Czy istnieje wiele kobiet nie chcących dzieci?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kafka 28 cze 2012, 13:54
cudak napisał(a):
avest napisał(a):Nie lubię i nie chcę mieć dzieci z tego powodu, że nie chcę powielać cech swojej osobowości, skłonności chorób i wielu innych rzeczy. Czy łatwo znaleźć kobiety, które również nie chcą dzieci? A może ze świecą takich szukać?

wbrew pozorom sądzę , że nie jest ich mało - ja sama nie mam dzieci i nie będe ich miała, nigdy nie chciałam, znam podobnie do mnie myślące inaczej . Tylko że w naszym kraju taka postawa spotyka sie z krytyka, potępieniem :nono: , niedowierzaniem :shock: .. więc kobiety niechetnie sie do tego przyznają. Sama nie tak dawno słyszałam komentarz: kobieta , która nie chce miec dzieci jest nienormalna - skwitowałam: na szczęscie nie wszyscy sa normalni.
No ale w końcu podpisuje sie cudak :yeah:

Ja bardzo długo się nad tym zastanawiałam, ale myślę że ogólnie chcę za kilka lat.
Mam taki problem, że nie rozumiem totalnie dzieci, bo nigdy nie byłam dzieckiem.
Mojej siostrzenicy nigdy nie wzięłam na ręce jak była malutka, bo się bałam.
Dopiero teraz jak już jest w podstawówce to mam z nią jakiś kontakt.
A i tak mnie szokuje jak prosi o to, żebym jej zrobiła kanapkę. Przecież ja w tym wieku to obiad gotowałam. :shock:
kafka

przez Badziak 28 cze 2012, 14:04
avest napisał(a):Nie lubię i nie chcę mieć dzieci z tego powodu, że nie chcę powielać cech swojej osobowości, skłonności chorób i wielu innych rzeczy. Czy łatwo znaleźć kobiety, które również nie chcą dzieci? A może ze świecą takich szukać?

Też zawsze miałam taką opinię, że odpowiedzialność wymaga ode mnie brak posiadania dzieci. Niewątpliwie ewentualne dziecko miałoby dużą skłonność do zapadania na choroby neurologiczne i psychiczne. Myślę, że dla dobra całej populacji tak nieciekawe geny nie powinny się powielać. No, ale pojawia się druga kwestia - presja społeczna i presja partnera. A nie wiem jak z tym sobie poradzę...
Ostatnio edytowano 28 cze 2012, 14:06 przez Badziak, łącznie edytowano 1 raz
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez kafka 28 cze 2012, 14:05
No, ale pojawia się druga kwestia - presja społeczna i presja partnera. A z tym nie wiem jak sobie poradzę...

Presja, presją. Ale czy gdyby nie choroba chciałabyś miec dzieci?
kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 28 cze 2012, 14:08
Raczej nie. Tu nawet nie chodzi o chorobę, ale o osobowość. Lękliwość dziecko odziedziczyłoby choćby naśladownictwem (jako naturalny proces uczenia się). Zresztą boję się swojego ciała po ewentualnej ciąży. Już teraz siebie nie akceptuję, a co dopiero z rozstępami, bliznami i całą resztą.... Za dużo mam argumentów na "nie", żeby znaleźć jakiekolwiek plusy.

przez kafka 28 cze 2012, 14:16
Badziak, spoko ja sę takim rzeczami jak rozstępy nie przejmuję, bo mimo braku ciąży-mam.
Czyli martwisz się o siebie czy o dziecko?
kafka

przez Candy14 28 cze 2012, 14:30
Już teraz siebie nie akceptuję, a co dopiero z rozstępami, bliznami i całą resztą....

ale przeciez niekoniecznie musisz miec rozstepy..a blizny to gdzie?
Cycki Ci najwyzej sie zmienia :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Badziak 28 cze 2012, 15:48
Blizny od rozcinania krocza. :x A do rozstępów chyba mam tendencje, bo już trochę nabyłam na pośladkach.

przez Candy14 28 cze 2012, 17:24
Badziak, one sie szybko goja i sa niewidoczne :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez aqnieszka 30 cze 2012, 07:49
Myślałam, że tylko ja tak mam. Lubię dzieci. bardzo, ale nie chcę ich mieć "z rozsądku". Moja kochana siostra i brat są popieprzeni jak ja, tata, kochany bardzo, ale dziwny... Mój chłopak, choć nie ma problemów jak ja, to wspiera mnie w przekonaniu, że moich genów nie należy przekazywać. Zresztą nigdy mu nie zależało na dziecku. Adopcja też bez sensu, bo taka matka, to nie jest dobry wzór dla dziecka. Nie chcę, żeby ktoś cierpiał jak ja.

przez Candy14 30 cze 2012, 10:40
aqnieszka, ale macie jakas chorobe genetyczna?

przez aqnieszka 30 cze 2012, 11:05
Chodziło mi o problemy psychiczne. Nerwice, depresje itp., od zawsze w mojej rodzinie po stronie taty to było, dziadek, brat taty, tata i ja+moje rodzeństwo.

przez Candy14 30 cze 2012, 11:31
aqnieszka, moze to bylo spowodowane powielaniem z pokolenia na pokolenie schematow wychowawczych? a nie uwarunkowane genetycznie

przez kafka 30 cze 2012, 11:42
Mój chłopak, choć nie ma problemów jak ja, to wspiera mnie w przekonaniu, że moich genów nie należy przekazywać

Nie sądzisz że to dziwne? A może twój chłopak jest niedojrzały po prostu i dlatego nie chce mieć dzieci? :shock:
kafka

przez Snejana 30 cze 2012, 11:54
myślę podobnie jak aqnieszka, przynajmniej na razie. Bo obecnie nie umiem sobie wyobrazic sytuacji, że w ogole się zakocham i wyjdę za mąż, a co dopiero dzieci. Ale jeżeli jakimś trafem miałabym dziecko-pewnie też w końcu bym się z tego cieszyła. Jednak to trochę kwestia charakteru, ja już jak byłam mała mówiłam, że nie będę mieć dzieci, kolezanki bawiły się "w dom", lalkami itp. a ja lego i resorakami :lol: Wydaje mi się, że każdy czuje w sobie w jakimś momencie życia potrzebę posiadania dzieci, ale zawsze jest ona na tyle silna, by rzeczywiscie tą rodzinę zakładać
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Sortuj wg