W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez TruchłoBoga 09 paź 2015, 06:52
Ja bym chciał, żeby W PRZYSZŁOŚCI było lepiej.
Pewnie najbardziej rozsądne jest siedzenie na tyłku i akceptowanie wszystkiego, co się dzieje, bo tak być musi, optymizm!
TruchłoBoga

przez Pieprz 09 paź 2015, 08:27
TruchłoBoga napisał(a):Ja bym chciał, żeby W PRZYSZŁOŚCI było lepiej.
Pewnie najbardziej rozsądne jest siedzenie na tyłku i akceptowanie wszystkiego, co się dzieje, bo tak być musi, optymizm!
Chcesz powiedzieć że na tysiące gier które wychodzą co roku nie potrafisz znaleźć 1-2 które Ci się podobają?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez ben rei 09 paź 2015, 13:07
Priorytet ilości odbiorców czyni produkcję spłyconą, ułatwioną i to jest oczywiste, nie ma nawet o czym dyskutować, przykładów są setki w samej branży gier, robi się gry pod presją wydawcy/inwestorów w jednym kroju żeby nie podejmować ryzyka, że nowatorskie podejście się nie sprzeda tak dobrze jak setna odmóżdżająca forma rozgrywki, dlatego niektórzy wolą opuścić duże studia i tworzyć coś wg własnych reguł, choćby niszowego, z prymitywną grafiką, ale mieć satysfakcję z oryginalności projektu i bdb opinii dojrzalszych inteligentniejszych graczy. I ta reguła występuje także w muzyce i kinematografii, zawsze nowatorskie, podziemne projekty były tymi akceleratorami postępu. A kwestia, że Tobie Pieprz odpowiada mainstream to już kwestia upodobań a nie faktycznych zjawisk ;)
fubar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pieprz 09 paź 2015, 13:53
Pewnie ben rei, że jest pełno takich gier, ale są też inne. Sam to udowadniasz pisząc że są setki przykładów a nie że wszystkie gry takie są.
Król Balu

przez Pieprz 09 paź 2015, 13:54
A kwestia, że Tobie Pieprz odpowiada mainstream

mi odpowiada i mainstream i indie (bardziej indie). W tym roku grałem np w heroes 7 i legend of grimrock 2, żadna z tych gier nie jest mainstreamowa.
Gry typu dota czy counterstike i inne takie omijam z daleka.
Król Balu

przez ben rei 09 paź 2015, 14:34
Pieprz napisał(a):Pewnie ben rei, że jest pełno takich gier, ale są też inne. Sam to udowadniasz pisząc że są setki przykładów a nie że wszystkie gry takie są.

No tak, tylko wolałbym żeby takie gry powstawały jednak przy udziale jakiegoś konkretniejszego kapitału a nie były z jednej strony grywalne przez swoją oryginalność a z drugiej bardzo ograniczone technologicznie, postęp a nie ucieczka do małej niszy, a tym czasem studia, które tworzą w preferowanych przeze mnie gatunkach i spełniają te kryteria liczę na palcach jednej ręki, w strategiach to właściwie tylko dwa przychodzą mi obecnie do głowy- Paradox Interactive i Eugene Systems.
Heroes 7 to mainstream imho, bo nie chodziło mi już o tak totalnie masowe gry jak CS czy te Lole itp., a jego najlepszą wersją wciąż jest 3 część, teraz odświeżona w hd, podobnie jak zresztą wśród rtsów w kosmosie Homeworld także w wersji hd niedawno, to najlepiej pokazuje nawet nie stagnację ale totalny regres w gatunku na rzecz popularniejszych gatunków. I można by niby powiedzieć, że najzwyczajniej prawo rynku, gracze wolą takie gry jak kupują, ale to wcale nie jest prawda bo rynek jest mocno kształtowany przez wydawców i gusta są kreowane, jak w jakiejś ekstrawaganckiej modzie czy innym ciulstwie :D
fubar

przez ben rei 09 paź 2015, 14:52
Albo precyzyjniej ujmując- gracze wiedzą tyle o możliwościach w rozgrywce i prezentacji gry ile pokazuje im producent gry wypuszczając ją na rynek, a gdy biznes przejął całkowicie władzę nad pasją w tworzeniu gier, producentowi zależy wyłącznie na zyskach, sprawdzone schematy, tanio, szybko, drogo, do czasu aż się nasyci rynek, a rynek jak widać się nasycić nie chce jednym i tym samym gównem :smile:
fubar

przez Pieprz 09 paź 2015, 17:06
Heroes 7 to mainstream imho

Nie mogę się z tym zgodzić ale Twoje rozumienie mainstream i moje mogą się różnić od siebie. H7 to jednak strategia turowa a chyba nic oprócz cywilizacji z gier turowych nie jest mainstreamowe.
Inny dowód = ubisoft traktuje tę grę (wszystkie jej części) bardzo po macoszemu. Co odbija się strasznie na ich jakości :(
Król Balu

przez Pieprz 09 paź 2015, 17:14
rynek jest mocno kształtowany przez wydawców i gusta są kreowane

Tka jest w każdej branży na całym świecie od lat ~50tych.

BTW, czy ktoś grał w Darkest Dungeon? Kusi mnie ta gra oj kusi.
Król Balu

przez abrakadabra xx 10 paź 2015, 05:40
Odnośnie PS3, jest tam system zbierania trofeów za osiągnięcia, kumpel ma 40 platynowych, gra kilka lat. Ja tam nie mam obecnie PS, kiedyś miałem to chyba ze 3 platyny zdobyłem ale dużo nie grałem.

A oto, zdaje się rekordzista świata, 700 platynowych i 35000 ogólnie, to dopiero faza, gruba przesada tyle siedzieć przed monitorem.

przez ben rei 10 paź 2015, 13:52
ps3 to taka brzydka skrzynka, na której gry gorzej wyglądają niż na bebechach peceta za 500 zł, zresztą ps4 i xbox one to ledwie pół kroku w przód, w dodatku zakup w Polsce to zwykłe frajerstwo bo wysyłane są tu najgorsze sztuki a serwis zawzięcie walczy o tytuł skurwiela roku, jak ci się trafi odkurzacz to możesz 2 razy wymieniać i w efekcie po prostu będziesz przez jakiś czas bez odkurzacza, ale tylko 2 razy bo za trzecim już cię oleją, mój sąsiad się szarpnął na ps4 i sprzedał po 2 miesiącach, zaupgradował peceta za ten sam koszt i mówi, że nigdy więcej tych konsolowych zabawek dla upośledzonych 'graczy' :)
fubar

przez Pieprz 10 paź 2015, 14:39
ps3 to taka brzydka skrzynka, na której gry gorzej wyglądają niż na bebechach peceta za 500 zł

niezależnie od tego czy to prawda czy nie, najgorszą wadą konsol imo jest brak myszy i klawiatury
Król Balu

przez Bulo 10 paź 2015, 18:32
konsola? <nie> ;p
panie, konsole to skończyły się na etapie 16 bit, potem to już muł przy dnie
jeno pecety panie dobrodzieju, jeno pc
można se taką budę walnąć jak się chce, i tak dalej
i jest mysz i wszystko takie jak JA chcę, a nie jakiś durny marketingowiec przećpany
ja zawsze pececiarz ;p
jednak konsole miały długo tę przewagę, że się zasadzało kartridż/płyte optyczną i się grało. na pc nie zawsze tak cukierkowo.
ale odkąd jest steam, to sprawa poprawiła się. zresztą jak człek pracuje to i oryginała kupić może, to się nie musi bawić w jakieś cracki.... Osobiście wolę pudełko, bo na steam podobno nie jest się właścicielem...
ogólnie patrze z optymizmem w przyszłość. tak jak piszecie wychodzi dużo chłamu dla głupich mas, ale jakieś rodzynki i dla siebie da się wygrzebać ;-)

przez ben rei 10 paź 2015, 20:19
Bulo napisał(a):Osobiście wolę pudełko, bo na steam podobno nie jest się właścicielem...

Teraz w większości kupujesz pudełko a tam karteczka z kodem do Steam he he, niby Steam jest ok, (szybko się usuwa gry, a to najlepsze :>) są te wyprzedaże gdzie za kilkanaście zł można kupić ciekawe tytuły, ale oczywiście te wyprzedaże to gratka dla ludzi z krajów zachodnich, gdzie mogą nabyć gry w cenie od bułki do taniego posiłku, w tej ostatniej całkiem świeże tytuły nawet, Polacy i tak taniej mogą znaleźć klucze w sklepach z nimi a przede wszystkim na allegro
fubar

Sortuj wg