W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:23
No właśnie, to wiesz o czym mówię.
Baldur jest oparty na 2 edycji D&D (mówię o mechanice gry typu rozwijanie postaci, bronie, klasy, wybór specjalnych zdolności i czarów itp.), a icewindy na 3 edycji która jest pod każdym względem lepsza jeśli chodzi o stosowanie jej w grach komputerowych. Dlatego tak żałowałem że zmarnowali super okazję zrobienia z baldura pod tym względem dużo lepszej gry niż oryginalnie była.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:23
No właśnie, to wiesz o czym mówię.
Baldur jest oparty na 2 edycji D&D (mówię o mechanice gry typu rozwijanie postaci, bronie, klasy, wybór specjalnych zdolności i czarów itp.), a icewindy na 3 edycji która jest pod każdym względem lepsza jeśli chodzi o stosowanie jej w grach komputerowych. Dlatego tak żałowałem że zmarnowali super okazję zrobienia z baldura pod tym względem dużo lepszej gry niż oryginalnie była.
Król Balu

przez Reiben 15 wrz 2013, 22:25
Ja mam w pamięci tak dobry obraz Aoe 2, że gdy włączyłem to HD to nie zauważyłem żadnego postępu graficznego poza tą wodą :mrgreen:
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:26
Skoro gadamy o zawodach to heroes of M&M mnie zawiódł. Kombinują ze sprawdzoną formułą i nigdy im nie wychodzi to na dobre. :(
Król Balu

przez Sorrow 15 wrz 2013, 22:28
monk.2000 napisał(a):Chciałem się zmusić do Baldura, ale coś nie mogę się przekonać. Od tamtego czasu wyszło już wiele bardziej rozbudowanych gier.

Gorzej, Baldur wyszedł po Falloucie 1/2 i straszył liniowością i dialogami gdzie postać z inteligencja i mądrością 3 mówi jak postać z inteligencją i mądrością 10 zamiast bełkotać a postać z inteligencją i mądrością 18 daje się robić w konia byle komu. Do tego żałosny rozwój postaci bez perków i skillów (w AD&D są talents i non-weapon proficiencies pełniące te funkcje, ale ich nie zaimplementowali) no i siermiężny system walki gdzie np. wojownik nie ma żadnych możliwości typu szarża, zapasy czy walka defensywna.

przez Reiben 15 wrz 2013, 22:30
Jeśli chodzi o takie klasyczne rpg jak Baldur's Gate to ostatnią zachwalaną grą z tego co pamiętam to był Dragon Age: Origins, a później zjechano po całości drugą część tej serii ;)
Reiben

przez creepingmaar 15 wrz 2013, 22:44
Zabijcie mnie, ale jestem fanem pierwszego Baldura.

Ostatnio jednak przerzuciłem się na steamowe/humblebundlowe produkcje i przy takim Bit Trip Runnerze czy VVVVVV często "traciłem" więcej czasu niż przy wysokobudżetówkach. Poza tym wszelkie cRPGi/hack'n'slashe/(a nawet)MOBY, czyli generalnie wszystko, gdzie sterujesz jedną postacią z widoku izometrycznego. Na "usprawiedliwienie" co do tych ostatnich dodam, że swego czasu pomogły mi się uporać z jednym z objawów nerwicy. :D

Chociaż w sumie tylko dwa tytuły zostaną w mojej pamięci jako te, przy których spędziłem setki godzin: Championship Manager 01/02 oraz Hearts of Iron 1,2/Darkest Hour. Taa, można z tego wysnuć wnioski. :lol:

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:46
Zabijcie mnie, ale jestem fanem pierwszego Baldura.

Ja też byłem, ale to było dawno temu. Teraz by mi się nie podobał bo widziałem od tamtej pory dużo lepsze gry.
Król Balu

przez Reiben 15 wrz 2013, 22:52
Darkest Hour- obraz tej gry siedzi u mnie na laptopie od ponad roku ale wciąż nie przeczytałem więcej niż 5 str z manuala, a bez tego przecież ani rusz, pewnie i tak nigdy w to nie zagram bo mając do wyboru do włączenia na laptopie DH czy FM 14 jak wyjdzie, zawsze wygra to drugie, ale będę starał się niczego nie uruchamiać :lol:
Reiben

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:55
Mam na dysku 2 gry które ściągnąłem ponad rok temu i do tej pory nie chciało mi się ich nawet zainstalować.
I właśnie sobie uświadomiłem że nawet tytułów sobie nie mogę przypomnieć :D
Król Balu

przez Sorrow 15 wrz 2013, 22:59
Reiben napisał(a):Jeśli chodzi o takie klasyczne rpg jak Baldur's Gate to ostatnią zachwalaną grą z tego co pamiętam to był Dragon Age: Origins, a później zjechano po całości drugą część tej serii ;)

Z tego co pamiętam, to DA:O był "good for what it is". Poza tym Baldur nie jest klasycznym cRPGiem.

przez Reiben 15 wrz 2013, 23:02
To czym jest? Oo
Reiben

przez Pieprz 15 wrz 2013, 23:04
Sorrow napisał(a):
Reiben napisał(a):Jeśli chodzi o takie klasyczne rpg jak Baldur's Gate to ostatnią zachwalaną grą z tego co pamiętam to był Dragon Age: Origins, a później zjechano po całości drugą część tej serii ;)

Z tego co pamiętam, to DA:O był "good for what it is". Poza tym Baldur nie jest klasycznym cRPGiem.

jest kwintesencją klasycznego crpg jak dla mnie. Natomiast nie jest w niczym podobny do gatunku action rpg, typu diablo.
Król Balu

przez monk.2000 15 wrz 2013, 23:04
A co sądzicie o cyfrowej dystrybucji? Więcej zalet czy wad? Przy szybkim necie to rzecz lepsza niż płyty. Jedyne zagrożenie to brak ścisłych metod postępowania w tym obszarze. Gry się nie kupuje np. na Steamie, tylko wypożycza.

A jak ktoś chce zbierać pudełka to jego sprawa. Kolekcjonerzy zawsze jacyś byli. Tak samo jak znajdują się ludzie którzy kupują winyle.

No i trzeba uważać, żeby nam ktoś konta nie buchnął, bo jak się ma wiele gier to nieodżałowana strata.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg