W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Reiben 13 wrz 2013, 11:40
Amnesia - A Machine For Pigs jest słaba w ogólnym rozrachunku moim skromnym gracza i fana horrorów okiem. Doszedłem do momentu, który jest opisywany jako mniej więcej 2/3 gry i nie mam ochoty dalej. Z plusów mógłbym wymienić tylko industrialowo sci-fi klimaty oraz dźwięk, minusów jest już znacznie więcej- proste zagadki sprowadzające się do przenoszenia rzeczy w różne miejsca, totalna liniowość akcji (jak pewnie w każdej grze z gatunku), beznadziejna kwestia potworów, która sprowadza je do roli jedynie przeszkadzaczy w naszej podróży, niski poziom strachu, nawet pomijając już kwestię, że wg mnie strach mogą te stwory jedynie wywołać u osób z panicznym strachem przed świniami to np. beznadziejnym rozwiązaniem jest to, że nawet jeśli doprowadzą one do twojej śmierci to gra ożywia cię w miejscu, w którym miałeś się przed nimi schować a monstra jakby gdzieś sobie znikają żeby dać ci czas na znalezienie rozwiązania.

Chyba przyjdzie mi jeszcze długo poczekać na jakąś naprawdę wciągającą i wywołującą strach produkcję. Pewnie mam wyśrubowane mocno wymagania bo życzyłbym sobie żeby mechanizm rozgrywki nie był oparty na takim ułatwieniu psującym wg mnie totalnie rozgrywkę, jak wyświetlająca się rączka tam gdzie masz coś wziąć, użyć, tylko możliwa była interakcja ze znacznie większą ilością przedmiotów w świecie gry i stawiałaby ona tym samym większe wyzwanie intelektualne dla graczy, wymuszając na nich przemyślenie sytuacji i wybranie właściwego rozwiązania zamiast chodzenie wokół wszystkiego i oczekiwania gdzie wyświetli się łapka. Również zamiast zbierania porozrzucanych dokumentów i budowania w ten sposób fabuły znacznie lepiej i przede wszystkim realistyczniej byłoby gdyby większość historii, zadań do wykonania przedstawianych było jako myśli postaci, którą kierujemy, a dopiero na drugim miejscu sensownie pozostawione w świecie gry poszlaki w różnych formach. Jak dotąd jedyną grą, która wywołała we mnie poczucie strachu pozostaje Dead Space, a właściwie początek gry, gdyż im dalej tym bardziej stawałem się drapieżcą niż ofiarą ;)
Reiben

przez monk.2000 14 wrz 2013, 19:19
Reiben, Dead Space 1?

A przygodówkami też jestem rozczarowany. Mają duży potencjał. Ale jednak często mechanika rozrywki niszczy wszystko. Trudne do rozwiązania łamigłówki, absurdalne pomysły wykorzystywania przedmiotów. Kończy się na "polowaniu na piksele" bardzo często ostatecznie na poradniku.
To byłby mój ulubiony gatunek, gdyby nie właśnie trudność, a raczej umiejętność czynienia frustracji u gracza, że jest głupi i nie wpadł.
Ostatnio edytowano 14 wrz 2013, 19:28 przez monk.2000, łącznie edytowano 1 raz
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Pieprz 14 wrz 2013, 19:23
Jak dotąd jedyną grą, która wywołała we mnie poczucie strachu pozostaje Dead Space, a właściwie początek gry, gdyż im dalej tym bardziej stawałem się drapieżcą niż ofiarą

Jedyna gra która była dla mnie autentycznie straszna. kombinacja budującego napięcie klimatu i wkurzenia sterowaniem postaci spowodowały że w połowie wymiękłem :D
mniej więcej jak się zaczęli pojawiać się ci grubasi z których wychodziły roje pająków
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 14 wrz 2013, 19:29
RTCW było momentami nieprzyjemne, zwłaszcza misje w krypcie i laboratoriach. AvP 2 grając człowiekiem też było emocjonujące. A z tych nowszych to nie wiem, ja się na tamtych zatrzymałem.
Feed your head
Feed your head

przez zaburzony 15 wrz 2013, 18:28
Dead Space kot wszystkie 3 części , polecam w podobnym klimacie strachu gra
F.E.A.R

METRO 2033
La fe hace milagros

przez Reiben 15 wrz 2013, 19:05
F.E.A.R. 3 i Metro imho ni jak się mają pod względem strachu do Dead Space, jeśli już to pierwsza część F.E.A.R., trójka jest najsłabszą odsłoną.
Reiben

przez Autodestrukcja 15 wrz 2013, 19:58
jha gralam w hitmana 3 ale nie moge przejsc jednego etapu i to mnie wnerwia. to koniec, wyrzucam kompa przez okno...

a po zobaczeniu zapowiedzi do wiedxmina 3 nie wiem czy zbierac kase na gre czy na program do grafiki 3d... ( taka at grafika tam piekna )
Autodestrukcja

przez monk.2000 15 wrz 2013, 20:02
Autodestrukcja, mam to samo. Gry byłyby fajne, gdyby nie fakt, że często przyprawiają o frustracje. Błędy, bugi, bezsensowne zagadki, liniowość prowadząca dziwnymi ścieżkami. Do tego nie każda gra chodzi na każdej konfiguracji. Ostatnio nie mam nerwów do gier.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Autodestrukcja 15 wrz 2013, 20:05
no. chyba że coś odmóżdzającego typu wyścigi ( lubie need for speed eh ) albo strategie, budowanie miasteczek.
albo po prostu saper :D tak, saper albo pasjans ! :D:D
Autodestrukcja

przez Pieprz 15 wrz 2013, 20:09
chyba że coś odmóżdzającego

w tej kategorii moją ulubioną grą są angry birds
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Reiben 15 wrz 2013, 20:11
Teraz to prawie każda gra jest odmóżdżająca ;) wyłączając gry logiczne i strategie Paradoxu.
Reiben

przez Autodestrukcja 15 wrz 2013, 20:12
:D aż zachciało mi się grać w tetris
Autodestrukcja

przez Reiben 15 wrz 2013, 20:14
A ja bym se zagrał w ping-ponga, takiego prawdziwego, gry są gupie ;p
Reiben

przez Powietrzny Kowal 15 wrz 2013, 20:18
Tu macie kupę fajnych gierek (no niestety większość jest "moja" - ale pobawić się można) ;) :D

http://www.mini-gry.net/
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg