Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Werty 18 paź 2012, 01:39
i Ty Werty też..

Pisałem ci już wiele stron temu, krótko mówiąc rób to co bakus teraz robi i zobaczysz, że to jest do zrobienia.
Nic specjalnie trudnego :smile:

przez inbvo 18 paź 2012, 01:41
Werty, bakus na razie podchodził do dziewczyn na ulicy i o coś pytał. to potrafię zrobić. teraz chciałbym dłużej jakąś zagadać jutro.

groza, znam to i podobne.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez groza 18 paź 2012, 01:41
bakus wziął się porządnie za sprawę, nawet się nie spostrzeże, a zaraz dojdzie do celu <yes>
ta hipnoza to był dobry pomysł

ja kiedyś chciałam iść na hipnozę - żeby mieć lepszą pamięć do uczenia się, to było, jak byłam szczylówą, chyba miałam 14 lat :D

-- 18 paź 2012, 01:42 --

a to jak znasz i ci nie podeszło, to nie ma sobie co głowy tym zawracać, to prawda

-- 18 paź 2012, 01:46 --

kiedyś za pomocą filmiku z jutuba wprowadziłam się (?) w taki stan heee, nie wiem, czy to hipnoza była, ale takie rozluźnienie
filmik stworzyła kobieta, a miała głos jakby do hipnozy stworzony
i mówiła "teraz nie chcesz podnieść ręki, spróbuj podnieść, a nie będziesz mógł" czy rzecz podobną mówiła - i faktycznie, w człowieku się robiło takie coś, że owszem, mogłeś podnieść, ale po prostu tego nie chciałeś, dobrze ci było, jak było

więc jest to faktycznie fajna rzecz...

-- 18 paź 2012, 01:50 --

tak myślałam dzisiaj, co też mógłbyś robić przy tym wychodzeniu i zagadywaniu do dziewczyn; chciałam ci wymyślić "zadanie bojowe" :D ale nie mam żadnego pomysłu, heh

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bakus 18 paź 2012, 01:54
groza napisz http://chomikuj.pl/okoli7/Andrzej+Kaczorowski+Hipnozy pobierz, który Cie interesuje, załóż słuchawki na uszy, wygodnie się połóż i szalej :)
Ostatnio edytowano 18 paź 2012, 02:05 przez bakus, łącznie edytowano 3 razy
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez groza 18 paź 2012, 01:59
o, dzięki :smile: właśnie sobie pobieram jedno, zdam relację, jak działa

przez L.E. 18 paź 2012, 02:00
No, w końcu panowie zaczęli działać konstruktywnie, a nie tylko narzekać na czym świat stoi :great:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez bakus 18 paź 2012, 02:06
Generalnie podstawą w walce z jakimkolwiek lękiem nie jest to, że będziemy powtarzać daną czynność tyle a tyle razy. Bo to może nawet nasilić nasz strach, a poczucie porażki doprowadzi nas do jeszcze większych kompleksów.Trzeba znaleźć jego źródło(czego tak na prawdę się boję robiąc to) i walczyć z błędnymi przekonaniami. Lęk przed podejściem do kobiet jest spowodowany czymś, jest to EFEKT czegoś. Zlikwiduj źródło, a efekt jaki powodowało to źródło zniknie.
Prościej mówiąc na przykładzie podchodzenia do kobiet... mówi się "Boje się podejść do kobiety". Ok, ale odpowiedzią na to nie jest "podchodź i podchodź a zwalczysz lęk", wcale tak byś nie musi i raczej nie będzie(tu akurat przestroga dla psychologów którzy takie banały często stosują). Trzeba zapytać samego siebie "dlaczego się boje podejść do kobiety" a powodów jest wiele. Może być np:
- strach przed odrzuceniem
- strach przed wyzwaniem
- strach przed tym, że podleci chłopak i nas pobije
- różne czarne scenariusze(ona ma chłopaka, jestem zbyt brzydki dla niej, i tak sie nie uda) itp itd...
z tym trzeba walczyć, z tymi przekonaniami a jak już się je wyzbędzie to nie będzie problemu z podejściem, bo to one powodowały że nie podchodziliśmy. Bo jeżeli będziemy podchodzić i podchodzić a strach ciągle będzie w nas tkwić(ona ma chłopaka) to chociażby podeszłoby się 200 razy to i tak niewiele się zmieni.

Czytałem o takim fajnym ćwiczeniu(akurat Adept PUA to chyba pisał), chociaż często stosowane jest też przez innych trenerów NLP, czyli "zaniżenie jej wartości". Wyobraź sobie kobietę do której masz lęk podejść(bo np. jest zbyt piękna i ja się boje, ona jest poza moim zasięgiem), znalazła się w bardzo głupiej sytuacji np. poślizgnęła się na skórce od banana, albo wyobraź sobie jak siedzi na WC i ma biegunkę, a że papieru nie ma to panikuje... można wymyślać i wymyślać tego ile wlezie :D Fajne ćwiczenie mi pomogło kilka razy, spróbuje je rozwijać jeszcze mocniej.

AA i jeszcze jedna fajna rzecz. Podczas rozmowy z kobietą(ale to już dla bardziej zaawansowanych :P ) można "zaniżać jej wartość" żeby tak się nie "kozaczyła" ze swoją pewnością siebie... można to zrobić mówiąc np. "Słuchaj kurczę moja siostra ma urodziny nie długo, widziałem pół godziny temu dziewczynę co ma indentyczną torebkę jak ty, możesz mi powiedzieć gdzie ją kupiłaś bo chciałbym taką kupić siostrze"(że gdzieś jest przecena :P, nawet jak to kłamstwo to mało prawdopodobne, że się panna zorientuje) albo inne przykłady można wymyślać. Trzeba kombinować ;D
Ostatnio edytowano 18 paź 2012, 02:11 przez bakus, łącznie edytowano 1 raz
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez inbvo 18 paź 2012, 02:11
Wyobraź sobie kobietę do której masz lęk podejść(bo np. jest zbyt piękna i ja się boje, ona jest poza moim zasięgiem), znalazła się w bardzo głupiej sytuacji np. poślizgnęła się na skórce od banana, albo wyobraź sobie jak siedzi na WC i ma biegunkę, a że papieru nie ma to panikuje... można wymyślać i wymyślać tego ile wlezie :D Fajne ćwiczenie mi pomogło kilka razy, spróbuje je rozwijać jeszcze mocniej.
ale jak tak zrobisz to masz odwagę powiedzieć dziewczynie że Ci się podoba, czy tylko podejść?
to ćwiczenie raczej bym podważał.

przez bakus 18 paź 2012, 02:13
Nie w przypadku dziewczyn. Po prostu ktoś, taki jakiś kozak mnie wkurzał to wyobraziłem sobie jak jest w dżungli i goryl go gwałci :P I zamiast się przejąć frajerem albo się z nim pozabijać zacząłem się śmiać i go olałem. Całkowicie mnie nie ruszało to co powiedział. Ale to nie zmienia faktu, że można w ten sposób ćwiczyć. Osobiście polecam i nie chcę się wdawać w dyskusję na temat skuteczności. Jednym pomoże innym nie. Wasza decyzja czy spróbujecie czy nie.

przez inbvo 18 paź 2012, 02:25
bakus, no kwestia indywidualna. u siebie zasadność tego podważam.

tak w ogóle to mi chodziło o to, żeby jutro (tj. dziś;) iść do miasta i spróbować dłuższej rozmowy z jakąś dziewczyną. bo podejść potrafię. tylko dalej nie wiem co. dlatego chcę się przekonać.

jeszcze tydzień temu myślałem że nawet podejść nie umiem.

przez eroica 18 paź 2012, 02:48
Obrazek
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez tahela 18 paź 2012, 02:52
eroica,
hehe dobre
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez wiejskifilozof 18 paź 2012, 09:20
A ja tam nic nie robię , by jakoś poznać . Już mi się odechciało . :D Nie mam sensu, szukać .

-- 18 paź 2012, 09:24 --

Werty napisał(a):ale lepiej jej o tym nie opowiadaj monk bo mogłaby się zgorszyć i zaprzestać terapii :smile:

a tak swoją drogą monk jak dobrze kojarzę to już ktoś ci wytknął, że ty swój związek z kobietą widzisz tylko jako ciąg nieustających stosunków seksualnych :smile:

Już mówiłem, nie była zła . Może , nawet jest psycholog miło , ma już po 40 .I nie jest to terapia , piszę już setny raz . Jeżdżę ,na rozmowy ,i staram się o rentę .

przez inbvo 18 paź 2012, 18:58
detektywmonk,
Już mi się odechciało .
dlaczego?

-- 18 paź 2012, 19:58 --

ale się nic nie dzieje w tym wątku...
wszyscy uciekli

Sortuj wg