Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez beladin 17 gru 2012, 15:56
Adorowanie to gra, która nie ma nic wspólnego z późniejszym układem partnerskim. Myślenie, że kobiety potrzebują opieki i ciepła jest sensowne pod warunkiem, że umieszcza się je w odpowiednim kontekście.
beladin

przez Bonus 17 gru 2012, 16:12
Nie sądze, żeby kobiety uważały mnie za jakiegoś "nudziarza". Oczywiście takie się też trafiają, ale to już takie "niepoważne", nie wiedzące, czego chcą.
Mi niektóre kobiety powiedziały wprost, że: jestem sympatyczny, kulturalny, wiem jak się zachować. Mam koleżanki, które o mnie wyrażają się dobrze, bo nie mają powodu, by twierdzić inaczej. A to, że ja trafiałem na kobiety "dziecinne", niezbyt mądre, to po prostu miałem do nich pecha.
To nie jest tak, jak tu na forum, że ja tylko "nawijam", bo w rzeczywistości zachowanie mam trochę na innych relacjach z kobietami. I ja nie spotykam się z każdą, nie trafia mi się: jedna za drugą.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez beladin 17 gru 2012, 16:36
Bonus napisał(a):Mi niektóre kobiety powiedziały wprost, że: jestem sympatyczny, kulturalny, wiem jak się zachować.

To co robisz to nie jest adorowanie tylko "bycie". Większość kobiet odbiera Cię jako zwykłego faceta, a takich mają na pęczki. "Nudny" może równie dobrze oznaczać "taki jak wszyscy" "przewidywalny" Jeśli dajmy na to nie wyróżniasz się wyglądem musisz wyróżnić się w inny sposób. Innej rady nie ma.
Ostatnio edytowano 17 gru 2012, 16:39 przez beladin, łącznie edytowano 1 raz
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bonus 17 gru 2012, 16:38
Bo duży problem jest taki, że ludzie sie wiążą ze sobą nie z prawdziwego uczucia i miłośći, tylko dla wygody, dla wyglądu, dla kasy. Trudno mi jest uwierzyć, że wielu facetów wybrałoby: brzydkie, grube, nieatrakcyje kobiety do związku.
Prawie każdy facet chce: zgrabną, młodą, wytapetowaną laskę, ponieważ Oni chcą się z nimi pokazywać na ulicach. Chcą się szczycić tym, że podłapali takie laski i to jest takie "lansowanie się" zewnętrznym wyglądem. Trudno jest mi uwierzyć, że tak wiele związków jest ze szczerości, z prawdziwego uczucia...To są tylko pozory...

przez Werty 17 gru 2012, 16:42
Myślenie, że kobiety potrzebują opieki i ciepła jest sensowne pod warunkiem, że umieszcza się je w odpowiednim kontekście.

Właśnie od kontekstu!
Dlatego ja się czasami śmieję z tych wielce "pewnych siebie" (cudzysłów nieprzypadkowo dany, pewność siebie wynika z czynów a nie gadania), "asertywnych" kobiet, a szczególnie z takich, które same o sobie mówią, że są "asertywne" :D takie które "wiedzą czego chcą" . Bo czasami rozmowa z nimi o związkach, facetach sprowadza się do tego w co mężczyzna musi być obdarzony, aby dostąpić zaszczytu w postaci zainteresowania. Co ona musi? No, według niej chyba w nic.
Mówią o tym jak to musi być obrotny, przedsiębiorczy, zabawny, pomysłowy, silny. Kiedy zaczynasz zadawać pytania "dlaczego" możesz usłyszeć "bo facet musi się kobietą opiekować". W tym momencie trzeba nacisnąć stop i wyjść, bo taka babka zaczyna pieprzyć i gubić się w swojej teorii "asertywności".
To jest obrażanie całej płci kobiecej przez inną kobietę.

W związku przede wszystkim musi być partnerstwo. Ludzie powinni się nawzajem wspierać i znajdować w sobie oparcie i pomoc. Owszem, facet czasami musi się opiekować swoją kobietą, kiedy ta wymaga opieki (np. choroba) i vice versa.
Siostrawiatru opisała fajną sytuację, że wzięła sobie faceta (jak wywnioskowałem) fajtłapę, bez pracy, biednego i bez perspetyw i pomogła mu stanąć na nogi, a teraz to on pomaga jej w jej problemach. To jest coś! Jedno drugiemu pomaga kiedy trzeba i o to właśnie chodzi, a co by było gdyby od początku go ignorowała bo "nieobrotny"? (mam nadzieję, że się jej ułoży w życiu, trzymam za nią kciuki jak za mało kogo na tym forum)

przez zmienny 17 gru 2012, 16:44
ja tak nie patrze by sie pokazywać, wręcz przeciwnie, kurde chciałbym, zeby podobały mi sie grube i brzydkie, wtedy miałbym jak w bajce. No ale nie umiem, to znaczy, raz mi sie spodobala jedna taka, nie wiem ile wazyla, ale z 90 kg bylo, miala cos w sobie, jednak byla wyjatkiem.
zmienny

przez Bonus 17 gru 2012, 16:45
Ja raczej nie adorowałem jeszcze kobiet, ale to mi się podoba i lubię to. To znaczy próbowałem adorować, ale akurat trafiałem na takie, które tego raczej nie lubiły, a ja też się nie pchałem z tym do nich.
Trudno jest adorować kobiety, które sobie tego nie życzą, a łatwo się mówi. Zależy wszystko od kobiety, jaki ma charakter.

przez beladin 17 gru 2012, 16:50
Bonus Kiedy mówisz "adorowałem" co masz na myśli?

Werty "Siostrawiatru wzięła sobie faceta.." Może koleś nieświadomie zastosował jakąś tajemną technikę na "zaopiekuj się mną"? Tak czy siak jakoś przyciągnął jej uwagę ..samo się nie zrobiło.
beladin

przez Bonus 17 gru 2012, 16:52
Ważne są wzajemne oczekiwania. Żeby chcieć tego samego, a nie czegoś innego. Bo jeżeli nie ma tego, to potem są duże problemy z "wchodzeniem w związki".
Każdy może oczekiwać czegoś innego i sztuką jest dobrać odpowiednią osobę do siebie, co jest bardzo trudne.

przez Werty 17 gru 2012, 16:54
Myślę, że trafił na fajną kobietę, która dostrzegła w nim potencjał, którego może nawet on nie widział w sobie, i którym to potencjałem ona umiejętnie pokierowała :D

przez beladin 17 gru 2012, 17:00
Coś w nim zobaczyła i na pewno nie był to potencjał :D Podejrzewam, że siostrawiatru nieświadomie pominęła istotne szczegóły opisując sytuację.

Ludzie na prawdę są bardzo przewidywalni i prości w obsłudze. Wystarczy, zamiast wciskać guziki na ślepo, chcieć przeczytać instrukcję ..i nie mam tu na myśli podręcznika, bynajmniej - wszystko czego nam potrzeba znajduje się zawsze przed naszym nosem.
beladin

przez djkocyk 17 gru 2012, 18:17
Werty napisał(a): Dlatego ja się czasami śmieję z tych wielce "pewnych siebie" (cudzysłów nieprzypadkowo dany, pewność siebie wynika z czynów a nie gadania), "asertywnych" kobiet, a szczególnie z takich, które same o sobie mówią, że są "asertywne" :D takie które "wiedzą czego chcą" . Bo czasami rozmowa z nimi o związkach, facetach sprowadza się do tego w co mężczyzna musi być obdarzony, aby dostąpić zaszczytu w postaci zainteresowania. Co ona musi?

Brawo! Brawo! Brawo!

przez Bonus 17 gru 2012, 18:39
Ja nigdy takiego szczęścia nie miałem. A tyle koleżanek miałem i nic...Po prostu duży pech i już...

-- 17 gru 2012, 17:42 --

Z takim pechem tylko się traci i to za każdym razem. Nawet starania o coś...o kogoś nie pomagają. Musi tu być z tym coś nie tak?

przez beladin 17 gru 2012, 18:45
Sam kreujesz swojego pecha.Tak ładnie o nim mówisz jakby był Twoim przyjacielem :D
beladin

Sortuj wg