Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez djkocyk 13 mar 2013, 23:21
sloik napisał(a):Najważniejsza jest silna psychika i zdrowe podejście do związków międzyludzkich.

Rozwiń temat - dlaczego to jest najważniejsze i jak się przekłada na związki? Co to oznacza "zdrowe podejście do związków międzyludzkich" ? "Zdrowe" czyli jakie?

przez Sorrow 13 mar 2013, 23:33
djkocyk napisał(a):
sloik napisał(a):Najważniejsza jest silna psychika i zdrowe podejście do związków międzyludzkich.

Rozwiń temat - dlaczego to jest najważniejsze i jak się przekłada na związki? Co to oznacza "zdrowe podejście do związków międzyludzkich" ? "Zdrowe" czyli jakie?

No chociażby nie zrywanie kontaktów po krótkim czasie z lęku przed odrzuceniem albo coś.

przez sloik 14 mar 2013, 14:55
djkocyk napisał(a):

Dokładnie to mam na myśli, co mówi Sorrow. Są ludzie, którzy boją się odrzucenia i są ludzie, którzy dodatkowo zbytnio przyzwyczaili się do samotności, przez co trudno otworzyć im się na świat. Ludzie niedojrzali emocjonalnie też mają problemy ze związkami. I tak dalej, i tak dalej. A jak się to przekłada na związki, wiadomo - na lęku nie da się zbudować czegoś trwałego. Trzeba się lęku pozbyć.
sloik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez djkocyk 14 mar 2013, 17:11
sloik napisał(a):
djkocyk napisał(a):

Dokładnie to mam na myśli, co mówi Sorrow. Są ludzie, którzy boją się odrzucenia i są ludzie, którzy dodatkowo zbytnio przyzwyczaili się do samotności, przez co trudno otworzyć im się na świat. Ludzie niedojrzali emocjonalnie też mają problemy ze związkami. I tak dalej, i tak dalej. A jak się to przekłada na związki, wiadomo - na lęku nie da się zbudować czegoś trwałego. Trzeba się lęku pozbyć.

Wydaje mi się, że wszyscy boją się odrzucenia.

przez Sorrow 14 mar 2013, 17:35
djkocyk napisał(a):
sloik napisał(a):Dokładnie to mam na myśli, co mówi Sorrow. Są ludzie, którzy boją się odrzucenia i są ludzie, którzy dodatkowo zbytnio przyzwyczaili się do samotności, przez co trudno otworzyć im się na świat. Ludzie niedojrzali emocjonalnie też mają problemy ze związkami. I tak dalej, i tak dalej. A jak się to przekłada na związki, wiadomo - na lęku nie da się zbudować czegoś trwałego. Trzeba się lęku pozbyć.

Wydaje mi się, że wszyscy boją się odrzucenia.

Ale niektórzy tak się boją, że sami odrzucają prewencyjnie.

przez sloik 14 mar 2013, 17:38
I znów Sorrow z ust mi słowa wyjmuje ;)
sloik

przez djkocyk 14 mar 2013, 19:12
Mi nigdy nie zdarzyło się kogoś odrzucić. Sam za to byłem odrzucany wielokrotnie. I wiem jedno. Każde kolejne odrzucenie jeszcze bardziej potęguje strach przed kolejnym i pesymizm co do swoich szans w podrywaniu. Ktoś kto pisze "próbuj 100 razy a jak się nie uda to 101" zwykle nie doświadczył zbyt wiele odrzucenia i niewiele o nim wie.

przez sloik 14 mar 2013, 19:22
djkocyk, ja się na podrywaniu w ogóle nie znam, ale z tego co mi wiadomo, rzadko wychodzi coś z takiego zagadywania kogoś przy barze czy coś. Nie wiem oczywiście, co Ty masz na myśli mówiąc "podrywanie", mi się to właśnie z czymś takim kojarzy ;) Jak słucham opowieści znajomych, to oni raczej poznawali się albo przypadkiem (na przykład u kogoś w domu), albo znali się już wcześniej... takie rzeczy.
sloik

przez djkocyk 14 mar 2013, 19:30
Np. próba umówienia się z dziewczyną z roku albo z koleżanką koleżanki.

przez zmienny 14 mar 2013, 19:46
sloik, Ty tez reagujesz odmowa, jak ktos w miejscach publicznych zarywa, czy gdzies przy barze?
zmienny

przez monk.2000 14 mar 2013, 19:50
To wszystko zależy od człowieka. Do jednego podejdzie się "na podrywacza" do innego drobnymi krokami, z kimś innym najlepiej by się nie wiązać, a ktoś inny w ogóle nie jest zainteresowany. Życie to różnorodność. :yeah:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez sloik 14 mar 2013, 20:12
zmienny, z reguły uprzejmie rozmawiam, ale oddalam się po jakimś czasie i wątpię, żebym dała komuś swój numer. Ale ja jestem nieufna dość.
sloik

przez zmienny 14 mar 2013, 20:15
napewno byli tacy ktorzy sie podobali Ci i nie dalas numeru, dziwne to. ;P
zmienny

przez sloik 14 mar 2013, 20:20
myślisz, że mnie tak często zaczepiają? ;p
sloik

Sortuj wg