telefony/smarfony

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

telefony/smarfony

przez paradoksy 11 lut 2012, 13:44
jako że strasznie się jaram, chętnie wymienię się opiniami i doświadczeniami

jakiego telefonu teraz używacie?
z czego jesteście zadowoleni, a z czego nie?
jaki telefon chcielibyście mieć, dlaczego własnie ten?

doświadczenia z OS? ;)
paradoksy

telefony/smarfony

przez shinobi 11 lut 2012, 13:46
Mam telefon Sagem MYX-7
Stary grat, ale mi wystarcza.

telefony/smarfony

przez Sorrow 11 lut 2012, 13:49
Nie mam, nie stać mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

telefony/smarfony

przez paradoksy 11 lut 2012, 13:52
Sorrow, nigdy nie zapłaciłam za telefon więcej niż 100 zł.
a wierz mi, że nie mam najstarszego modelu..
paradoksy

telefony/smarfony

przez Sorrow 11 lut 2012, 14:06
A co z rachunkami? Poza tym nie to, że by mnie nie było stać w sensie, po prostu mam inne potrzeby których bym nie zaspokoił gdybym miał kupić telefon i płacić za niego rachunki.

telefony/smarfony

przez paradoksy 11 lut 2012, 14:15
Sorrow, no mam abonament, który płacę...

ja bez telefonu nie wyobrażam sobie życia.

-- 11 lut 2012, 14:15 --

poza tym oprócz rachunku za telefon, mieszkanie i jedzenie nie mam jakichś wydatków.
paradoksy

telefony/smarfony

przez Sorrow 11 lut 2012, 14:31
Aha. Ja słucham muzyki, czytam książki i komiksy, gram w gry i studiuję.

telefony/smarfony

przez Michuj 11 lut 2012, 16:12
Nokia 6300. Do szczęścia więcej mi nie trzeba.
Sorrow, to Ty? :lol:

Loża szyderców

telefony/smarfony

przez idle 11 lut 2012, 16:31
Nokia E51, ma 3 lata, a jedyne, czego jej brakuje, to funkcja robienia kawy rano. Jest niesamowita, czasami śmiga na swoim Symbianie lepiej, niż mój laptop :105:
idle

telefony/smarfony

przez slow motion 12 lut 2012, 10:55
A ja posiadam blackberry Curve 8520. Póki co jestem zadowolona. Raz się ekran zepsuł, a naprawa była dość kosztowna. Ogólnie klawiatura pierwsza klasa(choć nić nie przebije klawiatury HTC Touch Pro 2). Jeśli chodzi o surfowanie po internecie to nie mam zastrzeżeń. Wiadomo-mniejszy ekran nie daje takich możliwości co np Iphone, ale ja więcej nie potrzebuje póki co.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

telefony/smarfony

przez paradoksy 12 lut 2012, 11:57
slow motion, ja właśnie jestem w trakcie wymiany mojego LG P500 na BlackBerry 9300.
Niestety, prędkość edge mnie dobija, dlatego nie wybrałabym BB 8520. 9300 powinna śmigać.

I co jak co, miałam już z 5 tel dotykowych i ŻADNA wirtualna klawiatura nie zastąpi fizycznej, poza tym #$#^%^% mnie strzela jak potrzebuję coś szybko zrobić a telefon się zawiesza... co na Androidzie zdarza się często, nawet mimo dobrej optymalizacji urządzenia.

Mega dobry system, który ostatnio testowałam - Windows Phone Mango. Bardzo stabilny, przez miesiąc haratania telefonu ani razu się nic nie zawiesiło.

-- 12 lut 2012, 11:58 --

tzn. mega dobry pod względem stabilności i szybkości, ale ma parę małych niedociągnięć
paradoksy

telefony/smarfony

przez uzytkownik 12 lut 2012, 13:34
uzytkownik

telefony/smarfony

przez paradoksy 12 lut 2012, 13:35
uzytkownik, ale tam są same telefony na Androidzie. :)
paradoksy

telefony/smarfony

przez IceMan 15 lut 2012, 00:47
Ja mam LG GT540, więc nie pierwszej nowości sprzęcik. Wada - ekran dotykowy. Przydałby się multitouch. No i jest koszmarnie niemożliwy w kalibracji, ale to raczej moja wina, bo telefon miał pewnego razu spotkanie pierwszego stopnia z betonem. Na innej wadzie sparzyłem się wczoraj. Padł mi net w mieszkaniu (na amen, wymagało na drugi dzień interwencji technika w skrzynce przy ulicy), więc chciałem pociągnąć neta z telefonu na komputer. A tu okazało się, że bez sterowników do usb komp (świeżo po formacie) jest tylko ładowarką dla telefonu. Mimo, że tą niedogodność da się obejść, łącząc urządzenia przez bluetooth/wifi i tak przekazać ściągnięte na telefonie stery, to karygodny jest brak adekwatnych paczek na stronie producenta, co skutkuje marnowaniem czasu i ściąganiem sterów z nie wiadomo jakich forów.

Co do wydajności Androidów - z pewnością nie jest jednakowo przy każdym sprzęcie i wersji systemu. Od pewnego czasu bawię się w zmiany systemów, więc miałem kolejno 1.6, 2.1 (Plus), 2.1 (Orange), 2.3.7 (SwiftDroid) i na koniec wylądowałem przy pewnym mało popularnym wydaniu 2.2 (2 ostatnie systemy modowane - przerabiane z innych modeli - wsparcie producenta skończyło się na 2.1). Jestem kompletnie zaskoczony, ale system jeszcze do tej pory po ponad 2 tygodniach użytkowania nie sprowokował mnie do instalacji task killera. W 2.3.7 telefon musiałem 2x dziennie restartować, bo mimo zabijania procesów zamulanie postępowało, a wolnej pamięci ubywało. Więc zależy, na co się trafi.

Nie zamieniłbym androidowego telefonu na żaden inny i nawet nie chcę się upewniać z tego powodu, że dzięki Androidowi telefon zamienia się w komputer, który posiada odpowiednie wejścia/wyjścia i można z nich korzystać w kompletnie dowolny sposób, bo aplikacje stworzono już praktycznie do wszystkich, nawet najdziwniejszych, zastosowań. Od bajerów takich jak kierownica z akcelerometra, poziomica, apka do pomiaru tętna po takie przydatne rzeczy, jak aplikacje blokujące smsy i połączenia z wybranych numerów (koniec z zapełnianiem wyimaginowanego garażu wygrywanymi codziennie BMW i Mercedesami), tethering (udostępnianie połączenia z telefonu na wifi jako access-point), rewelacyjne mapy Googla, aplikacja do zmiany przeróżnych parametrów (głównie głośności dzwonka) w różnych porach dni tygodnia i prawdopodobnie najskuteczniejszy istniejący na telefony budzik :mrgreen: .
Przyjaciel forum

Sortuj wg