Multiselect Policja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Multiselect Policja

przez err 21 sty 2012, 13:36
Nie chcę mi się czytać wszystkiego, ale powiem tyle, że testy są poje.... i nigdy nie są "zwierciadłem" - czy człowiek nadaje się na policjanta. Mam znajomego, który te testy przeprowadza i jest to nieporozumienie. Testy jakieś powinny być, ale niektóre "pytania" są chore. Może nie pytania, ale "klucz" do nich.
err

Multiselect Policja

przez BeGood 21 sty 2012, 13:37
Piła zwracam honor, szkoda że na początku jaśniej nie wyjaśniłeś w jakiej jesteś sytuacji, co już przeszedłeś, jak to wyglądało itp. Wyjaśnię tylko że znam kilka osób które są w policji a ewidentnie się do tego nie nadają, zapominają o szacunku dla drugiego człowieka itd. Oceniłem Cię na podstawie moich uprzedzeń za co przepraszam - nobody is perfect.

Co do pytania "Wolę wygrywać czy przegrywać?" odpowiedziałbym że tak - wydaje mi się to rzeczą jak najbardziej naturalną że każdy woli wygrywać, po dłuższym zastanowieniu ewentualnie dopuścił bym możliwość odpowiedzi nie wiem - w przypadku gdy gram dla samego grania, aby pobyć z kolegami, przyjaciółmi, wspólnie spędzić czas, pogadać i przy okazji zadbać o swoją kondycje, ale to z kolei i tak nie wyklucza odpowiedzi tak, bo przecież jeśli wolę wygrywać to nie ma żadnego wpływu na to jak spędzam i z kim czas, no chyba że dobieram sobie towarzystwo takie żeby zawsze być na podium, i tu chyba trzeba by odpowiedzieć nie - bo możliwe że było by to brane jako objaw narcyzmu(trzymanie się z osobami dzięki którymi mogę coś osiągnąć). Szkoda że nie ma więcej pytań bo można by jakoś spróbować połączyć to pytanie z innym i wtedy rozkminiać, może miałoby to większy sens?

A i skoro jestem alfą i omegą to na pytanie "Ludzie mówią o mnie obraźliwe i ordynarne rzeczy?" odpowiedziałbym prawdopodobnie mając większą ilość pytań szukałbym jakiegoś powiązania z innym pytaniem, ale nie mając nic innego do dyspozycji udzielę Ci odpowiedzi "Tak".
BeGood

Multiselect Policja

przez Lord Kapucyn 21 sty 2012, 18:08
Co do dyskusyjnego pytania "139. Gry gram wolę wygrać, niż przegrać", ja to widzę w ten sposób:

TAK - odpowiedź twierdząca oznacza, że wolę wygrywać. Niby naturalna rzecz dla większości ludzi, ale wydaje mi się, że gdzieś tu tkwi jakiś haczyk.

NIE - zaprzeczenie niekonieczne oznacza, że wolę przegrywać. Tu się zgadzam z zujzuem. Może to oznaczać mniej więcej tyle, że satysfakcję sprawia Ci już sama "GRA" (tak jak napisał Ace_Ventura - rozrywka, spędzanie czasu z przyjaciółmi etc.), a zwycięstwo, bądź przegrana nie ma dla Ciebie aż tak wielkiego znaczenia i jest kwestią drugorzędną.

242. Często bywam bardzo pobudzony
366. Miałem okresy w których czułem się tak pełen energii, że przez kilka dni nie potrzebowałem snu

Twierdząca odpowiedź na dwa powyższe może pośrednio wskazywać na epizody (hipo)maniakalne, bądź zażywanie psychostymulantów (np. amfetaminy). Albo że jesteś pieprzonym robokopem. ;)

213. Łatwo wpadam w złość i łatwo mi ona przechodzi
333. Ludzie mówią o mnie obraźliwe i ordynarne rzeczy

Tu może chodzić o wykluczenie labilności emocjonalnej i cech osobowości paranoicznej, gdzie występuje "nadwrażliwość na krytykę", "podejrzliwość, ujmowanie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych", "dostrzeganie ataków na nasz charakter czy reputację, które zwykle nie są widoczne dla innych, oraz szybkie reagowanie na nie gniewem lub przechodzeniem do kontrataku".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Multiselect Policja

przez BeGood 21 sty 2012, 19:09
333. Ludzie mówią o mnie obraźliwe i ordynarne rzeczy

A co jeśli ktoś po prostu stwierdzi fakt? Zdarza się przecież czasami że ktoś nawytyka Ci nie wiadomo jak i nie do końca wiadomo za co - takie po prostu jest życie. chyba nie chodzi o to żeby rozbijać pojedyncze części zdań tj. "ludzie" - jako cząstka ludzi, no chyba że chodzi o ogół ludzi jako całość, oraz "mówią" - tzn. w jakiejś sytuacji np. stoisz w kolejce pod dyskoteką i ktoś pijany Cie wyzywa bo coś tam(np. masz lekką nadwagę i jedzie po Tobie od wielorybów) albo chodzi o rozpiętość w czasie w której systematycznie w losowych i innych niż poprzednie sytuacjach pojawiają się takie uwagi. Jeszcze można by rozwalić na części pierwsze "obraźliwe" i "ordynarne rzeczy" np. jako wulgarne wyolbrzymianie naszych wad. I teraz pisząc to doszedłem do wniosku że to by było chyba zbyt skomplikowane na przeciętnego śmiertelnika i tutaj właśnie kluczem są inne pytania jeśli odpowiedziałeś na te pytanie "Tak", wydaje mi się że nawet:
213. Łatwo wpadam w złość i łatwo mi ona przechodzi - odpowiedź "Tak" - tak jak napisał Mad_Scientist
225. Moje postępowanie bywa często źle zrozumiane przez innych - odpowiedź "Tak" - jesteś niewychowany, niekulturalny, chamski, nie potrafisz się wczuć w sytuacje innych, może masz jakieś problemy adaptacyjne itp.

Wydaje mi się że te pytania na dobrą sprawę nie stawiają diagnozy jako takiej, tylko mogą pokazać że osoba rozwiązująca je posiada jakieś mniejsze lub większe deficyty w swoim zachowaniu i tylko tyle.
BeGood

Multiselect Policja

przez Sorrow 21 sty 2012, 19:16
Zbyt niejasne są te pytania a odpowiedzi są zbyt absolutne. Generalnie, jak widzę np. w internecie tekst gdzie wypowiedzi są tak lub nie zamiast stopniowanej skali to widzę, że taki test to jest lipa, dlatego, że zmusza do wykazywania skrajnych postaw.

Multiselect Policja

przez Lord Kapucyn 21 sty 2012, 19:18

There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Multiselect Policja

przez kulajdropsa 01 lut 2012, 22:42
Chyba wiem skąd autor tego tematu jest taki pewny co do odpowiedzi. Nie jest tajemnicą, że mozna zakupić odpowiedzi do multi wystarczy pogooglować) podobno dające 100% pewność zdania.
Ja przygotowywując sie do testu rownież skorzystałem, bardziej może jednak w celu porównania w stosunku do własnych odpowiedzi.
Wiele odpowiedzi jest głupich, przeczących sobie wzajemnie i mam wrażenie, że test jest tak zrobiony żeby go właśnie oblać - znalazłem w teście conajmnij 4 zaprzeczenia).
Kolega Piła podał przykład z tym wygrywaniem ---- przecież jakby zapytać 1000 ludzi to myśle że na palcach policzymy osoby ktore powiedzą, że nie wolą wygrywać. Podobny przykład z kłamaniem itd.

Multiselect Policja

przez Midas 01 lut 2012, 23:49
Mnie się wydaję, że poszczególne pytania muszą być ze sobą skorelowane, czyli dopiero suma z pytań np. nr 50, 100, 150, 200 daję jakiś tam wynik żeby wychwycić jakieś tam próby ściemniania.
Czyli np. są 3 pytania, które też odnoszą się do wygrywania i ktoś odpowie "nieświadomie" tak, że jednak nie lubi wygrywać, (bo pytanie jest sprytnie skonstruowane) mimo że zaznaczył wcześniej, że lubi.
Padłeś?! Powstań!!

Multiselect Policja

przez bartek5186 28 lis 2012, 10:16
Znalazłem przykładowe opracowanie odpowiedzi do tego multiselectu czyli MPII-2 na test-do-policji.pl. Podobno jest tam rozwiązanie idealne, osobowości z twardym charakterem bez schorzeń itp. wszystko po Polsku. Jak zakupię dam znać co i jak :)

Multiselect Policja

przez Nana13 29 lis 2012, 20:40
bartek5186, o fajnie :)

ja jestem ciekawa czy osobie z nerwica albo depra udaloby sie pozytywnie zdac ten tescik :lol:
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Multiselect Policja

przez Arhol 30 lis 2012, 02:09
Obrazek

Za odkop.

Ogólnie czytałem (mogę się mylić) - multiselectów czy to do woja czy do policji - nie da się "obejść" czy podkolorować, czytając o osobnikach które próbowały się "uszlachetnić" - i tak kończyło się tym że zapętlili się na którymś pytaniu i nic z tego nie wychodziło.
Nana13, Nerwica zapewne byłaby przeszkodą,zwłaszcza gdy dopadają człowieka niekontrolowane napady lęków i innych.
Co do depresji - w przypadku jakiegoś nie aż tak hardkorowego przypadku,który z deprechy się wyleczył - nie powinno być to przeszkodą,zresztą nie chcę mi się wierzyć że nagle policjant podczas wymiany ognia łapie doła...
Wydaje mi się że to zależy od tego, jak w znacznym stopniu jest się chory.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Multiselect Policja

przez Michał1986 25 gru 2012, 13:02
Przeczytałem wszystko powyżej, Ja zdałem za pierwszym razem i podzielę się moimi uwagami. Na pytanie
Gdy gram wolę wygrać, niż przegrać odpowiedziałem TAK - nawet gdy gram z przyjaciółmi wole wygrywać niż przegrywać. Spytałem kilka osób i każda odpowiedziała, że woli wygrywać. Dodam jeszcze, że te osoby były zdrowe psychicznie.
kulajdropsa napisał "przecież jakby zapytać 1000 ludzi to myśle że na palcach policzymy osoby ktore powiedzą, że nie wolą wygrywać." Ma racje gdy tworzony byłe ten test to najpierw zapytali 1000 np. schizofreników a potem normalnych i porównali odpowiedzi. Na tej podstawie test bada między innymi psychopatie, paranoje itd.
Kilka osób napisało na początku, że nie nadajesz się na policjanta, moim zdaniem te osoby nie mają kompetencji aby o tym wiedzieć. Ktoś dalej pisał, że po niektórych pytaniach nie da się wywnioskować jaką ma się osobowość, ma on racje nie wszystkie pytania są diagnostyczne. Jest o tym filmik na YouTube pod tytułem Multiselect - kłamstow. W teście jest skala kontrolna to znaczy, że kłamstwo wyjdzie.

Sortuj wg