W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pieprz 16 wrz 2013, 22:34
kiedyś lubiłem, teraz prawie nie gram w gry komputerowe
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Reiben 16 wrz 2013, 22:37
Moja pierwsza na własnego pc to Redline Racer, kozackie wyścigi i jedyne motocyklowe, w które grałem dłużej niż kilkanaście minut, można było nawet odblokować jakieś kosmiczne pojazdy jak dinozaur na kółkach :smile:

Reiben

przez Sorrow 16 wrz 2013, 23:01
Mushroom napisał(a):
W jaki sposób?

duży nacisk na rozwój i kustomizację postaci, dużo dialogów, walka w systemie (pseudo)turowym, nie skupienie całości gry na walce, duża swoboda ruchu

Ja bym powiedział wręcz przeciwnie:
-System walki typu new shit - fazowy ciągły.
-Ograniczona swoboda ruchów i liniowość z częściami świata "zamkniętymi" które trzeba "otworzyć" przechodząc do kolejnego "rozdziału" a nie można odkryć eksplorując typu knieja otulisko czy obóz bandytów. Styl "story based" typowy dla Bioware.

Dla mnie klasykami są cRPGi z lat 80tych typu Ultima, Goldbox, Wasteland, Wizardry, itp. i gry idące ich śladami. Solidna walka turowa, drużyna, itp.

Mojego ulubionego Fallout'a też bym nie nazwał klasykiem z uwagi na brak kontroli nad drużyną.
Gry z końca lat 90 traktuję raczej jako "new wave of cRPGs" gdzie próbowano różnych nowych rzeczy takich jak RtwP, elementy gier strategicznych i przygodówek, brak typowej drużyny, itp. często kosztem sprawdzonych elementów gier klasycznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 18 wrz 2013, 11:23
PES 14 już na warezach a klucza do gry nie ma, poza wątpliwym downloadami gdzie trzeba podać nr tel i pewnie otrzymuje się płatne smsy, co za lipa, a ściągnąłem i myślałem, że dziś już przetestuję co tam Konami stworzyło :(

-- 18 wrz 2013, 12:26 --

edit. znalazłem klucz, po jednym meczu jakoś do mnie nie przemawia, szwankuje czas reakcji, kontrola zawodników jest dość denerwujące, zwłaszcza w obronie i źle się ustawiają, zachowanie piłki wciąż zbyt balonowate, a przynajmniej przy zwykłym podawaniu. Ale jeden mecz to znacznie za mało bo mechanika znacznie różni się od tej z Fify, a w PES'a 13 rozegrałem tylko kilka meczów zaraz po premierze i kompletnie mi się nie podobał.
Reiben

przez Masked_Man 18 wrz 2013, 15:32

Ostatni tytul, w jaki gralem to wlasnie to. Przeswietna fabula, duzo lepsza niz serialowej wersji :) .
Masked_Man

przez Powietrzny Kowal 19 wrz 2013, 18:33
No i grał ktoś w końcu już w tego GTA V? (bom ciekaw srodze) :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Reiben 19 wrz 2013, 18:38
Ja widziałem gameplay w hd, to prawie jakbym grał ;]

-- 19 wrz 2013, 19:48 --

edit. całkiem ambitną i wymagającą grą jest Europa Universalis IV, no ale to tylko na pieca i dla ludzi, którym nie przeszkadza zabawa jak na lekcji historii z mapą świata, wczoraj byłem królem Kastyli, już miałem niewiernych z Afryki w garści kiedy zawiązała się zdradziecka koalicja portugalsko-aragońska przeciwko mnie i dokonano mi rozbioru kraju po zaledwie dekadzie panowania -_-'
Reiben

przez Nameless 20 wrz 2013, 19:24
Gram od wtorku w GTA V i powiem, że nie jest źle i gra mi się dobrze. Ale oby się akcja trochę podkręciła, bo na początku trochę zmuła. Oczywiście moje odczucia są subiektywne, tym bardziej, że nie jestem jakimś wielkim fanem serii.
Trust me, I'm an engineer.

przez Powietrzny Kowal 21 wrz 2013, 07:52
Ja serii to może nie - jedynie kultowa "dwójeczka" oraz najlepsza na świecie "San Andreas".
Moje pytanie w zasadzie miało brzmieć: jak bardzo V jest "podobna" pod względem grywalności (bo o grafikę nawet nie pytam :D)
właśnie do San Andreasa? :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Nameless 21 wrz 2013, 11:25
SA - to jedyna gra z serii w którą nie grałem :)
Trust me, I'm an engineer.

przez monk.2000 23 wrz 2013, 00:31
Ja mam sporo gier w domu, ale nie wiem którą wybrać. Instaluję Half-Life 2, bo gra pójdzie mi na max detalach, a ma w miarę jakość grafiki. I może w jakąś przygodówkę pogram.

Najwięcej z GTA, grałem w Vice City, potem w jedynkę i dwójkę trochę. Teraz zobaczyłbym GTA V: Vice City.

Poza tym mam symptomy wypalenia gejmlejowego. Nie mam ochoty na żadną grę. Nie do pomyślenia, kiedy były czasy, gdy dostałem ataku "depresji", gdy uszkodził mi się komputer. Dawidzie, quo vadis? Skoro gry cię nawet nie wciągają.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Sorrow 23 wrz 2013, 03:15
Ostatnio moje ulubione to:
Command Ops. Chora zdeprawowana gra gdzie prowadzi się krwawe łaźnie z pomocą wyrafinowanego systemu dowodzenia z zaawansowaną AI:
https://en.wikipedia.org/wiki/Command_O ... _the_Bulge
Operation Flashpoint. Chora gra gdzie gracz osobiście dokonuje zdeprawowanych aktów bestialstwa. Mechanika jest miejscami dość wyrafinowania z balistyką i tym podobnymi. No i te ogromne mapy.
http://www.youtube.com/watch?v=ujS4wJ0RUcY

przez Reiben 23 wrz 2013, 12:32
Sorrow napisał(a):Operation Flashpoint. Chora gra gdzie gracz osobiście dokonuje zdeprawowanych aktów bestialstwa. Mechanika jest miejscami dość wyrafinowania z balistyką i tym podobnymi. No i te ogromne mapy.

Żartujesz prawda? ;p Z tego co pamiętam to jedna z pierwszych gier Bohemia Interactive a na pewno pierwszy ich symulator żołnierza i protoplasta serii Arma, o ile się nie mylę to walczy się tam po stronie USA z Ruskimi na jakiejś wymyślonej wyspie, nie widzę tu nic chorego :P
Reiben

przez Sorrow 23 wrz 2013, 13:20
Reiben napisał(a):
Sorrow napisał(a):Operation Flashpoint. Chora gra gdzie gracz osobiście dokonuje zdeprawowanych aktów bestialstwa. Mechanika jest miejscami dość wyrafinowania z balistyką i tym podobnymi. No i te ogromne mapy.

Żartujesz prawda? ;p Z tego co pamiętam to jedna z pierwszych gier Bohemia Interactive a na pewno pierwszy ich symulator żołnierza i protoplasta serii Arma, o ile się nie mylę to walczy się tam po stronie USA z Ruskimi na jakiejś wymyślonej wyspie, nie widzę tu nic chorego :P

Ludzie się celowo zabijają i ranią i niszczą majątek wart miliardy dolarów. Takiej deprawacji jeszcze na oczy nie widziałem :P .

Sortuj wg