Czy istnieje wiele kobiet nie chcących dzieci?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez aqnieszka 30 cze 2012, 12:17
Candy, czy to geny, czy to sposób wychowania nie wiem. Jeśli wychowanie, to bałabym się, że mimo starań przekażę to "coś". Wiesz, mój tata jest niby wzorowym ojcem, robił wszystko dla nas, naprawdę się starał, niczego nam nie brakowało, a itak cała nasza trójka ma poważne problemy w dorosłym życiu. Kafka, mój chłopak jest wyjątkowo dojrzały emocjonalnie, tego jestem pewna. Snejana, dziękuję za zrozumienie.

przez Candy14 30 cze 2012, 12:22
aqnieszka, a mama?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez kafka 30 cze 2012, 12:38
aqnieszka, tak tylko pytałam, bo przyznam szczerze że się oburzyłam. Wyobraziłam sobie , że ja cos takiego słyszę od mojego chłopaka, byloby to dla mnie bardzo przykre.
Ja wychodzę z założenia, nie miałeś normalnej rodziny, zrób se sam! :mrgreen: tylko czy mi to wyjdzie? :105:
kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ( Dean )^2 30 cze 2012, 12:39
"Kobiety z problemami" jakie znam zwykle mówią że nie chcą mieć dzieci.Mówią że nie nadają się na matki,choć czasem zdaje mi się że mówią tak żeby ktoś zaprzeczył.Tak czy siak,na pewno odruch macierzyński(i ojcowski) jest zdaje mi się bardzo zdrowy i myślę że warto go pielęgnować.
Najgorszy jest wiatr.

przez aqnieszka 30 cze 2012, 18:27
Candy14 napisał(a):aqnieszka, a mama?

mama, dobre pytanie :? mama zawsze była ta najgorsza, zawsze była walka między rodzicami o mnie, po kogo stronie będę :?
tata strasznie mną manipulował, tzn.: jestem super, bo pracuję/rozwijam się/podróżuję/uprawiam sport, a patrz mama siedzi, nic nie robi, nie pracuje, jest gruba i czyta kolorowe gazety itp. Teraz strasznie tego żałuję i mama jest moją najlepszą przyjaciółką, ale w okresie szkolnym traktowałam ją jak powietrze :( można więc powiedzieć, że tata mnie wychowywał

kafka, rozumiem :smile: my jesteśmy ze sobą już bardzo długo, jeszcze od czasu, kiedy nie myśli się o dzieciach...ja zawsze gadałam, że nie chcę mieć dzieci,od zawsze było to oczywiste, jego instynkt ojcowski został w ten sposób zduszony w zarodku można powiedzieć. Jakby był z inną normalną laską, to pewnie by miał dzieci.

przez LucP84 04 lip 2012, 17:03
LucP84

przez aqnieszka 04 lip 2012, 18:56
ciekawy artykuł. ja tam nie chcę mieć dzieci, ale żeby być zaraz anty? tak samo jak np jestem niewierząca, ale szanuję tych wierzących, nie czuję się od nich lepsza, bo niby wiem lepiej. Wkurzają mnie tacy ludzie

przez Candy14 04 lip 2012, 19:00
ja tam nie chcę mieć dzieci, ale żeby być zaraz anty? tak samo jak np jestem niewierząca, ale szanuję tych wierzących,

:great: dokladnie tak samo mysle
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez jaskolka83 04 lip 2012, 19:34
dolaczam do kobiet, ktore nie chca miec dzieci. nigdy nie chcialam, niezaleznie od tego z jakim mezczyzną bylam. teraz jestem 4 lata z super facetem, nasz zwiazek to partnerstwo, zaufanie, milosc ale dzieci miec nie chcemy. ja mam 29 lat, moj chlopak 37 i nam jest tak dobrze jak jest. mamy psa i on nam wystarcza :) czasami jak wracamy od znajomych ktorzy maja dzieci to potem rozmawiamy i dochodzimy do wniosku - jak to dobrze wrocic do spokoju, cisza nikt nie zawraca glowy, nikim nie trzeba sie zajmowac. moze jestesmy egoistami, nie bede zaprzeczac. ja chyba jestem wieksza egoista bo nie wyobrazam sobie - ta jak jedna z dziewczyn ktore tu pisaly - wszytskiego co zwiazane z macierzynstwem. to po prostu nie ja, nie dla mnie, nie chce tego. poza tym nie chcemy z moim chlopakiem tez brać ślubu, bo zaden papier nie jest nam potrzebny, a poniewaz oboje jestesmy apostatami to i tak nie mielibysmy slubu koscielnego. malo tego, nie wyolbrazam sobie wesela typu " wies tańczy i śpiewa" - po prostu nie znosze takich chałturowatych imprez. zapedzilam sie... mialo byc tylko o dzieciach. no coz, nie wszytscy chca miec dzieci i to chyba normalne. chyba...

przez halenore 04 lip 2012, 19:50
Potwierdzam. Mają psa :P

-- 04 lip 2012, 19:51 --

Fajnego Dżordża :pirate:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez jaskolka83 04 lip 2012, 20:11
halenore, :D

przez aqnieszka 04 lip 2012, 20:38
jaskolka83, my też bez ślubu, ósmy rok :D

u mnie na osiedlu jest kilka takich mega słodkich dzieciaczków, jak już głaszczą mojego psiego olbrzyma, to dopiero mówią "dzień dobly, a czy mogę pogłaskać?", słodkie, aż by się chciało mieć takie słodkie dziecko, ale:

a) dzieci spotkane na spacerze itp, to już takie "wyszykowane" dzieci, nie widać, ile z nimi roboty, ile problemów, ile poświęcenia rodziców, widać tylko tą pozytywną stronę
b) moje dziecko nie byłoby takie słodkie, bo by miało psychiczną mamę...pewnie już by zaczęło np mrugać oczami, jak ja na kasecie z komunii...już wtedy miałam pierwsze objawy nerwicy, a nawet o tym nie wiedziałam

przez jaskolka83 05 lip 2012, 07:18
ja nigdy nie myslalam o tym ze nie chce miec dzieci w kategoriach " a jak tez będą mialy depresje? albo inne dziadostwa widzac zachowanie matki?" nie nie, ja po prostu nie czuje tego. ale doszedl mi kolejny mocny argument przeciw rozmnażaniu sie ;)

przez magnolia8989 06 lip 2012, 15:39
Jestem kobietą i znam wiele kobiet z racji swojego zawodu ( jestem kosmetyczka) rzadko kiedy spotykam się z dziewczynami, które nie chca miec dzieci.

Sortuj wg