Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez niecierpliwy 26 sty 2013, 19:19
Polecam książkę Michaela Ellsberga "Potęga kontaktu wzrokowego". Autor opisuje w niej jak zaobserwować zainteresowanie naszą osobą przez płeć przeciwną. Autor pisze w niej że nie warto podchodzić do dowolnej dziewczyny która nam się podoba i nawiazywac rozmowe tylko probować ewentualnie do takiej ktora w przeciagu 30 sek. 2 razy na nas spojrzy. Jest to odruch ktory pokazuje ze dana osoba jest nami zainteresowana (może byc pozytywnie ale tez negatywnie - np. jesli smierdzimy :P). Dla osob niesmialych ta taktyka jest latwiejsza. Sam to sprawdzilem i dziala. Raz w klubie dziewczyna sama do mnie podeszla ale zauwazylem wczesniej ze spojrzala na mnie kilka razy wczesniej. Osoby niesmiale boja sie zagadywac dziewczyny bo nie chca poruszac blachych tematow jak np. pogoda. Uwazaja ze powinni zartowac (czesto na siłe) podejmowac interesujace tematy. Polecam takze ksiązke "Terapia lęku społecznego"

przez xirekm 26 sty 2013, 19:23
niecierpliwy napisał(a):Polecam książkę Michaela Ellsberga "Potęga kontaktu wzrokowego". Autor opisuje w niej jak zaobserwować zainteresowanie naszą osobą przez płeć przeciwną. Autor pisze w niej że nie warto podchodzić do dowolnej dziewczyny która nam się podoba i nawiazywac rozmowe tylko probować ewentualnie do takiej ktora w przeciagu 30 sek. 2 razy na nas spojrzy. Jest to odruch ktory pokazuje ze dana osoba jest nami zainteresowana (może byc pozytywnie ale tez negatywnie - np. jesli smierdzimy :P). Dla osob niesmialych ta taktyka jest latwiejsza. Sam to sprawdzilem i dziala. Raz w klubie dziewczyna sama do mnie podeszla ale zauwazylem wczesniej ze spojrzala na mnie kilka razy wczesniej. Osoby niesmiale boja sie zagadywac dziewczyny bo nie chca poruszac blachych tematow jak np. pogoda. Uwazaja ze powinni zartowac (czesto na siłe) podejmowac interesujace tematy. Polecam takze ksiązke "Terapia lęku społecznego"

Tylko co wtedy jak ktoś jednocześnie z nieśmiałością czy fobią społeczną ma depresję i nic się nie chce, a już na pewno nie czytać.

przez inbvo 26 sty 2013, 19:58
xirekm, ja z kolei mam inne pytanie...

niecierpliwy napisał(a):Dla osob niesmialych ta taktyka jest latwiejsza. Sam to sprawdzilem i dziala. Raz w klubie dziewczyna sama do mnie podeszla ale zauwazylem wczesniej ze spojrzala na mnie kilka razy wczesniej. Osoby niesmiale boja sie zagadywac dziewczyny bo nie chca poruszac blachych tematow jak np. pogoda. Uwazaja ze powinni zartowac (czesto na siłe) podejmowac interesujace tematy. Polecam takze ksiązke "Terapia lęku społecznego"
nie wiem co osoba z ciężką FS miałaby robić w klubie w ogóle...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xirekm 26 sty 2013, 20:15
inbvo napisał(a):xirekm, ja z kolei mam inne pytanie...

niecierpliwy napisał(a):Dla osob niesmialych ta taktyka jest latwiejsza. Sam to sprawdzilem i dziala. Raz w klubie dziewczyna sama do mnie podeszla ale zauwazylem wczesniej ze spojrzala na mnie kilka razy wczesniej. Osoby niesmiale boja sie zagadywac dziewczyny bo nie chca poruszac blachych tematow jak np. pogoda. Uwazaja ze powinni zartowac (czesto na siłe) podejmowac interesujace tematy. Polecam takze ksiązke "Terapia lęku społecznego"
nie wiem co osoba z ciężką FS miałaby robić w klubie w ogóle...

Dokładnie, nawet jakby się to pojawił to byłby z niego kłębek nerwów, żadna by z takim nie chciała gadać. Łatwiej chyba zagadać jakąś koleżanką w pracy czy w szkole, wtedy nie gada z zupełnie obcą osobą, ale jak bardzo ciężka FS to nawet i z tym jest problem...

przez niecierpliwy 26 sty 2013, 20:58
inbvo, jeśli masz "cięzką" FS to chyba logiczne że powinienes ją próbować leczyć. Ja tez mam FS. Od 19 roku zycia dokuczaja mi nieprzyjemne objawy. Ale od czasu do czasu staram sie wyjsc do ludzi i przelamac lek. Najlatwiej jest narzekac i nie probowac nawet czegos z tym robic. Ja w otoczeniu innych ludzi jeszcze leku nie odczuwam, zaczyna sie dopiero jak ktos mnie o cos zapyta albo na sama mysl o tym. Chodzisz na terapię, bierzesz jakies leki ?

przez xirekm 26 sty 2013, 21:03
niecierpliwy napisał(a):inbvo, jeśli masz "cięzką" FS to chyba logiczne że powinienes ją próbować leczyć. Ja tez mam FS. Od 19 roku zycia dokuczaja mi nieprzyjemne objawy. Ale od czasu do czasu staram sie wyjsc do ludzi i przelamac lek. Najlatwiej jest narzekac i nie probowac nawet czegos z tym robic. Ja w otoczeniu innych ludzi jeszcze leku nie odczuwam, zaczyna sie dopiero jak ktos mnie o cos zapyta albo na sama mysl o tym. Chodzisz na terapię, bierzesz jakies leki ?

Jak byś odczuwał lęk przed ludźmi jako takimi, a nie przed samym kontaktem z nimi, to to nie byłaby FS, tylko antropofobia, ludzie co to mają dopiero muszą mieć prze.rane.

przez inbvo 26 sty 2013, 21:04
niecierpliwy, ale niektórzy nie nadają się do podrywy w klubie, FS można wyleczyć (chociaż i w to nie wierzę), ale cechy charakteru zostają....

nie mam jakiejś ostrej FS, tylko w niektórych sytuacjach.

jestem umówiony na terapię.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez niecierpliwy 26 sty 2013, 21:14
inbvo, ten klub to tylko przyklad. Chodzi o to żeby miec okazje przynajmniej spotkać dziewoję której sie spodobasz (czyli wyjscie do ludzi). Wiem że to trudne i trzeba pokonywac wlasne leki ale inaczej nie da rady. A cos o tym wiem bo tez z tym walcze. Mimo wszystko zycze Ci "wyleczenia" tego bo wiem ze to gowno i nie da sie z tym prowadzic normalnego zycia.

-- 26 sty 2013, 20:21 --

xirekm, uwierz mi że to tez FS. Masz takie objawy jak ciągłe nadmierne pocenie dłoni, pachwin, pach, pleców, stóp(wiosna lato jesnien zima), drzenie rąk, nog, "łamiący" się głos, ataki goraca ?Ja to mam, szczegolnie kiedy przebywam poza domem. Probuje ten strach przelamac i mi nie wychodzi ale ciagle probuje. Czasem nachodza mnie mysli samobojcze i nie jest kolorowo ale jeszcze probuje. Wiem ze masz cięzko ale zeby zyc to trzeba probowac bo inaczej zostaje wegetacja

przez xirekm 26 sty 2013, 21:31
niecierpliwy napisał(a):xirekm, uwierz mi że to tez FS. Masz takie objawy jak ciągłe nadmierne pocenie dłoni, pachwin, pach, pleców, stóp(wiosna lato jesnien zima), drzenie rąk, nog, "łamiący" się głos, ataki goraca ?Ja to mam, szczegolnie kiedy przebywam poza domem. Probuje ten strach przelamac i mi nie wychodzi ale ciagle probuje. Czasem nachodza mnie mysli samobojcze i nie jest kolorowo ale jeszcze probuje. Wiem ze masz cięzko ale zeby zyc to trzeba probowac bo inaczej zostaje wegetacja

Pogadaj z lekarzem, ale mi się wydaje że jeśli nawet sam fakt przebywania poza domem tak na ciebie działa (nawet jak jesteś na ulicy, w sklepie samoobsługowym, czy w kościele, gdzie nie musisz nawet z nikim gadać ani nikt na ciebie nie będzie specjalnie patrzył), to może już nie być FS tylko jeszcze gorzej.

przez niecierpliwy 26 sty 2013, 21:37
xirekm, moj lekarz sam do konca nie wie co to jest. Nigdy nie dostałem oficjalnej diagnozy. Ale stosuje antydepresanty SSRI. Teraz biore Parogen. Ale tez nie jestem w 100% zadowolony z tego.

przez xirekm 26 sty 2013, 21:50
niecierpliwy napisał(a):xirekm, moj lekarz sam do konca nie wie co to jest. Nigdy nie dostałem oficjalnej diagnozy. Ale stosuje antydepresanty SSRI. Teraz biore Parogen. Ale tez nie jestem w 100% zadowolony z tego.

Najprościej przepisywać coraz to kolejne antydepresanty i mieć pacjenta z głowy. Może pora zmienić lekarza?

przez niecierpliwy 26 sty 2013, 21:53
xirekm, hmm tylko ze ten lekarz mi powiedzial ze to ostatni antydep. lek ktory moze mi pomoc i teraz mam miec inne. Bylem u neurologa i ten mi przepisal amitryptyline a to byl jeszcze wiekszy syf. Psychoterapia tez mi chyba nie pomoze wiec ja juz i tak nie wiem co mam robic.

przez xirekm 26 sty 2013, 22:09
niecierpliwy napisał(a):xirekm, hmm tylko ze ten lekarz mi powiedzial ze to ostatni antydep. lek ktory moze mi pomoc i teraz mam miec inne. Bylem u neurologa i ten mi przepisal amitryptyline a to byl jeszcze wiekszy syf. Psychoterapia tez mi chyba nie pomoze wiec ja juz i tak nie wiem co mam robic.

Nieważne jak się nazywa, ważne że pewnie masz jakąśtam fobię albo zaburzenie osobowości. Jak leki nie pomagają to leczy się to psychoterapią na oddziale nerwicowym. Byłeś kiedyś na oddziale nerwicowym? Chyba musisz sam powiedzieć lekarzowi że chcesz skierowanie na nerwicowy, bo ogólne to z moich doświadczeń większość psychiatrów ma pacjenta gdzieś, i wygodniej jest mu wypisać receptę i oczekiwać że się pojawisz za miesiąc i znowu zapłacisz za wizytę (albo zrobi to NFZ). Mi skur... nawet nie chcieli wypisać zwolnienia z pracy albo skierowania do szpitala i musiałem pracę rzucić.

przez monk.2000 27 sty 2013, 17:41
Obrazek
Przeglądałem stronę z obrazkami i muszę przyznać rację, jest to pocieszające. 8)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg