Czy istnieje wiele kobiet nie chcących dzieci?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez avest 20 lut 2012, 15:00
Nie lubię i nie chcę mieć dzieci z tego powodu, że nie chcę powielać cech swojej osobowości, skłonności chorób i wielu innych rzeczy. Czy łatwo znaleźć kobiety, które również nie chcą dzieci? A może ze świecą takich szukać?

przez Midas 20 lut 2012, 21:41
http://prawica.net/info/24441/17-01-2011
Według tych badań co 3cia kobietka na ulicy, czyli nie jesteś na straconej pozycji ;)
Padłeś?! Powstań!!

przez L.E. 20 lut 2012, 23:53
avest, chęć posiadania dzieci nie powinna zależeć od tego co myślisz o swoich genach :P
Dla mnie to wygląda tak: masz szalejący instynkt macierzyński (czyli tak jak ja :mrgreen: ) albo go nie masz. Jak nie masz to oczywiście nie ma sensu (chyba, że czujesz, że kiedyś się obudzi. Jeśli jednak masz taki instynkt to nie ma co sobie wmawiać, że nie powinnaś.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 20 lut 2012, 23:56
avest napisał(a):Nie lubię i nie chcę mieć dzieci z tego powodu, że nie chcę powielać cech swojej osobowości, skłonności chorób i wielu innych rzeczy. Czy łatwo znaleźć kobiety, które również nie chcą dzieci? A może ze świecą takich szukać?

Szukajcie, a znajdziecie ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez avest 21 lut 2012, 10:20
chyba, że czujesz, że kiedyś się obudzi
Oby się nie obudził. Byłbym ojcem kontrolującym, zakazującym wszystkiego. Po za tym na dziecko, trzeba mieć pieniądze a ja bogaczem nie będę. :D

przez Midas 21 lut 2012, 21:17
Byłbym ojcem kontrolującym, zakazującym wszystkiego.
Ja bym był taki dla dziewczynki przynajmniej do pewnego wieku, natomiast chłopiec miałby bardzo dużo luzu :smile:
Padłeś?! Powstań!!

przez Sorrow 21 lut 2012, 22:52
Ja mam uraz do dzieci.

przez bittersweet 21 lut 2012, 23:14
avest napisał(a):Nie lubię i nie chcę mieć dzieci z tego powodu, że nie chcę powielać cech swojej osobowości, skłonności chorób i wielu innych rzeczy. Czy łatwo znaleźć kobiety, które również nie chcą dzieci? A może ze świecą takich szukać?

wbrew pozorom sądzę , że nie jest ich mało - ja sama nie mam dzieci i nie będe ich miała, nigdy nie chciałam, znam podobnie do mnie myślące inaczej . Tylko że w naszym kraju taka postawa spotyka sie z krytyka, potępieniem :nono: , niedowierzaniem :shock: .. więc kobiety niechetnie sie do tego przyznają. Sama nie tak dawno słyszałam komentarz: kobieta , która nie chce miec dzieci jest nienormalna - skwitowałam: na szczęscie nie wszyscy sa normalni.
No ale w końcu podpisuje sie cudak :yeah:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Sorrow 21 lut 2012, 23:27
Ja myślę, że przez to co się dzieje w gimnazjach, to coraz więcej ludzi nie będzie chciało mieć dzieci.

przez carmen1988 21 lut 2012, 23:31
Ja jeszcze nie wiem czy będę miała dzieci. Możliwe, że nie, póki co nie czuję potrzeby wewnętrznej. Albo to się zmieni, albo nie. Nie każdy ma w naturze pragnienie rodzicielstwa.
nerwica wegetatywna

przez owinka 24 kwi 2012, 14:48
Cięzko mi powiedzieć, czy jest ich wiele ale na przykład ja odczuwam, że nie chcę dzieci. Tylko, to nie jest tak prosto sie określić raz na zawsze. Nie mam przecięz pewności, że coś mi się nie odmieni. Ale na dzien dzisiejszy odczuwam straszną silną niechęć przed macierzynstwem i wszystkim co się z tym wiąże. DLa mnie to jakaś czysta abstrakcja. Najgorsze jest to, że czuje się przez to bardzo samotna dlatego, że nie czuje od nikogo wsparcia i zrozumienia. Nawet mam teraz partnera, ale ostatnio się dowiedziałam, że on ma takie plany że chce mieć dwójkę dzieci... Kiedy próbuje mu wytłumaczyć, swoje obawy to bagatelizuje problem. Ale ja coś czuje, że ten jego instynkt tylko sie nasili a wtedy związek się rozpadnie. Ja zawsze myslałam, że najpierw sie kogoś kocha i jest się znim na dobre i złe a dopiero potem przychodzi to pragnienie posiadania dzieci. On od początku mówił, że chciałby mieć dwójke dzieci. Czuje na sobie straszną presję bo przecież instynkt może nigdy się nie pojawi i wtedy co?? Poza tym znając siebie samą jestem prawie pewna że nie unikneła bym depresji poporodowej.:(
Avest, rozumiem Cię doskonale bo ja zaczynam wątpic czy istnieją mężczyźni którzy nie myślą tylko o przedłużaniu gatunku jako podstawowym sensie swojego życia.

przez linka 24 kwi 2012, 17:18
Istnieją takie kobiety i to wcale nie są jakieś mega wyjątki, sama znam kilka takich, ja tak jak carmen1988 sama nie wiem, na chwilę obecną nie czuję takiej potrzeby ale też nie wykluczam możności posiadania potomstwa....... chciałabym natomiast, żeby moje dziecko było chciane, oczekiwane, zaplanowane w pełni świadomie ..... :smile:
Natomiast to, że ktoś nie chce mieć dzieci dla mnie jest całkiem naturalne, nie dziwne ani chore - ot tak, każdy z nas decyduje o własnym losie, jedni chcą ślub inni nie itd....ich sprawa i decyzja.
Natomiast nic mnie tak nie wkurza jak teksty: przejdzie ci, albo - na starość zostaniesz sama - (jakby taki powód był dobry żeby mieć dzieci) ....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez bittersweet 01 maja 2012, 10:52
bess napisał(a):
linka napisał(a):Natomiast nic mnie tak nie wkurza jak teksty: przejdzie ci, albo - na starość zostaniesz sama - (jakby taki powód był dobry żeby mieć dzieci) ....

Również należę do grupy kobiet,które z różnych względów wiedzą,że dzieci nie będą miały.
Mówię o tym z dumą,tak jak z dumą mówią o swoich planach te,które chcą malucha.
Nie czuję się gorsza tylko i wyłącznie dlatego,że nie pochylam się rozczulona nad każdym niemowlęciem i nie kwilę do niego bo ma urocze stópki. :mrgreen:
Teksty zacytowane powyżej to standard. Zawsze pytam" a czy Tobie przejdzie miłość do Twojego dziecka" ? Skąd gwarancja,że Twoje dziecko w dzisiejszych czasach nie spakuje dorobku,nie wyemigruje do Australii a Ty ostaniesz sama jak palec...bez przyjaciół i pasji bo dużą część życia poświęciłaś dziecku, nierzadko zapominając o swoich potrzebach. :blabla: ;) Wiem,to drastyczny przykład ale równie drastyczne jest zakładanie,że na starość nie będę otoczona życzliwymi ludźmi i zostanę sama. :mrgreen: :great:

+1
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Luc84 10 maja 2012, 21:33
Ja też nie chcę mieć dzieci. Nie wywołują we mnie żadnych emocji, chyba brakuje mi jakiegoś kawałka psychiki odpowiedzialnego za słabość do dzieci ;) Choć nigdy nie wiadomo czy nie trzeba będzie iść kiedyś na jakiś kompromis bo większość chyba jednak chce, ewentualnie nie chce ale tylko dlatego że boi z różnych powodów, a nie z braku instynktu.
Luc84

Sortuj wg