Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 23 wrz 2012, 23:20
Aktualnie kończę najdłużej trwające i (miejmy nadzieję) ostatnie wakacje w życiu. Za tydzień idę na studia mgr.
Pracuję? - można tak powiedzieć.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Werty 23 wrz 2012, 23:24
Tam gdzie studiujesz są jakieś kobiety? Czy te kobiety organizują imprezy, na które przychodzą ich koleżanki?
Wiesz, że ludzie poznają się między sobą (z jakieś 85% w moich obserwacjach) poprzez znajomych? Nie koniecznie na jakiś wyjebanych imprezach, ale dość często właśnie tam.
Gdzie bywasz dla zabicia czasu?

przez inbvo 23 wrz 2012, 23:41
Tam gdzie studiujesz są jakieś kobiety? Czy te kobiety organizują imprezy, na które przychodzą ich koleżanki?
Nie wiem bo dopiero będę tam studiował (zmieniam uczelnię). Ale to może być trudne na Politechnice :)

Wiesz, że ludzie poznają się między sobą (z jakieś 85% w moich obserwacjach) poprzez znajomych?
Wiem. Mam mało znajomych.

Gdzie bywasz dla zabicia czasu?
Chodzi Ci o imprezy? To raczej nie uczęszczam.

Ze mną to jest tak jak w tym wątku 248 stron temu napisała Akasha:

Akasha napisał(a):ja jestem taka od dziecka. Nie należę do 90 procent społeczeństwa, które czerpie energię z przebywania z ludźmi, obojętnie jakimi, byle byli.
Wiem że często takich jak ja się oskarża że siedzą w domu i nic nie robią, nie "wychodzą do ludzi", a ja myślę że to taka specyficzność, cecha charakteru. Ludzie są różni, a tacy mają trudniej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Werty 24 wrz 2012, 00:03
Wiem że często takich jak ja się oskarża że siedzą w domu i nic nie robią, nie "wychodzą do ludzi", a ja myślę że to taka specyficzność, cecha charakteru. Ludzie są różni, a tacy mają trudniej.

Nic nie mówię, sam taki jestem. Ostatnie trzy lata to już w ogóle wycofanie się z jakiegoś społecznego życia. Od pół roku dopiero się ogarniam.

Niestety samemu to sobie można co najwyżej zwalić. Taka prawda.
Im prędzej sobie to człowiek uświadomi tym lepiej dla niego.

przez inbvo 24 wrz 2012, 00:05
Im prędzej sobie to człowiek uświadomi tym lepiej dla niego.
Czyli mam na siłę wychodzić? To chyba nie ma sensu. Trzeba szukać jakichś alternatywnych metod poznawania ludzi i kobiet. Tylko jakich?

Jetseś jedną z niewielu osób które rozumieją że to nie jest łatwe.

przez Werty 24 wrz 2012, 00:17
Na siłę nie ma sensu, bo będziesz się źle czuł, będziesz chciał uciekać zanim się pojawisz.
Musisz wchodzić stopniowo, powoli. Na początek znaleźć sobie 1-2 osoby, z którymi się dobrze czujesz lub uważasz, że będziesz się dobrze czuł. Na przykład na tej uczelni.
To znaczy... trochę się zmuszać będziesz musiał... np. pójść do knajpy z ludźmi z roku czy coś takiego. Wiadomo, że się nie chce, ale nie ma innego wyjścia.
Później już będzie łatwiej nawiązać znajomości w nieco szerszym gronie.
Szersze grono nie gwarantuje niczego, ale przynajmniej jest jakaś szansa. Na pewno sto razy większa niż w domu przed książką czy komputerem.
Niestety, eh.

Nie ma alternatywnych metod poznawania ludzi (no chyba, że przez neta), bo tak naprawdę nie da się ich inaczej poznać niż standardowo tzn - wychodząc do nich.

przez inbvo 24 wrz 2012, 00:21
np. pójść do knajpy z ludźmi z roku czy coś takiego.
Pewnie wyjdzie że marudzę, ale co tam... Żeby wychodzić na imprezy, to trzeba mieć... jakby to powiedzieć.. charakter, pewność siebie itd. To skok na głęboką wodę. Ludzie mnie raczej nie akceptują w takich sytuacjach, więc nie biorę w nich udziału.

przez *Wiola* 24 wrz 2012, 00:31
inbvo, Wydajesz się być rozsądny i zdeterminowany do pracy . Ja bym Ci radziła zacząć od ludzi z forum, Jeśli mieszkasz w dużym mieście wkręć się na jakieś forumowe spotkania. Tam poznasz "swoich". Ludzie Cię będą rozumieli jakkolwiek byś się nie zachował a Ty powoli przekonasz się ,że nie taki diabeł straszny ;)
Moderator

przez Werty 24 wrz 2012, 00:34
Ale posiedzieć i pokazać się zawsze możesz. Jako samotnik i outsider jesteś zapewne cierpliwy i potrafisz się skupić np. na słuchaniu. Przecież nie musisz być duszą towarzystwa, możesz zwyczajnie sobie tam być.
Zresztą tu nie chodzi nawet o imprezy, ale ludzie w naszym wieku (zdaje się, ze też masz 23 lata) swoje życie towarzyskie toczą głównie wokół spotkań przy piwie. Tego nie przeskoczysz.

Dlaczego ludzie mają cię mieć gdzieś? Akurat teraz wgrywasz sobie film.
Mówisz, że nie masz charakteru itp. ale prawda jest taka, że większość "normalnych" w porównaniu do ludzi z problemami jakie mamy na tym forum są co najmniej... miałcy i bez charakteru.
Wystarczy przytakiwać i zaśmiać się, czasami coś wtrącić. :smile:

przez inbvo 24 wrz 2012, 00:50
*Wiola*, to miłe co piszesz. Pewnie będą rozumieli moje "jazdy", ale będę miał łatkę "prawiczka". Ale to i tak chyba najlepsze rozwiązanie. Może to jest jakaś metoda.

Dlaczego ludzie mają cię mieć gdzieś? Akurat teraz wgrywasz sobie film.
Nie - inni mi wgrali dawniej. Teraz nie wiem jak jest.

większość "normalnych" w porównaniu do ludzi z problemami jakie mamy na tym forum są co najmniej... miałcy i bez charakteru.
Nie o to chodziło - charakteru, w sensie towarzyskości, umiejętności społecznych. A nie lęków i kompleksów jak u mnie. O to chodziło. Ja się nie umiem wyluzować.

Zresztą tu nie chodzi nawet o imprezy, ale ludzie w naszym wieku (zdaje się, ze też masz 23 lata) swoje życie towarzyskie toczą głównie wokół spotkań przy piwie. Tego nie przeskoczysz.
Bardzo chętnie bym się napił częściej, ale w mieście zawsze jestem samochodem i muszę wszystko przeżywać na trzeźwo :/ fuck.

Chyba trzeba sobie umieć wybrać ludzi i kandydatkę na potencjalną dziewczynę. Możliwe że tego właśnie nie umiem.

przez *Wiola* 24 wrz 2012, 00:53
inbvo, Nie jesteś jedyny a z tego co wiem nikt tu nikogo nie wyśmiewa i nie przypina łatek. Poczytaj sobie wątki o zlotach , sam zobaczysz ;)
Moderator

przez inbvo 24 wrz 2012, 01:28
*Wiola*, wiem - tu się trochę inaczej do tego podchodzi. Jak się ma fobie, lęki to wszędzie trzeba to ukrywać, a tu wszyscy mają.

Nie jesteś jedyny
Paru się już z tego wątku rozprawiczyło. Zmniejsza się grono prawiczków, a ja zostałem.

Najbardziej mnie dołuje fakt, że nie znajduję w dotychczasowych zmaganiach żadnego postępu. Innym natomiast chociaż trochę się udaje.

Co do samego dziewictwa, to jakoś nie umiem tego traktować bez emocji, ciężko to przeżywam i się tego wstydzę.

przez jolantka 24 wrz 2012, 02:11
Co to za temat w ogóle, seks jest totalnie przereklamowany.
jolantka

przez depresyjny86 24 wrz 2012, 03:58
Zmniejsza się grono prawiczków, a ja zostałem.

Śpieszmy się kochać prawiczków...tak szybko się rozprawiczają....

seks jest totalnie przereklamowany.

Tak jak Winiary,Fundusz Emerytalny "Dom" i ubezpieczenie "Moi bliscy" ;)

Werty, ani mi nie przypominaj!Wychodzenie gdzieś z ludżmi z grupy to była najgorsza sprawa na studiach...Pić,jeść przy kimś...przy kilku osobach różnej płci......a no i słuchanie tych "ekstra ciekawych" rozmów pomiędzy czlonkami grupy o sprawach które mnie nie interesują...np. "kto wygrał Mam Talent"...i znoszenie tych bezsensownych nieśmiesznych sytuacji i żartów...eh i te uczucie lęku,paraliżujące...

-- Pn wrz 24, 2012 4:36 am --

http://www.youtube.com/watch?v=zuYZt_S3do4&feature=related

Hah,zdołował biednego prawiczka :D
:)

Sortuj wg