Stracone pokolenie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Stracone pokolenie

przez Sorrow 22 lut 2012, 12:26
Nigdy nie jestem w stanie stwierdzić czy Shinobi mówi na serio czy trolluje :smile: .

Stracone pokolenie

przez bittersweet 22 lut 2012, 12:59
moi Kochani, zastanówcie sie jednak, kto tak naprawdę robi nas w ciula ? Kosmici, obcokrajowcy, masoni ? Kto nami rządzi, czy w polityce czy jako szef, kto jest nieuczciwy, kto kradnie i daje łapówki, kto wyzyskuje? otóż niestety sami to sobie robimy :cry: , Polak robi w ciula innego Polaka :cry: , na małą i dużą skalę, ale odbywa sie to w naszym kraju prawie zawsze i prawie wszędzie .. taką juz chyba mamy mentalność... ja sama wielokrotnie zmieniałam miejsce pracy chociaz wcale nie musiałam wszyscy sie dziwili dlaczego ... zaraz wyjasnię :
najpierw nie chciałam pracować w firmie gdzie pracownikom nie płaci sie Zusu,
potem nie chciałam pracowac za darmo po godzinach ,
potem nie chciałam pracować w Urzedzie gdzie mobbuje sie pracowników aż sami zrezygnują, żeby zwolnić miejsce pracy dla znajomych i rodziny Dyrektora,
wreszcie nie chciałam pracować w szkole która juz ani nie uczy, ani nie wychowuje , bo przepisy , postawa dyrekcji i kuratorium skutecznie to uniemożliwiaja .
Wszyscy byli zdziwieni że rezygnuję tłumaczyli mi , że tak jest wszedzie i nie mam co wybrzydzać ... widac to co opisałam powyżej to taka norma w naszym kraju do której wszyscy sie przyzwyczaili i biernie lub czynnie biorą w tym udział ..... jestem dziwna i dla mnie norma to uczciwośc i przyzwoitość .. teraz mam taka pracę ... słusznie sie domyślacie że musiałam po nią wyjechać daleko, daleko stąd.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Stracone pokolenie

przez carlosbueno 22 lut 2012, 13:01
W Grecji niby tak ciężko dotkniętej kryzysem żyje się o niebo lepiej niż w Polsce. Zarobki są tam 2-3 krotnie wyższe niż w Polsce i dużo większa pomoc społeczna a oni chcą tej Grecji pomagać z naszych pieniędzy. Widać zaciskanie pasa się nie opłaca, lepiej żyć dostatnio ponad stan a później zbankrutować i czekać na pomoc i anulowanie długów. Polakom się mówi ze mają zaciskać pasa od 20 paru lat że następne pokolenie będzie miało lepiej ale to wierutne kłamstwa są na co wskazuje demografia. Polska stanie się takim przygranicznym Meksykiem gdzie będą mieszkać tylko starcy i zniedołężniali liczący na paczki z zagranicy gdzie będą przebywać większość zdolnych do pracy.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stracone pokolenie

przez Sorrow 22 lut 2012, 13:19
cudak napisał(a):moi Kochani, zastanówcie sie jednak, kto tak naprawdę robi nas w ciula ? Kosmici, obcokrajowcy, masoni ? Kto nami rządzi, czy w polityce czy jako szef, kto jest nieuczciwy, kto kradnie i daje łapówki, kto wyzyskuje? otóż niestety sami to sobie robimy :cry: , Polak robi w ciula innego Polaka :cry: , na małą i dużą skalę, ale odbywa sie to w naszym kraju prawie zawsze i prawie wszędzie .. taką juz chyba mamy mentalność...

Jakie my? Przecież mówiłaś, że wierzysz w uczciwość i przyzwoitość. Poza tym zachodnie firmy mają w zwyczaju wyzyskiwać tych, którzy nie są chronieni prawem przed wyzyskiem, więc wcale nie są niewinne. Są częścią tego wszystkiego.

cudak napisał(a):Wszyscy byli zdziwieni że rezygnuję tłumaczyli mi , że tak jest wszedzie i nie mam co wybrzydzać ...

Ta... Jak słyszę takich zdrajców narodu i ojczyzny to mam ochotę chwycić takiego za łeb i walić nim o kant stołu aż pęknie skóra i czaszka i się wyleje mózg.

Stracone pokolenie

przez intel 22 lut 2012, 13:28
Tylko dotknij takiego businesmena.....Za kasę, którą zdobył m.in na Twojej krzywdzie zniszczy Cię w Sądzie i będziesz miał podobną sytuację do mojej.
Jesteśmy od zapierdalania o głodzie i chłodzie . I tyle.
intel

Stracone pokolenie

przez Sorrow 22 lut 2012, 13:40
intel napisał(a):Tylko dotknij takiego businesmena.....Za kasę, którą zdobył m.in na Twojej krzywdzie zniszczy Cię w Sądzie i będziesz miał podobną sytuację do mojej.
Jesteśmy od zapierdalania o głodzie i chłodzie . I tyle.

Większość ludzi którzy tak mówią to nie biznesmeni tylko pracownicy i ludzie z urzędów pracy.

Co do niszczenia przez biznesmenów, to trudno jest kogoś zniszczyć będąc trupem. No i wiadomo, że na jednym się nie kończy tylko jak się zabija pierwszego to potem się zabija jak leci tak by mieć jak najwyższy współczynnik strat wroga do strat własnych. Jeden zdesperowany człowiek może zadać wrogowi znaczne straty. Może po setce takich wydarzeń by się wreszcie opamiętali.

Tak swoją drogą to mam pomysł na biznes. Zrobić czasopismo z opowiadaniami i komiksami o tym jak ludzie zostają tak pokrzywdzeni i jak dokonują krwawej rozprawy ze swoimi oprawcami. I w każdym numerze kilka takich opowiadań czy komiksów. Można by je drukować tanim gazetowym papierze tak by wszyscy mogli sobie na nie pozwolić.

Stracone pokolenie

przez intel 22 lut 2012, 13:59
Oczywiście są wyjątki. Nie można generalizować. Znam nawet takiego jednego.
Ale to wyjątki potwierdzające regułę.
Ostatnio spotkałem koleżankę z pracy z pizzeri, gdzie woziłem jako kierowca towar.
Oczywiście juz zmienili nazwę. Nie wiem na czym to polega ten wałek , ale ma coś wspólnego z unikaniem podatku.
Dziewczyny nadal pracują bez umowy i mają płacone 3 !!!! pln za godzinę..
Żeby zarobić cokolwiek pracują codziennie od 8 do 23. Bez zapłaconych nadgodzin, bez urlopu, bez chorobowego.
Businesmen po pół roku od założenia pizzerii kupił sobie i swojej dupie po nowym Nissanie Navarra.
I co można zrobić?
Schylić czoło i zapierdalać.
PIP? A chwileczkę-przecież Pani tam nie pracuje.
Zasiłek jak cię zwolnią?
Chwileczkę , a gdzie udokumentowane 12 miesięcy zatrudnienia na umowe o pracę na cały etat w okresie ostatnich 18 miesięcy?
Pomoc Rodzinna?-Ile ma pani metrów w mieszkaniu? 40 na 4 osoby? Ooooooooo, to nadmetraż. Zamienić na mniejsze to do czynszu dopłacimy.
Albo robisz u takiego chujja albo i innego.
Alternatywy nie ma.
I niech nikt nie piszę , że trzeba się było kształcić.
Ktoś musi pizze dla wykształconych przygotować i podac.
Dlaczego z tego powodu ma być szmatą żyjącą w nędzy?
intel

Stracone pokolenie

przez Sorrow 22 lut 2012, 14:12
Co za skurwysyństwo. No, i całe to likwidowanie prawa do zasiłku i pomocy społecznej to szczególne świństwo. Tak, że spora część ludzi jak tylko straci pracę to ma przerąbane.
Ja myślę, że nic się nie zmieni dopóki ludzie w końcu nie wyjdą na ulice.

Ja pracuję w firmie rodzinnej. Płacimy podatki, nie ukrywamy dochodów. Tyle, że jest takie skurwysyństwo, że odbierają nam połowę pieniędzy a potem jak się kończy praca to nie możemy liczyć nawet na zasiłek. A oszczędności nie ma bo co zostaje to idzie na ZUS i podatki.

Stracone pokolenie

przez shinobi 22 lut 2012, 14:27
Sorrow napisał(a):Nigdy nie jestem w stanie stwierdzić czy Shinobi mówi na serio czy trolluje :smile: .

Też nie zawsze jestem w stanie to stwierdzić. ;)
I to nie było trollowanie - wypraszam sobie! - to miał być post motywujący. :)

Stracone pokolenie

przez carlosbueno 22 lut 2012, 14:38
Ludzie wychodzą na ulicę wtedy gdy im się pogarsza np. gdy po lepszym okresie dzieje im się gorzej. W Polsce nigdy nie było dobrze ludzie przyzwyczaili się do tego jak jest; klną, złorzeczą na rząd, pracodawców itd ale przyjęli taki stan rzeczy za naturalny i nie zmienny. Chyba tylko głód na masową skalę by zmobilizować ludzi chociaż wtedy zamiast protestowaniem zajęli by się zdobywaniem jedzenia.
Syci Grecy i tak mają zapewniony byt na niezłym poziomie i se mogą protestować. W Polsce ludzie są zbyt zajęci pracą aby przeżyć i nie mają czasu na strajki.

Stracone pokolenie

przez Sorrow 22 lut 2012, 14:46
/cenzura/, zaczynam się zastanawiać czy nie wyjechać. Ogólnie rzecz biorąc nie lubię emigracji/imigracji, ale /cenzura/, jak ludzie chcą popełnić zbiorowe samobójstwo, to nie widzę sensu w tym by w tym uczestniczyć.

Stracone pokolenie

przez intel 22 lut 2012, 14:52
Też o tym w swoim czasie myślałem.
Ale to dobre dla młodzika bez rodziny i zobowiązań.
Rodzina na odległość?? hehehehehehe. Za dużo syfu z tym związanego już widziałem.
Trzeba mieć cygańską naturę żeby koczować co chwilę w innym mieszkaniu w innej dzielnicy i wykonywac coraz to inną pracę.
Człowiek potrzebuje stabilizacji.
intel

Stracone pokolenie

przez carlosbueno 22 lut 2012, 16:16
Ja to żałuje czasem że Polska odzyskała niepodległość jakbym żył w granicach Niemiec na pewno byłoby łatwiej tym bardziej że mam niemieckie pochodzenie. Myślę że większość osób z tzw ziemi odzyskanych cieszyło by się gdyby było rządzone przez Niemców byłby porządek a zarobki i standard życia dużo wyższy. Ale to tylko takie gdybanie polskich ziem nikt nie chce co najwyżej tanich polskich pracowników do pracy za pół darmo.

Sortuj wg