Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 24 paź 2012, 17:45
inbvo napisał(a):dzisiaj widziałem na uczelni jak jeden kumpel podrywał dziewczynę. przy wszystkich ją zaczepiał. Dlaczego ja jak nie umiem.?? nie wiem co powiedzieć i nie mam tak odwagi? :(

weź lekcje od niego, chociaż on pewnie nawet nie ma na to żadnej techniki, metody zwykle to odwaga+ dobra gadka+ doświadczenie a nie żadna metodyka.
Największy Forumowy Maruda

przez inbvo 24 paź 2012, 18:05
http://zdrowie.onet.pl/porady-ekspertow ... tykul.html
Pana niepewność w relacjach damsko–męskich wynika z braku umiejętności i braku treningu. Psychologiczne podłoże Pana nieśmiałości – paraliżujący lęk – ma swoje podłoże, ale jest zdecydowanie na drugim planie. Powinien się Pan skoncentrować przede wszystkim na tym, jak nauczyć się brakujących umiejętności, a nie na redukowaniu lęku.
tu się zgadzam

ale dalej nic konstruktywnego.

jestem pewien że robiłem w swoim życiu dużo trudniejsze rzeczy niż podrywanie. ale do podrywania talentu nie mam. to jest proste, ale nie wtedy jak było się publicznie poniżanym przez wiele lat, nie kiedy mówiąc coś boisz się narazić na wyśmianie i całe życie zastanawiasz się tylko nad tym co inni o Tobie pomyśleli.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Guzik 25 paź 2012, 07:07
Może nie definiujcie podrywania jako "podryw" tylko "poznanie"?
Chyba lepiej poznać jakąś osobę, porozmawiać niż zaczepiać bez sensu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inbvo 25 paź 2012, 10:04
Guzik, no masz rację. podryw trochę instrumentalnie brzmi.
ale to nie zmienia faktu że trzeba wiedzieć jak kogoś poznać.

przez wiejskifilozof 25 paź 2012, 10:11
Eh, łatwo tak się wymądrzać jak się ma kasę i jest się w 100 % zdrowym.

przez bittersweet 25 paź 2012, 13:24
inbvo napisał(a):jestem pewien że robiłem w swoim życiu dużo trudniejsze rzeczy niż podrywanie. ale do podrywania talentu nie mam. to jest proste, ale nie wtedy jak było się publicznie poniżanym przez wiele lat, nie kiedy mówiąc coś boisz się narazić na wyśmianie i całe życie zastanawiasz się tylko nad tym co inni o Tobie pomyśleli.

Z tego co piszesz wyraźnie widać, ze "brak talentu do podrywu" jest problemem wtórnym. Przyczyna sa brak pewności siebie, niska samoocena, lek przed krytyką. Ale to nie sa cechy niezmienne, mozna nad tym pracować i sie ich pozbyć.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez wiejskifilozof 25 paź 2012, 14:18
Ja nie umiem podrywać , wcale a wcale nie wiem jak .Dowód to to ,że ciągle jestem prawiczkiem .

przez beladin 25 paź 2012, 14:34
Co tam dziewczyny? Stracił już któryś dziewictwo? ..czy dalej siedzicie wszyscy przed kompami i ubolewacie nad swoim losem? Może do któregoś jakaś laska zapukała i poprosiła w drzwiach, żeby od razu ją przeleciał? :lol:
beladin

przez inbvo 25 paź 2012, 15:21
cudak napisał(a):Z tego co piszesz wyraźnie widać, ze "brak talentu do podrywu" jest problemem wtórnym. Przyczyna sa brak pewności siebie, niska samoocena, lek przed krytyką. Ale to nie sa cechy niezmienne, mozna nad tym pracować i sie ich pozbyć.
z doświadczenia: jak jesteś w środowisku chorym stajesz się chory. jak w zdrowym to jesteś zdrowy. ja jestem w chorym, może mi się uda uwolnić.
a co poprawia pewność siebie? albo pójdziesz na hipnozę, albo prozac co rano. ale tego wolałbym jednak uniknąć. a jak nie w ten sposób to jest to długi proces. w tym wyzwolenia się od rodziny (nierzadko toksycznej), co do końca nigdy się nie udaje, bo od rodziny nigdy się nie uwolnisz.
może będę pewny siebie, na odpowiedzialnym stanowisku i szanowany przez ludzi. ale to za min. 10 lat. żeby nie mieć niskiej samooceny to trzeba być kimś. a do tego trzeba dojść.

teraz to najlepsza byłaby psychoterapia/ psycholog. ale to jest poza moim zasięgiem obecnie.

no chyba że inaczej można budować pewność siebie i umiejętności podrywania/ poznawania..

beladin napisał(a):Co tam dziewczyny? Stracił już któryś dziewictwo? ..czy dalej siedzicie wszyscy przed kompami i ubolewacie nad swoim losem? Może do któregoś jakaś laska zapukała i poprosiła w drzwiach, żeby od razu ją przeleciał? :lol:
próbowałem i nie wyszło, przynajmniej na razie.

-- 25 paź 2012, 15:22 --

detektywmonk napisał(a):Ja nie umiem podrywać , wcale a wcale nie wiem jak .Dowód to to ,że ciągle jestem prawiczkiem .
a chcesz się nauczyć? czy nie?
ja chcę tylko nie wiem jak.

przez bittersweet 25 paź 2012, 15:51
a co poprawia pewność siebie? albo pójdziesz na hipnozę, albo prozac co rano. ale tego wolałbym jednak uniknąć.
Wszystko trzeba wypróbować, bo nie wszystko pomaga. Jednemu prozac, drugiemu hipnoza. Jeśli byłbyś zdeterminowany, to byś spróbował. Jesli osiągniesz pierwsze sukcesy /nieważne na prochach czy bez/ to cie to podbuduje. Np stracisz prawictwo i jeden problem miałbys z głowy.
a jak nie w ten sposób to jest to długi proces. w tym wyzwolenia się od rodziny (nierzadko toksycznej), co do końca nigdy się nie udaje, bo od rodziny nigdy się nie uwolnisz.
Pewnie, ze to długi proces, ale jak będziesz zwlekał, nie stanie sie krótszy. A uwolnić sie można, chcociazby wyprowadzić, wyjechać - to bardzo pomaga.
może będę pewny siebie, na odpowiedzialnym stanowisku i szanowany przez ludzi. ale to za min. 10 lat. żeby nie mieć niskiej samooceny to trzeba być kimś. a do tego trzeba dojść.
Odwrotnie, zeby byc kimś trzeba mieć wysoka samoocenę. Stanowiska, tytuły, szacunek innych nie są do niczego wtedy potrzebna :P bo sam siebie szanujesz :P
teraz to najlepsza byłaby psychoterapia/ psycholog. ale to jest poza moim zasięgiem obecnie.
Jesteś niepełnoletni czy ubezwłasnowolniony ? :shock:

przez beladin 25 paź 2012, 16:07
inbvo, najpierw popracuj nad poczuciem własnej wartości a dopiero potem bierz się za dziewuchy. Optymistyczne podejście do życia i zdrowa pewność siebie to podstawa. Nie wydaje mi się, żeby ktoś był w stanie podrywać kobietę będąc spiętym, myśląc o tym co ma powiedzieć ..już nie wspomnę o samej przyjemności obcowania. Rób to dla własnej przyjemności, bądź sympatyczny i uśmiechnięty, ciesz się rozmową, tą chwilą a przyszłość zostaw na później ;)

Najwrażliwszą strefą erogenną kobiety jest jej ucho, także mów dużo i na interesujący ją temat, opowiadaj, pobudzaj wyobraźnię ..kobiety najbardziej lubią fajnie pogadać :)

..aa, i nigdy nie rób z siebie bankomatu, św mikołaja czy faceta na pstryknięcie. Kobiety nie szanują takich mężczyzn. Znaj swoją wartość i niech ona też ją zna.
beladin

przez inbvo 25 paź 2012, 16:23
cudak napisał(a):Wszystko trzeba wypróbować, bo nie wszystko pomaga. Jednemu prozac, drugiemu hipnoza. Jeśli byłbyś zdeterminowany, to byś spróbował. Jesli osiągniesz pierwsze sukcesy /nieważne na prochach czy bez/ to cie to podbuduje. Np stracisz prawictwo i jeden problem miałbys z głowy.
tylko nie rozumiem jednego: dlaczego tak strasznie się naciska na te leki. niektórzy nie mogę ich brać. ja raczej nie powinienem. dlaczego? na forum nie powinienem pisać dlaczego.

Pewnie, ze to długi proces, ale jak będziesz zwlekał, nie stanie sie krótszy. A uwolnić sie można, chcociazby wyprowadzić, wyjechać - to bardzo pomaga.
niektórzy użytkownicy którzy ze mną rozmawiają poza forum pewnie czytając to zrozumieją, dlaczego to trudne w moim przypadku. mogę dokładniej to opisać, ale na PW (jeśli Cięto interesuje). tak samo to:

Jesteś niepełnoletni czy ubezwłasnowolniony ? :shock:
dlaczego trudne to na PW tylko mogę wytłumaczyć.

Odwrotnie, zeby byc kimś trzeba mieć wysoka samoocenę. Stanowiska, tytuły, szacunek innych nie są do niczego wtedy potrzebna :P bo sam siebie szanujesz :P
niska samoocena ma jakieś źródło, np. doświadczanie pogardy od innych ludzi. problemy z rodziną.

wiadomo nie od dziś, że jak Ci się coś uda, np. osiągać w czymś dobre wyniki, to wtedy samoocena rośnie. chyba się zgodzisz?
i nie chodzi o bezmyślną pogoń za tytułami, pracocholizm i stawianie kasy najwyżej w hierarchii.
ja mam parę rzeczy w których jestem dobry, ale na razie nie mogę tego realizować. ale może niedługo bedę mógł, tylko że to trwa.

-- 25 paź 2012, 16:23 --

beladin napisał(a):inbvo, najpierw popracuj nad poczuciem własnej wartości a dopiero potem bierz się za dziewuchy. Optymistyczne podejście do życia i zdrowa pewność siebie to podstawa. Nie wydaje mi się, żeby ktoś był w stanie podrywać kobietę będąc spiętym, myśląc o tym co ma powiedzieć ..już nie wspomnę o samej przyjemności obcowania. Rób to dla własnej przyjemności, bądź sympatyczny i uśmiechnięty, ciesz się rozmową, tą chwilą a przyszłość zostaw na później ;)

Najwrażliwszą strefą erogenną kobiety jest jej ucho, także mów dużo i na interesujący ją temat, opowiadaj, pobudzaj wyobraźnię ..kobiety najbardziej lubią fajnie pogadać :)

..aa, i nigdy nie rób z siebie bankomatu, św mikołaja czy faceta na pstryknięcie. Kobiety nie szanują takich mężczyzn. Znaj swoją wartość i niech ona też ją zna.
jak wyżej. termin na poprawę poczucia własnej wartości to 10 lat. w tym okresie czasu trzeba: zdobyć pracę i jakąś pozycję w niej, wynieść się z domu (ciekawe dokąd?? i to jest kolejny problem), odgrodzić się od rodziny. wtedy mogę zacząć myśleć inaczej o sobie. inaczej otoczenie mi nie pozwoli.

tylko że np. od rodziny nigdy się do końca nie uwolnisz. nie mówcie że nie..

gdybym miał na to czekać to najbliższy 'podryw' w wieku 33 lat.

wiem że się nie zgodzicie, wiem że to wielu urazi a inni uznają za głupotę. ale zastanówcie się dobrze nad tym... bez pracy, bez mieszkania? i człowiek który niczym się nie zajmuje... skąd ma mieć poczucie własnej wartości? mocą samego faktu istnienia - owszem, jak się było w dzieciństwie dobrze traktowanym, docenianym. jak się nie było, to trzeba swoją wartość sobie udowodnić jakoś.

po ostatnich próbach podryw dla przyjemności w grę nie wchodzi, to raczej wydaje mi się ciężka przeprawa. to mi wykrzywiło jeszcze bardziej myślenie.

[edit] no weź zastanów się na czym tę pewność siebie budować, jak się było jej 10 lat regularnie pozbawianym... na lekach??

przez beladin 25 paź 2012, 16:47
No to odstaw komputer, rusz dupe i zajmij się czymś! Znajdź pracę, kształć się, rób coś ze sobą. Uprawiaj sport, popracuj nad sylwetką, zadbaj o siebie. Myślisz, że mieszkanie czy samochód dostaje się w prezencie? Kobiety nie szukają bogactw tylko zaradnego faceta, który zapewni byt rodzinie.

Ciekawy jestem czy Ty chciałbyś związać się z zaniedbaną laską, nierobem, dłubiąca w nosie pesymistką, ślęczącą cały dzień przed kompem i użalającą się nad swoim losem.

Jak nie masz siły, czujesz się źle fizycznie i psychicznie to idź do lekarza i bierz leki ..a potem działaj człowieku!
beladin

przez bittersweet 25 paź 2012, 17:00
beladin, kolega chyba cierpi na powszechną polską przypadłość, która ja osobiście ochrzciłam "zespół niemożności". Niczego nie można, nic się nie da, nic się nie uda - a jak mu udowodnisz, że nie ma rzeczy niemożliwych - wtedy odpowie: ale to jest trudne, albo wgl to możliwe, ale nie teraz przecież, może za 10 lat ... leki nie dla niego, hipnoza nie dla niego, wyjazdy nie dla niego, terapia też nie dla niego itd bez końca. Wszyscy mogą, tylko on nie :bezradny:

Sortuj wg