, trolii itd. :D Tymczasem np. Oblivion "wyssał" kilka tygodni z mojego życiorysu, a Skyrim zakończyłem prawie rok po rozpoczęciu grania (!) - tak mnie wessał ten świat. Robiłem wszystkie questy jakie się trafiały, chodziłem wszędzie gdzie się dało, przeczytałem nawet większość książek umieszczonych w grze :shock:
Ostatnio edytowano 12 paź 2013, 19:26 przez deader, łącznie edytowano 1 raz
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Reiben 12 paź 2013, 19:18
abraxas, jeśli wciąż jesteś fanem strategii to musisz zagrać w nową Europę Universalis, nawet jeśli nigdy nie grałeś w tą serię i wydaje Ci się taka 'gra na mapie' nudna. Gra jest wyborna moim zdaniem, kładzie na deski większość strategii z piękną grafiką swoją grywalnością i starcza na setki godzin rozgrywki. Mi jak na razie po 100 latach Polską, udało się stworzyć Rzeczpospolitą Obojga Narodów z Litwą, 24 lata wcześniej niż miało to miejsce w historii oraz stworzyć potęgę od Bałtyku do Morza Czarnego, a jeszcze 300 lat rozgrywki przede mną i takie kolosy jak Turcy, Rosja, Austria i Dania do pokonania 8)
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 12 paź 2013, 19:32
Kurde, podziwiam was, panowie, ja nie mam łba do strategii od dobrych -nastu lat. Chyba tylko w dwie grałem z faktycznym zacięciem i nawet mi jakoś szło - Dune 2 i Homeworld, ale to było laaata temu :?

Teraz czasem mnie nachodzi żeby pograć w jakąś, np. na kilka rzutów oka takie Company of Heroes wyglądało całkiem ciekawie. Zainstalowałem i poddałem się po 10 minutach samouczka :/

przez Reiben 12 paź 2013, 19:55
deader, nie będę ukrywał, że jestem zdziwiony. Ja ubolewam nad tym, że właśnie strategie nie dość, że nie stały się bardziej rozbudowane i skomplikowane to w dodatku coraz większe upraszczanie rozgrywki dotknęło i ten gatunek :? Więc powstała sytuacja, że na rynku są albo casualowe produkcje stawiające na grafikę i przystępność albo na drugim biegunie produkcje niskobudżetowe z ascetyczną grafiką i rozbudowanym mechanizmem rozgrywki do poznania zanim w ogóle się włączy na 5 minut. Tym sposobem ciężko mi znaleźć coś dla siebie, te pierwsze nie dość, że mnie nie wciągają bo mają słabą grywalność to w dodatku wymaganiami sprzętowymi zbliżają się do czołowych fps'ów, są to np. Rome Total War czy wspomniane przez Ciebie Company of Heroes, na te drugie z kolei nie mam aż tyle czasu i często są to gry dość niedostępne dla kogoś nieobeznanego z serią itd. Strategie Paradoxu są uważane za dość skomplikowane, wiąże się to głównie z dużą ilością różnych statystyk i modyfikatorów, które trzeba poznać, ale jak dla mnie stoją właśnie pośrodku tych dwóch biegunów strategii, zgodzę się, że np. Crusader Kings 2 jest dość wymagająca, ale już Europa Universalis 4 jest wg mnie prostsza i znacznie łatwiej zacząć rozgrywkę nie mając nawet styczności z takim typem strategii, przy czym oczywiście jak ktoś bardzo nie ma ochoty na taki typ strategii, preferuje klasyczne rts'y z bezpośrednią kontrolą jednostek itd. i ładną grafiką to nie jest to dla niego. Wtedy jedyne produkcje, które wg mnie warte są uwagi to stare już Supreme Commander: Forged Alliance- wciąż gra w sieci po kilkaset osób albo seria Men of War, przy czym w niej zdarzają się słabsze części dość mocno zabugowane, pod koniec tego roku wychodzi kolejna część, ja jednak nie jestem zainteresowany ponieważ to jest typ strategii wymagający dużo mikro zarządzania jednostkami i dużo szybkiego klikania, ja w strategiach wolę nastawienie na podejmowanie decyzji niż na szybką rękę ;)
Reiben

przez abraxas 12 paź 2013, 20:09
Reiben, teraz bardziej wrosłam w rpgi, no i nie mam już tyle czasu na granie, a strategie to straszne pożeracze czasu. Ale będę pamiętać o tym tytule, choć szczerze mówiąc próbowałam przerzucić się na inne strategie typu Settlers czy Total War i żadna mi nie podeszła tak jak AoE, nie mam pojęcia czemu. Miałam tylko jakiś dłuższy epizod z Praetorians ale szybko się znudziłam.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez deader 12 paź 2013, 21:34
Reiben napisał(a):deader, nie będę ukrywał, że jestem zdziwiony.

Moją ułomnością w ogarnianiu nowych gier strategicznych? Cóż, fakt, słyszałem o tym że strategie się uprościły, najpewniej przez to że co bardziej znane marki postanowiono wydawać też na konsolach - kojarzę że np. Command & Conquer zaczęto wydawać na "klockach" i "plejakach" - pad do gier strategicznych to nawet moim zdaniem niezbyt sensowny kontroler, tymczasem wymusił zmiany w mechanice.

Tu sobie właśnie przypomniałem że do mojej krótkiej listy strategii w których coś mi wychodziło mogę dopisać Tom Clancy's Endwar - pamiętam że ściągnąłem ją żeby sprawdzić jak będzie się sprawował tak reklamowany przy niej system sterowania grą głosem; działał nawet ok, gra była uproszczona moooocno, ale i tak wytrwałem może z 5 misji bo zaczęły się "schody" :P

Jak dla mnie każda strategia wymaga na początku trochę czasy żeby się jej nauczyć, poznać zasady, obsługę, itd.; do FPSa siadam i palce automatycznie ustawiają się na W-S-A-D :P Jakbym musiał to bym pewnie ogarnął, jakbym pisał do pisma o grach czy jakbym pracował jako tester. Ale dla mnie, robola który po dniu w pracy chce siąść przed pikselami - nie mam siły żeby jeszcze się uczuć mechaniki danej strategii :D

Tak więc moje "zrywy" chęci na Company of Heroes zazwyczaj kończą się sesyjką w Brothers in Arms, a zamiast Men of War - odpalam Men of Valor :P

Inna sprawa że to co piszesz, że gry typy Total War uległy uproszczeniu wydaje mi się jakimś kosmosem - widziałem screeny i gameplaye, jak zobaczyłem ile tam tabelek to mózg mi się zagotował :?

przez Arhol 12 paź 2013, 21:41
Też w rtsy za diabła nie potrafie grać,za dużo naraz do ogarniania,albo to wpływ moba,rpg,fpsów i reszty ;<

-- 12 paź 2013, 20:45 --

Też w rtsy za diabła nie potrafie grać,za dużo naraz do ogarniania,albo to wpływ moba,rpg,fpsów i reszty ;<
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez deader 12 paź 2013, 21:58
Kestrel, ja jeszcze w japońskie rpg nie daję rady grać, wkurzają mnie te dziwne walki w turach. Chciałem kiedyś przejść słynne Final Fantasy 7, ale poległem po jakimś kwadransie... No i MMO, uomatko, tych gier to już nie ogarniam kompletnie. Próbowałem kiedyś w kilka pograć, żeby zobaczyć co tyle milionów ludzi wsysa - nie dowiedziałem się :P

przez Śmiercionauta 12 paź 2013, 22:08
Ostatnio pogrywa tylko w Duel of Champions i w nieśmiertelnego LOLa.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Arhol 12 paź 2013, 22:14
deader, w jp rpg też nie grałem nigdy,w MMO oj sporo...wow,kal online,mu online,silkroad.
luk_dig, co pickujesz w lolu ?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Śmiercionauta 12 paź 2013, 22:22
Kestrel, ostatnio gram w jungli (lee sin lub jarvan), albo adc (corki, varus).

-- 12 paź 2013, 21:22 --

Kestrel, ostatnio gram w jungli (lee sin lub jarvan), albo adc (corki, varus).
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Sorrow 12 paź 2013, 23:17
Bardzo lubię gry wojenne ale takie które symulują coś konkretnego.
Na przykład:
Command Ops
http://www.youtube.com/watch?v=St-qMaqsYlc
Armored Brigade
http://www.youtube.com/watch?v=7ffJ8JbFTG0

Z szybszych i akcyjniejszych rzeczy, Operation Flashpoint

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2013, 23:20
Po raz 34864 gram sobie lekko w NFS Underground 2 :D (muza i monitor 4:3 są niezniszczalne :D)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg