Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez silence_sadness 15 sty 2013, 13:28
Nie ma czegoś takiego jak całkowity brak zdolności nawiązywania kontaktów w rzeczywistości..
Takie coś sami wmawiacie sobie do głowy..

No i po co to zmieniac skoro w pełni Wam to odpowiada bo lepiej ponarzekac i poużalać się nad sobą, w wielu przypadkach zganiając winę na innych i na okrutny los.. :shock: :roll:

Ku*wa siedzeniem przed kompem < nie tylko> i nic nie robieniem zmian nie będzie, efektów nie będzie i tym bardziej kroków do przodu ku polepszeniu nie będzie.. :roll: :shock:

Łapy opadają..
"Gderacie" jak stare dziady , które mają zejść z tego świata.. :roll: :roll: :hide:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez niecierpliwy 15 sty 2013, 13:47
silence_sadness, Ale nie zawsze jest to wina tych ludzi. Fobia społeczna potrafi przybrać ekstremalne formy np. taka jak moja. Latem nie mogę wyjść z domu z powodu nasilonego pocenia drżenia łzawienia co wpędza w depresję. Ale ja cały czas próbuję z tym walczyć i w końcu znalazłem chyba lek który pomaga zwalczać somatyczne objawy. Co ciekawe zanim te objawy sie nie pojawiły nie miałem większego problemu z nawiązywaniem kontaktów.

przez Candy14 15 sty 2013, 13:51
silence_sadness, :shock: po raz drugi zgadzam sie z Toba
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 15 sty 2013, 14:36
silence_sadness, 1 zdanie to nie do końca prawda,ludzie są różni,jedni łatwo nawiązują znajomości,drudzy trudniej,jeden jest otwarty,drugi nie..

Użalanie czy narzekanie...ja sam stwierdziłem tylko parę faktów,nie powidziałem też słowa o tym że to wina innych czy świata,raczej pisałem o przyczynach,ewentualnie proszę o cytaty (konkretnie,nie ogólnie :P)

Zmiany czy siedzenie przy kompie...taak,oczywiście pstrykne palcem i wszystko się zmieni nim się obejrze :roll:

Zmiana trybu życia w stopniu znaczmym jednak czasu wymaga.

końcówki nie komentuje ze względu na mały sens owego zdania .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez anonus 15 sty 2013, 16:26
silence_sadness, nie myśl, że ja sądzę, że my dobrze robimy. Popatrz na mnie-jakieś zajęcie zawsze mam. Jak nie treningi, to basen. Jednak jak chodzi o jakieś wyjście z ludźmi gdzieś, to to leży. Po prostu nie mam za bardzo z kimś wyjść, a wyjść samemu i zagadywać ludzi na ulicy w celu zapoznania się to raczej dziwaczny pomysł.
anonus

przez beladin 15 sty 2013, 16:29
anonus, A brakuje Ci bezpośredniego kontaktu z ludźmi?
beladin

przez anonus 15 sty 2013, 16:35
beladin, brakuje mi z dziewczynami. Z facetami jako taki mam w szkole czy na treningach, lecz tak poza tą szkołą, czy treningiem to ogólnie lipa z kontaktami międzyludzkimi, nieważne czy z dziewczynami czy facetami.
anonus

przez beladin 15 sty 2013, 16:46
anonus, Z dziewuchami to najłatwiej w klubie nawiązac kontakt. Zresztą okoliczności (alkohol) temu sprzyjają. Podobnie.. jeśli masz mało znajomych jest w tym względzie gorzej, bo przez znajomych, spotkania, imprezy domowe można również kogoś poznać. Tak czy siak o kontakty z ludźmi trzeba dbać, bo inaczej liiipa. Zagadaj jakiegoś kolesia z klubu w którym trenujesz czy z forum i wyskakuj w weekend na jakiś clubbing :D
beladin

przez anonus 15 sty 2013, 16:57
beladin, ale ja nie lubię form spędzania czasu przy alkoholu. Nie smakuje mi on. Jakby tak bardzo mi zależało na imprezowaniu to pewnie bym się zgadał z kolegami z klasy, ale ja za tym nie przepadam. To mnie denerwuje, że większość ludzi widzi imprezy zakrapiane alkoholem jako formy poznawania nowych ludzi i spędzania czasu z nimi.
anonus

przez beladin 15 sty 2013, 17:05
anonus, A kto Ci karze pić? :mrgreen: Po prostu w luźnej atmosferze łatwiej kogos poznać. W takim razie gdzie Twoim zdaniem powinieneś szukać możliwości zawarcia ciekawej dla Ciebie znajomości z kobietą?
beladin

przez anonus 15 sty 2013, 17:11
beladin, no właśnie nie wiem, ale pójdę do klubu i miałbym nie pić jak wszyscy naokoło by pili?xd
anonus

przez beladin 15 sty 2013, 17:27
anonus, Ha ha.. a co to za problem? Jak się krępujesz to powiedz że jestes kierowcą ;)
beladin

przez depresyjny86 15 sty 2013, 17:27
Nie ma czegoś takiego jak całkowity brak zdolności nawiązywania kontaktów w rzeczywistości..
Takie coś sami wmawiacie sobie do głowy..

No i po co to zmieniac skoro w pełni Wam to odpowiada bo lepiej ponarzekac i poużalać się nad sobą, w wielu przypadkach zganiając winę na innych i na okrutny los.. :shock: :roll:

Ku*wa siedzeniem przed kompem < nie tylko> i nic nie robieniem zmian nie będzie, efektów nie będzie i tym bardziej kroków do przodu ku polepszeniu nie będzie.. :roll: :shock:

Łapy opadają..

A ja pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić silence_sadness.Tzn.tak w połowie nie zgodzić. Widzisz,przykładowo ja,człowiek który zawsze bał się ludzi,zawsze miał problemy z kontaktami - a z tego powodu jeszcze inne problemy...,nie wie jak to jest normalnie,bez lęku i strachu rozmawiać z kimś obcym,to nie jest tak,że można to zmienić ot tak,bo tak chcę i będę do tego dążył -to takie "tralala" powtarzane przez ludzi tylko i wyłącznie nieśmiałych,ktorzy robią z siebie superbohaterów,bo pokonali NIEŚMIAŁOŚĆ - a różnica,pomiędzy nieśmiałością a fobią jest wielka,albo przez ludzi kompletnie nie znających problemu.
BTW. Co według Ciebie mają robić?W moim przypadku łażenie i pchanie się na siłę do ludzi,które trwalo tak mniej więcej 3 lata - nic nie dało.,zmuszałem się do przebywania z Nimi,na studiach wszędzie chodziłem z grupką kolegów i koleżanek...ale...mimo tego,rzadko się odzywałem...nie umiałem jakos tak gadać o byle czym.Chodziłem z ludżmi na piwo i umierałem w środku ze stresu i nerwów,zwlaszcza w sytuacjach kiedy koledzy musieli wyjść na chwile,a ja musiałem zostać z osobnikami płci żeńskiej.W ogóle bardzo mnie męczą spotkania z ludżmi - nie rozumiem jak ludzie mogą czerpać przyjemność,np. ze spotkań po pracy - przecież to jakaś masakra!Nie dość,że trzeba się męczyć z nimi w robocie,to jeszcze poza robotą mam z nimi gadać?NO WAY.Tak samo na początku robiłem na studiach,ludzie nie umieli zrozumieć,że ja po prostu chce mieć spokój i nie chce się męczyć z nimi z lęku.Pracowałem nad sobą z 4ma różnymi psychologami,z każdym ponad rok - wypełniałem polecenia psychologów,wprowadzałem w życie...iii? nic z tego nie miałem. Tak więc to nie jest tak,że "popracujesz nad sobą,popracujesz to będzie wszystko ok" - tak tylko piszą Ci,którzy nie znają tego problemu.
Ostatnie zdanie: silence_sadness nie bądż na mnie zla,czy coś
:)

przez silence_sadness 15 sty 2013, 17:36
niecierpliwy, :shock: :shock:
Wiadome,ze skoro chorujesz na fobię społeczną to to Cię ogranicza w jakimś tam stopniu , lecz sam wspominasz ,ze gdy objaw nie ma to jest dobrze,. nie ma ogromnego problemu w nawiązywaniu kontaktów..

Saiga, racja, ludzie sa różni, ale to ,że mniej otwarty nie znaczy ,ze niezdolny do nawiązania kontaktu.. :P
Nie pisałam ,że akurat Ciebie miałam na myśli.. :P

A co do pstrykania, fakt na zawołanie tego się nie zmieni, ale jeśli są chęci i człowiek próbuje się starać, wykazuje jakies działania to już inna bajka niż "nic nierobienie kompletne".. :P

Po co odrazu w stopniu znacznym.. zacznij pierw od stopnia lekkiego.. :mrgreen:

anonus, nie napisałam ,ze masz zagadywac dziewczyny na ulicy w bezczelny sposób.. :mrgreen:
Broń boze! :mrgreen:
Nie masz z kim wyjść.. A koledzy ze szkoły/klasy, koledzy z treningów?? Nie chcą czy po prostu wstyd Ci się zapytac o jakiś wspólny wypad? ?

Hmm..

-- 15 sty 2013, 16:38 --

człowiek nerwica, :shock: :shock: :shock: z czym Ty do mnie wyskakujesz??

Zrozumiałes dokładnie sens mojej wypowiedzi??? :roll: bo coś w to watpię..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Sortuj wg