W jakie gry gracie, co lubicie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pieprz 08 paź 2015, 13:03
wypuszczanie gier niedorobionych i ciągłe ich łatanie

zagraj w fallout 2 albo elder scrolls 2 daggerfall bez patchy. Powodzenia....
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Pieprz 08 paź 2015, 13:04
nie wiem czy jestem taki już stary, odważny czy ssri tak stępiły emocje, w

któreś z tych będzie głównym powodem dla którego wydaje Ci się że gry są teraz gorsze niż dawniej
Król Balu

przez Pieprz 08 paź 2015, 13:06
Masowość gier i totalna komercjalizacja zniszczyły bezpowrotnie elektroniczną rozgrywkę

Ani nie zniszczyły ani tym bardziej bezpowrotnie. Ciągle wychodzą bardzo fajne gry, np. civilization beyond earth, skyrim albo legend of grimrock 2
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TruchłoBoga 08 paź 2015, 16:26
Jakiś tam problem jest, głównie dlatego, że kiedyś gry były dla graczy, teraz są dla wszystkich, to już nie jest wyjątkowe. Chmary niedzielnych graczy wykupujących po pierdyliard gówno wartych dodatków i DLC, dających się nabierać na mikropłatności i tak dalej. Istnieje tendencja do wydawania gier jak najszybciej, nieważne, że niedorobionych. Patrz Total War: Rome 2, gdzie dopiero po 2 latach stało się to grywalne, naprawiono oczywiste błędy.. Ale najśmieszniejsza była strategia developera, np. paczkę z krwią i gore było trzeba dopłacić (serio, kto powiela błąd zbroi dla konia?), podobno cały problem tkwi w tym, że SEGA poganiała Creative Assembly. Czekam na Total War: Warhammer i jeśli znowu będzie to samo, to odpuszczam sobie całkowicie serię i odpalam klasyki.

Ostatnią grą, która mnie bardzo wessała było Dishonored, do teraz pamiętam ten klimat, tego się nie da opisać. Magia. What will we do with a drunken whaler?
TruchłoBoga

przez Purpurowy 08 paź 2015, 16:28
TruchłoBoga napisał(a):What will we do with a drunken whaler?

Early in the morning?

przez TruchłoBoga 08 paź 2015, 16:34
Purpurowy napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):What will we do with a drunken whaler?

Early in the morning?

Way hay, and up she rises
TruchłoBoga

przez adhdzachad 08 paź 2015, 16:45
Masturbow, możemy kiedyś zagrać w scrabble na np: kurniku. Nawet w realnym świecie, jak będziesz chciała, to z miłą chęcią.

przez Pieprz 08 paź 2015, 18:21
TruchłoBoga napisał(a):Jakiś tam problem jest, głównie dlatego, że kiedyś gry były dla graczy, teraz są dla wszystkich, to już nie jest wyjątkowe.
Elityzm jest niewiele lepszy od nazizmu.
Król Balu

przez TruchłoBoga 08 paź 2015, 18:32
Pieprz napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):Jakiś tam problem jest, głównie dlatego, że kiedyś gry były dla graczy, teraz są dla wszystkich, to już nie jest wyjątkowe.
Elityzm jest niewiele lepszy od nazizmu.

Nie chodzi o elityzm, a tylko troskę o to, by galopująca popularność gier nie sprawiła, że ta forma rozrywki straci na wartości. Trendy są złe. Generalnie ludzie, których znam i są w miarę obeznani w tej tematyce nie dają się nabierać na sztuczki w stylu mikropłatności, DLC czy early access (ostatnia zmora), natomiast jest to typowe dla tych właśnie niedzielnych graczy. Jeśli ci drudzy przeważą, to jak będzie wyglądała przyszłość gamingu? Po co się starać, skoro ludzie kupują, bo to jest modne? Efekt owczego pędu.
TruchłoBoga

przez Pieprz 08 paź 2015, 18:35
Ale najśmieszniejsza była strategia developera, np. paczkę z krwią i gore było trzeba dopłacić (serio, kto powiela błąd zbroi dla konia?),

Heh, małe DLC to zło które należy omijać szerokim łukiem. Jak ktoś jest głupi i kupuje coś takiego to sam jest sobie winny. Gdyby nie frajerzy którzy nie potrafią trzymać fiuta w spodniach to firmy by takich rzeczy nie robiły bo zwyczajnie by im się to nie opłacało.
Król Balu

przez Pieprz 08 paź 2015, 18:36
Nie chodzi o elityzm, a tylko troskę o to, by galopująca popularność gier nie sprawiła, że ta forma rozrywki straci na wartości.

Możesz podać przykład innego medium albo grupy produktów gdzie otwarcie rynku na szeroką skalę doprowadziło do utraty wartości/spadku jakości?
Król Balu

przez TruchłoBoga 08 paź 2015, 18:44
Pieprz napisał(a):
Nie chodzi o elityzm, a tylko troskę o to, by galopująca popularność gier nie sprawiła, że ta forma rozrywki straci na wartości.

Możesz podać przykład innego medium albo grupy produktów gdzie otwarcie rynku na szeroką skalę doprowadziło do utraty wartości/spadku jakości?

Nie mogę, bo interesuję się głównie tą formą rozrywki, zaś wnioski wyciągam patrząc na obecną sytuację, niepotrzebne są mi porównania. Zazwyczaj to wyjadacze są głosem rozsądku i dbają o to, by gry wychodziły dopracowane, pełne i były warte swojej ceny, a im większa popularność, tym więcej ludzi, którzy na to nie patrzą, bo nie mają doświadczenia, grają, bo to jest teraz fajne, bo tak robi pewdiepie czy ktoś tam. Kupują te beznadziejne DLC i napełniają kieszenie developerom, którzy widzą, że na tym da się zarobić, bo przecież to się opłaca. Mogę się nie nabierać, wystarczy, że inni to robią, ja razem z nimi będę dostawał coraz gorsze produkty.
TruchłoBoga

przez ben rei 08 paź 2015, 18:59
Pieprz napisał(a):

Yy..wszystko? Filmy- blockbustery, remakes, ekranizacje gier i książek,... muzyka- pop stał się jeszcze bardziej gówniany niż był :> w metalu powstaje jakiś pseudo metal co się zwie metalcore, deathcore, djent i tym podobne łajno, nawet w literaturze jest ten trend bo powieści do najpopularniejszych gier- AC, Starcraft, Crysis to najczęściej pomyje, które chcą się sprzedać na fali popularności gier
fubar

przez Pieprz 09 paź 2015, 00:05
Yy..wszystko? Filmy- blockbustery, remakes, ekranizacje gier i książek,...

Ja /cenzura/ ale od was bije negatywna energia, jak chcecie być dziadami narzekającymi że kiedyś było lepiej to proszę bardzo. Szkoda tylko że to gówno prawda.
Król Balu

Sortuj wg