W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Siding Spring 15 wrz 2013, 21:20
procentowo w umiejetnosciach to masz racje ze liczy sie zrecznosc ale spory odsetek to tez logiczne myslenie...bo trzeba przewidywac kto gdzie moze pojsc..jak go zastawic zeby sobie zrobic wiecej miejsca...no ale takie mankamenty to na wyzszym poziomie;). Dobra gierka na nudne wieczory.

przez monk.2000 15 wrz 2013, 21:39
Pograłbym w Starcrafta II, ale jest drogi, sprzedałem kartę i nie chcę ryzykować tego, że mnie nie wciągnie.

Może zrobimy ranking ulubionych gier?

Wymieniam tylko gry w które grałem w latach 1999-2006. To dla mnie złoty okres gier komputerowych. Wtedy były główną rozrywką dla mnie (spoko, nie jedyną).

1) Indiana Jones and Infernal Machine - z dzisiejszej perspektywy gra średniej jakości. Kiepska animacja postaci, grafika standardowa jak na 1999 rok. Ale zachwyciła mnie możliwość odkrywania sekretów starożytnych cywilizacji. Tomb Raider niby też to wtedy oferował, ale jednak plansze w Tomb Raiderze, przypominały jakiegoś trójwymiarowego Sokobana czy Croca. Były zbyt odjechane. Natomiast Indy prezentował plansze o wiele bardziej sugestywne i bardziej prawdopodobne. Dodać do tego nowoczesne jak na tamte lata opcje, jak możliwość poruszania się pojazdami, grafikę wykorzystującą efekty akceleracji jak filtrowanie tekstur czy efekty mgły. Rozpaczałem, że nie mogłem pograć u siebie. :( Miałem o jakieś 4 MB na karcie za mało.

2) Gothic II, głównie za świat oraz zdumiewające efekty interakcji ze światem. To była nowość dla mnie wtedy w tym 2003 roku. Absolutny szok. Niestety moja Riva TNT 2 z 32MB to było za mało. Wymagany był jakiś GeForce 4. :/

3) Hm, dużo grałem jeszcze w Age of Empires 1 & 2 i te gry z perspektywy czasu dostają ode mnie 3 miejsce.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Pieprz 15 wrz 2013, 21:44
Może zrobimy ranking ulubionych gier?

chyba takiego nie mam...
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 15 wrz 2013, 21:49
Dla mnie na podium będą 3 strategie mimo, że za dzieciaka dobrze bawiłem się przy NFSach, Fifach, Pesach i różnej maści strzelankach.
1. Earth 2150- gra, która dla mnie wyprzedzała epokę o całe lata, graficznie majstersztyk, efekty broni, gra świateł, no i moje ulubione klimaty w rtsach czyli wojenne sci-fi
2. Age of Empires II: The Age of the Kings- po prostu klasyk, w którego grałem chyba przez 5 lat
3. R.U.S.E.- najświeższa z całej trójki, jeszcze około półtora roku temu świetnie bawiłem się w tą produkcję w sieci, mimo prostoty rozgrywki i dużym uproszczeniom bardzo wciągający i grywalny rts o 2 wś
Reiben

przez monk.2000 15 wrz 2013, 21:52
Mushroom, ja też nie mam. Trudno porównywać przygodówkę do strategii.
Tak tylko puściłem wodze fantazji.

Teraz mam ochotę na jakąś grę gdzie pływa się statkami. Wiem, że są w Assasin Creed IV, teraz w nowym Total War Rome II. Ma też wyjść przeglądarkowy Silent Hunter Online. Mam huntera IV, ale tam się za wolno dzieje wszystko, nawet jak dla mnie.

Ponoć ciekawe będzie Raven's Cry. Pokażą mroczniejszą stronę piratów, niż ta w Piratach z Karaibów.
No i pozostaje ostatnia część trylogii wargaming.net: World of Battleships. Czekam jakiegoś trailera w związku z nią.

8) Akineton

przez Pieprz 15 wrz 2013, 21:52
R.U.S.E.

Jeśli chodzi o reklamę tej gry to nie widziałem nigdy bardziej gejowskiej reklamy
Król Balu

przez Nameless 15 wrz 2013, 21:52
Albo w Half-life?

Grałem we wszystkie części serii. Oficjalne i mody- wszystko singiel. Nawet zdarzyło mi się przejść wersję na ps2.
Trust me, I'm an engineer.

przez Reiben 15 wrz 2013, 21:59
Mushroom napisał(a):
R.U.S.E.

Jeśli chodzi o reklamę tej gry to nie widziałem nigdy bardziej gejowskiej reklamy

A ja nigdy nie widziałem reklamy tej gry, zacząłem w nią grać parę miesięcy po premierze ot tak sobie ściągając z warezu bo klimaty wojenne i na początku pomyślałem co to za badziew, niby rts ale jakiś taki jakby tandetny, jak załapałem o co chodzi to ta gra stała się dla mnie synonimem dość prostej a przyjemnej rozgrywki zwłaszcza z ludźmi, czymś w rodzaju elektronicznej planszowej gry wojennej ze sztuczkami do wprowadzania rywala w błąd. W istocie ta gra była w ogromnej mierze tworzona pod konsole, mechanika rozgrywki taka aby można było i na padzie w to grać, później Eugen Systems wypuściła Wargame'a a niedawno drugą część i to są już strategie tylko na pc z nieco bardziej rozbudowanym gameplay'em, choć nie grałem w nią a mam na Steamie za parę złoty kupioną, pewnie w dużej mierze dlatego, że przegapiłem jej popularności i niewielu graczy znajdę do gry online, denerwuje mnie, że teraz każda gra tak krótko żyje online, liczą się tylko kolejne nowości.
Reiben

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:03
najlepszy rts w który grałem, w sumie chyba jedyny poza starcraftem i dune 2000 który mi się podobał to był warhammer 40000 dawn of war. miał fajny klimat.
z strategii turowych to zawsze będę miał sentyment do dziwnej ale fajnej gry M.A.X.
Król Balu

przez monk.2000 15 wrz 2013, 22:04
R.U.S.E. - chyba mam to z gazety nawet.
Teraz siedzę na karcie Radeon 6550D zintegrowanej z procesorem AMD z serii llano. Nawet Far Cry'a 2 w pełnych detalach nie odpalę. Ale nie narzekam, jakbym chciał grać to i tak mam za pewne wiele tytułów do nadrobienia po 2006r kiedy przestałem się w to bawić.

Teraz praktycznie mam tylko szachy. Udało mi się dostać Chessmastera 11 za 9zł w Avansie. :mrgreen:

Chciałem się zmusić do Baldura, ale coś nie mogę się przekonać. Od tamtego czasu wyszło już wiele bardziej rozbudowanych gier.
Ale wtedy gra na 4 CD to było coś. Ponoć starcza na jakieś 200 godzin gry (?).

8) Akineton

przez Reiben 15 wrz 2013, 22:10
Wyszedł nie tak dawno bodajże odświeżony Baldur, tj. zapewne tylko w wyższej rozdzielczości jak to zwykli oni robić kasę na edycjach hd ;)
Co do wcześniejszego Twojego postu monk.2000, to Total War'a II Ci odradzam, pomijając fakt, że musiałbyś posiadać potężną konfigurację za jakieś 3500+ pln to gra jest koszmarnie zabugowana i tylko zaślepieni fani serii próbują jej bronić ale i tak wychodzą na głupków :]
Silent Hunter Online pewnie będzie z kolei ciosem w fanów serii, Ubisoft zwariował na punkcie przenoszenia swoich marek do przeglądarki, jak dotąd wszystkie są gorzej niż przeciętne. Z gier na statku to przychodzi mi do głowy tylko Larry 7 Miłość na fali :mrgreen:
Reiben

przez Pieprz 15 wrz 2013, 22:13
Wyszedł nie tak dawno bodajże odświeżony Baldur, tj. zapewne tylko w wyższej rozdzielczości jak to zwykli oni robić kasę na edycjach hd

Byłem bardzo zawiedziony że się prawie niczym nie różni. Nawet grafika dla mnie wyglądała prawie tak samo. Jednak inne wydania HD dawały dużo dużo więcej. A i w przypadku baldura było duże pole do popisu co by mozna zmienić (silnik 3d nawet prosty, albo bogactwo rozwiązań z icewinda 2.)
Król Balu

przez Reiben 15 wrz 2013, 22:20
To tak jak ja AoE 2 HD, odinstalowałem w 5 min., trzeba być jeleniem żeby zapłacić kilkanaście euro skoro zwiększyć rozdziałkę w tej grze można przez darmowego moda już od wielu lat.
Reiben

przez monk.2000 15 wrz 2013, 22:23
Mushroom, co takiego jest w Icewind? Graficznie poza możliwością ustawienia rozdzielczości 2048x1536 w sytuacji gdy nikt nie ma takiego monitora.
Reiben, Larrego przeszedłem w gimnazjum. Tak trochę w ukryciu.

Z deaderem miałem grać online w coś, ale chyba ma za dużo zleceń od klientów na ostatnią chwilę i się nie odzywa. :P

Remake Age of Empires II jest dość dobry. Dano paletę 32 bit zamiast tych staroświeckich 256 kolorów. Można stworzyć 500 jednostek w Losowej Mapie, ale co z tego jak gra wtedy się zacina nawet na czterordzeniowcu. Zawiedziony jestem, że nie poprawiono płynności animacji. Dano nową wodę i zmieniono wygląd farm, no i nowszy ogień na budynkach. Ale jak ktoś ma zamiar grać online to polecam. Społeczność AoE II trochę się przerzedziła, ale nadal ma sporo fanów.

8) Akineton

Sortuj wg