Ile macie wzrostu i ile ważycie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 17:39
Ok, rozumiem. :) Ale ciekawa sprawa w przypadku takich kategorycznych stwierdzeń. Zastanawiam się czy np. funkcjonuje to w stronę odwrotną czyli gdybym teraz napisał przykładowo: według mnie kobieta mająca 170 najlepiej wygląda ja waży między 60 a 70 kg no ale też zależy od budowy ciała dużo ale jak będzie ważyła powyżej 85 kg to żaden facet na nią nie spojrzy.

Czyni to jakąś różnicę?
miś wesołek

przez *Wiola* 16 kwi 2012, 17:43
Laima, Kasiu , ja też się nie czuję, to czyjaś opinia ;) , ale gruba też się nie czuję.
Ja przez wiele lat ważyłam ok 54 kg i był to obraz nędzy i rozpaczy, uwierz mi :roll: Teraz chciałabym dojść do 63 , myślę, że to byłoby akurat.
Moderator

przez krul 16 kwi 2012, 17:51
Ja to bym tak chciał 70-75, może 80. Ale gdzie ja 30kg przytyję. :?
krul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laima 16 kwi 2012, 17:56
*Wiola*, najważniejsze to czuć się dobrze z samą sobą.
Nie masz nadwagi to raczej chodzi o samoakceptacje,ale to nie mniej ważne.
Laima

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 17:57
miś wesołek napisał(a):Ok, rozumiem. :) Ale ciekawa sprawa w przypadku takich kategorycznych stwierdzeń. Zastanawiam się czy np. funkcjonuje to w stronę odwrotną czyli gdybym teraz napisał przykładowo: według mnie kobieta mająca 170 najlepiej wygląda ja waży między 60 a 70 kg no ale też zależy od budowy ciała dużo ale jak będzie ważyła powyżej 85 kg to żaden facet na nią nie spojrzy.

Czyni to jakąś różnicę?

no niektórzy faceci lubią puszyste ale b. chude dziewczyny to chyba tylko gejom projektantom się podobają i to oni lansują tą niezdrową modę.
Największy Forumowy Maruda

przez Laima 16 kwi 2012, 18:02
.
Laima

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 18:16
carlosbueno napisał(a):
miś wesołek napisał(a):Ok, rozumiem. :) Ale ciekawa sprawa w przypadku takich kategorycznych stwierdzeń. Zastanawiam się czy np. funkcjonuje to w stronę odwrotną czyli gdybym teraz napisał przykładowo: według mnie kobieta mająca 170 najlepiej wygląda ja waży między 60 a 70 kg no ale też zależy od budowy ciała dużo ale jak będzie ważyła powyżej 85 kg to żaden facet na nią nie spojrzy.

Czyni to jakąś różnicę?

no niektórzy faceci lubią puszyste ale b. chude dziewczyny to chyba tylko gejom projektantom się podobają i to oni lansują tą niezdrową modę.

A dobrze, że piszesz o tych projektantach, których wszyscy nie lubimy, bo głodzą swoje modelki. Bo właśnie pytając czy czyni to jakąś różnicę chodziło mi o te trendy i kanony urody tudzież o odbiór społeczny osób zbyt chudych i zbyt grubych. Czy tak samo łatwo przychodzi nam skrytykowanie osoby anorektycznej, grubasa i - ale to już bardzo ekstremalny przykład - osoby z Zespołem Downa. Ujmując skrótowo: co uchodzi w oczach ludzi za bardziej obciachowe i łatwiej podlega krytyce - bycie "wieszakiem" czy "prosiakiem"?
Ostatnio edytowano 16 kwi 2012, 18:23 przez miś wesołek, łącznie edytowano 1 raz
miś wesołek

przez zielona miętowa 16 kwi 2012, 18:22
carlosbueno napisał(a):no niektórzy faceci lubią puszyste ale b. chude dziewczyny to chyba tylko gejom projektantom się podobają i to oni lansują tą niezdrową modę.

no na rany chrystusa dla czego to sie zawsze rozgrywa na osi chude są:

"Super...5....4....3....2....1...Beznadziejne" ??

tak ciężko jest ująć problem wielowymiarowo? otóż owszem, to prawda, że to bardziej opasłe sztuki budzą pożądanie słowiańskich mężów, a te chude kojarzą się raczej z tyfusem i cholerą. to wynika z ewolucji i nie ma sensu przeczyć.

Ale z kolei nikt nie wypuści na wybieg kobiety z biustem i biodrami większymi niż 36, bo zwyczajnie ubrania źle się układają. narzuć se luźną sukienke na zderzaki rozm. DD, to od razu zawiśnie jak na kształt namiotu. uszanujmy kanony estetyki, które nie muszą nieustannie walczyć z kanonami lubieżności. jedne kobiety są do oglądania, inne zaś do ruchania ;)

-- 16 kwi 2012, 17:28 --

chciałam jeszcze dodać, że mężczyźni szukają docelowo dobrej kandydatki na żonę, a żona dobierana jest na wzór mamusi (czyli nie z modelki z wybiegów, tylko mamusi). poza tym panom obcy jest ideał sylwetki postmodernistycznej (czyt. unisex, trzecia płeć itp) i nie bardzo ich obchodzą światowe trendy w sztuce więc wybór to oczywista oczywistość. aczkolwiek osobiście znam też takich, którzy wybiorą tylko te najszczuplejsze.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez girl anachronism 16 kwi 2012, 19:04
carlosbueno napisał(a):no niektórzy faceci lubią puszyste ale b. chude dziewczyny to chyba tylko gejom projektantom się podobają i to oni lansują tą niezdrową modę.

WSZYSTKIE byłe partnerki mojego męża były mojej budowy - nie podobają mu się typowe zaokrąglone klepsydry, tylko chuderlaki. Nie czyni go to ani gejem, ani projektantem.
A ja to już w ogóle kocham wieszaki, Monica Bellucci od szyi w dół jest dla mnie niesmaczna. Kwestia gustu i tyle.
wild hearts can't be broken.

F31

przez amelia83 16 kwi 2012, 19:08
:mrgreen: 62kg/ 168 cm
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 19:40
Dla Afrykanów im grubsza kobieta tym lepiej( specjalnie tuczy się je tam tłustym mlekiem aby miały szansę na ożenek) w wielu innych biednych krajach jest podobnie.
Postmodernizmu nie znoszę i nie obchodzą mnie jakieś unisex i jestem za tym żeby na wybiegi wpuścić kobiety o bardziej normalnej przeciętnej budowie a nie wieszaki bo to wpędza wiele dziewczyn w anoreksje i bulimie.
Monica Bellucci jest sexy a kształty klepsydry są najseksowniejsze choć rzadko spotykane w rzeczywistości no ale o gustach się nie dyskutuje podobno.

przez SadSlav 16 kwi 2012, 20:03
carlosbueno napisał(a):Dla Afrykanów im grubsza kobieta tym lepiej( specjalnie tuczy się je tam tłustym mlekiem aby miały szansę na ożenek) w wielu innych biednych krajach jest podobnie.
Postmodernizmu nie znoszę i nie obchodzą mnie jakieś unisex i jestem za tym żeby na wybiegi wpuścić kobiety o bardziej normalnej przeciętnej budowie a nie wieszaki bo to wpędza wiele dziewczyn w anoreksje i bulimie.
Monica Bellucci jest sexy a kształty klepsydry są najseksowniejsze choć rzadko spotykane w rzeczywistości no ale o gustach się nie dyskutuje podobno.

Kwestia preferowanego wyglądu kobiety w Afryce jest oczywiście jasna pod względem kulturowym (grubsza = lepiej odżywiona = z bogatszej rodziny = lepsze perspektywy do wyjścia za mąż za innych bogatszych = większe prawdopodobieństwo na połączenie rodzin o podobnym statusie materialnym + oczywiście zdrowsze potomstwo i utrzymanie rodu).
Jeśli chodzi o anoreksje i bulimię to niestety winni są tutaj projektanci-geje i wspierające ich feministki, które zarzucają kobietom kobiecość i czynią z niego ujmę. A wcale nie jest to typ urody, który cokolwiek rzeczywistego odzwierciedla, bo większość kobiet nie jest taka chuda.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

przez girl anachronism 16 kwi 2012, 20:07
SadSlav napisał(a):
carlosbueno napisał(a):wspierające ich feministki, które zarzucają kobietom kobiecość i czynią z niego ujmę

Na Twoim miejscu nie kompromitowałabym się, wypowiadając się na temat, na który nie mam pojęcia :pirate:
wild hearts can't be broken.

F31

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 20:10
feministki to się powinny zając dyskryminacją i mordowaniem kobiet przez muzułmanów no ale one mają lewicowe poglądy i kochają inne kultury.

Sortuj wg