Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 10:16
W niektórych kulturach tzw. pierwotnych chłopacy są wręcz przymuszani do inicjacji seksualnej w wieku nastu lat bo uważają że tylko tak chłopak może stać się facetem może i coś w tym jest. Mój znajomy uważał wręcz że wizyta w agencji towarzyskiej powinna być prezentem dla chłopaka obchodzącego 18 czy nawet 16 letnie urodziny no ale tego taki pewny bym aż nie był.
Największy Forumowy Maruda

przez ajajaj89 15 kwi 2012, 10:18
Carlos, czy fobia przed kobietami jest jedynym twoim problemem psychicznym?

-- 15 kwi 2012, 09:19 --

http://wizytalekarska.pl/a2467/Gynefobi ... -kobietami
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 10:21
ajajaj89 gdyby tak było to bym się cieszył niestety jest ich dużo więcej ale ten był jednym z pierwotnych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 15 kwi 2012, 10:24
No wlasnie bo gdyby to byl twoj jedyny problem to mialbys zdiagnozowana fobie, ktorą lekkko sie leczy CBT

Ale jak masz OCD, czy Lęk uogólniony bądż paniczny - to tu terapia jest dluzsza , a niektore z nich wymagaja terapii psychodynamicznej. I tu trzeba sie skupic na wszystkich aspektach choroby, a nie tylko na prawictwie.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 10:32
moim najw. problemem jest skrajnie zaniżona samoocena i dystymia przechodząca czasem w depresje, no ale lęki też mam przeróżne i nie dotycząca one tylko kontaktów z kobietami a w tej kwestii jest i tak dzisiaj dużo lepiej niż parę lat temu.

przez bakus 15 kwi 2012, 10:37
*Monika* napisał(a):
carlosbueno napisał(a):...w życiu wymyślałem bajeczki o moich rzekomych dziewczynach żeby nie być odtrąconym przez kolegów bo dla większości wstrzemięźliwość seksualna jest nie do pojęcia i jest oznaką totalnego nieudacznictwa.

Zupełnie niepotrzebnie.
Nie wiedziałam, że to wstyd ...bycie prawiczkiem...
:hide:

Witamy w prawdziwym świecie. Oczywiście, że wstyd się przyznać, żę jest się prawiczkiem po 20. Dlatego, że każdy patrzy na to jak na jakieś upośledzone zjawisko, podobnie jak sie nie pije.
Potrzebnie właśnie.Bo kobiety tylko pisać potrafią, że lubią prawiczków i niesmiałych facetów, bo to takie ojojojoj słodziutkie... a w praktyce biorą pewnych siebie facetów, takich którzy dają im podświadome poczucie, że facet jest twardy, silny psychicznie, i że jest dobrym kochankiem a nie łajzą. My to wiemy, wiemy, że nie jesteśmy postrzegani tak przez kobiety i żadna z tego powodu nas nie chce i to nas wprowadza w kompleksy i obliża samoocene, a kłamiemy, żeby chociaż nie być wyśmianym a to często ma miejsce.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 10:55
No z tym jest jak z mówieniem kobiecie że wygląd się nie liczy, faceci analogicznie mają z doświadczeniem seksualnym, zaradnością, siłą, męskością Ci którzy to posiadają cieszą się równym powodzeniem co piękne kobiety.
Dodatkowo u ponad 20 letniego faceta nie mającego wcześniej baby dochodzi do podejrzenia o to że może jest on homo, sam byłem wielokrotnie o to posądzany.

przez ajajaj89 15 kwi 2012, 11:09
Ale kobiety nie leca na to ze facet nie jest prawiczkiem i mial 100 partnerek.

Lecą na facetów, ktorzy mają zdrową psychikę.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 11:12
zdrowy psychicznie 20 parolatek nie mówiąc już o 30 latku prawiczkiem być nie może.

przez ajajaj89 15 kwi 2012, 11:47
ALE PRAWICTWO WYNIKA Z ZABURZEN PSYCHICZNYCH, A NIE ZABURZENIA PSYCHICZNE Z PRAWICTWA!!!

Prawictwo moze podkrecac zaburzenia, ale nie jest przyczyną pierwotna tych zaburzen.
Teoria, ze zaburzenia w strefie seksualnej powoduja zespoly lękowe, zostala potepione odrazu po smierci Freuda.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 15 kwi 2012, 11:55
Prawictwo moze podkrecac zaburzenia, ale nie jest przyczyną pierwotna tych zaburzen.
a kto mówi że jest przyczyną jest skutkiem tych zaburzeń.

przez bittersweet 15 kwi 2012, 12:42
bakus

Jesli odebrałes moje pytanie jako niezdrowa ciekawość, to sorry. Po prostu byłam cokolwiek zdziwiona, bo na podstawie Twojego postu wydałes mi sie miłym i inteligentnym facetem, który jest zdeterminowany w szukaniu partnerki. Wiec teoretycznie nie powinno byc z tym problemu.
A poza tym zakładam, że po to o sobie piszemy o sobie na forum ,że by usłyszeć ewentualne rady i komentarze od innych. Inaczej bysmy pisali do pamiętniczka w szufladzie.

Od siebie moge jeszcze dodać, ze rozumiem że prawictwo może uwierać. Sama pamietam z zamierzchłych czasów swojej młodości, ze chciałam jak najszybciej pozbyc sie "wianka". No ale ja nigdy nie byłam romantyczna, raczej prozaiczna i racjonalna.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez *Monika* 15 kwi 2012, 12:52
bakus napisał(a):
*Monika* napisał(a):
carlosbueno napisał(a):...w życiu wymyślałem bajeczki o moich rzekomych dziewczynach żeby nie być odtrąconym przez kolegów bo dla większości wstrzemięźliwość seksualna jest nie do pojęcia i jest oznaką totalnego nieudacznictwa.

Zupełnie niepotrzebnie.
Nie wiedziałam, że to wstyd ...bycie prawiczkiem...
:hide:

Witamy w prawdziwym świecie. Oczywiście, że wstyd się przyznać, żę jest się prawiczkiem po 20. Dlatego, że każdy patrzy na to jak na jakieś upośledzone zjawisko, podobnie jak sie nie pije.
Potrzebnie właśnie.Bo kobiety tylko pisać potrafią, że lubią prawiczków i niesmiałych facetów, bo to takie ojojojoj słodziutkie... a w praktyce biorą pewnych siebie facetów, takich którzy dają im podświadome poczucie, że facet jest twardy, silny psychicznie, i że jest dobrym kochankiem a nie łajzą. My to wiemy, wiemy, że nie jesteśmy postrzegani tak przez kobiety i żadna z tego powodu nas nie chce i to nas wprowadza w kompleksy i obliża samoocene, a kłamiemy, żeby chociaż nie być wyśmianym a to często ma miejsce.

Można byłoby polemizować w tym temacie.
No, ale masz prawo do swojego zdania.
Myślę, że kij ma 2 końce.
Twardy i silny psychicznie facet może nie być prawiczkiem, ale to nie znaczy, że jego związek może nie paść w gruzach, chociażby z uwagi na fakt, że nie radzi sobie w pewnych kwestiach życiowych. Każdy jest tylko i aż człowiekiem.
Nie bycie prawiczkiem = siła?
Nie sądzę.
Obrazek
Główny Moderator

przez Sorrow 15 kwi 2012, 14:27
carlosbueno napisał(a):bakus no wiadomo że aż tak czysto teoretycznie to nie wygląda że przed 25 rokiem życia będzie zawsze ok a po do bani.
Ja w wieku 18 lat myślałem że jestem ostatnim prawiczkiem na ziemi w tym wieku bo rówieśnicy mieli lub tylko chwalili się że mieli już to dawno za sobą i już w wieku nastoletnim mnie to bardzo uwierało bo człowiek w tym wieku nie chce być gorszy od innych. Wielokrotnie planowałem samobójstwo z tego powodu już w wieku 16 lat nawet. Szczególnie u mężczyzn,chłopaków bycie prawiczkiem strasznie podkopuje samoocenę bo przecież jest to podstawowy wyznacznik męskości wielokrotnie w życiu wymyślałem bajeczki o moich rzekomych dziewczynach żeby nie być odtrąconym przez kolegów bo dla większości wstrzemięźliwość seksualna jest nie do pojęcia i jest oznaką totalnego nieudacznictwa.

W jakim Ty byłeś towarzystwie, że się zajmowali Twoim życiem seksualnym O_o ? Bo kurcze, Ja byłem w kilku grupach rówieśniczych i się z czymś takim nie spotkałem.

Sortuj wg