Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 22 wrz 2012, 12:30
To jest chyba fobia, ogromne lęki i duży pesymizm. mam podobnie.

Co do leków to mam nadzieję że w moim przypadku ich uniknę...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez carlosbueno 22 wrz 2012, 12:34
na pesymizm żadne leki nie pomogą akurat co najwyżej mogą dodać energii i zredukować lęki choć różnie to ubywa u poszczególnych ludzi.
Największy Forumowy Maruda

przez inbvo 22 wrz 2012, 12:39

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agonista 22 wrz 2012, 12:40
Ja twierdzę odwrotnie na pesymizm są leki choc nieliczne ale są .
obserwowany

przez carlosbueno 22 wrz 2012, 12:42
agonista napisał(a):Ja twierdzę odwrotnie na pesymizm są leki choc nieliczne ale są .

możliwe ale antydepresanty SSRI, SNRI nie uczyniły ze mnie optymisty.
Największy Forumowy Maruda

przez kajetanone 22 wrz 2012, 12:53
inbvo napisał(a):http://www.nerwica.com/prawictwo-w-poznym-wieku-nienawisc-do-kobiet-depresja-t38436.html

nowy prawiczek na forum czy prowokacja?

To chyba nie jest prowokacja im dalej w las tym ciemniej...

przez beladin 22 wrz 2012, 13:04
carlosbueno napisał(a):na pesymizm żadne leki nie pomogą akurat co najwyżej mogą dodać energii i zredukować lęki choć różnie to ubywa u poszczególnych ludzi.

Jesteś wzorowym pesymistą carlosbueno :) Kiedy nie odczuwa się nadmiernego lęku pesymizm traci na znaczeniu. Działając człowiek przekonuje się, że jego czarnowidztwo jest bezpodstawne, wyrabiając w sobie optymistyczny schemat myślenia.
beladin

przez millie 22 wrz 2012, 13:09
carlosbueno napisał(a):
agonista napisał(a):Ja twierdzę odwrotnie na pesymizm są leki choc nieliczne ale są .

Żaden lek antydepresyjny nie da nikomu powodów do radości, jeśli ich nie ma - przecież ich nie wygeneruje... Jednocześnie dobry lek zapobiega czy hamuje zbyt destrukcyjne przeżywanie problemów, tzn. minimalizuje ryzyko popadania w rozpacz lub reagowania bardzo emocjonalnie niewspółmiernie do problemu. Moim zdaniem dobry lek pomaga powrócić do równowagi emocjonalnej/psychicznej i ją utrzymać.

Tylko jak znalesc taki lek dla siebie? :?

przez kajetanone 22 wrz 2012, 13:15
millie napisał(a):
carlosbueno napisał(a):

Żaden lek antydepresyjny nie da nikomu powodów do radości, jeśli ich nie ma - przecież ich nie wygeneruje... Jednocześnie dobry lek zapobiega czy hamuje zbyt destrukcyjne przeżywanie problemów, tzn. minimalizuje ryzyko popadania w rozpacz lub reagowania bardzo emocjonalnie niewspółmiernie do problemu. Moim zdaniem dobry lek pomaga powrócić do równowagi emocjonalnej/psychicznej i ją utrzymać.

Tylko jak znalesc taki lek dla siebie? :?

Na mnie tak działał zwykły antydepresant ale po 3 miesiącach zapiłem na drugi dzieź zaczałem brac benzo którego wczesniej nie ruszałem i wszystko jebło od tamtego momentu załość

przez agonista 22 wrz 2012, 14:32
Poczucie zadowolenia szczęścia jak też wszystkie inne stany emocjonalne są stanem określonej aktywności mózgu. Nawet w doświadczeniach na ludziach i zwierzętach drażnienie określonych struktur wywołuje stany przyjemności ekstazy itp.Odpowiednie leki jak i inne zakazane substancje mogą wywołać stany ekstatyczne bez względu na nasze samopoczucie i chęci lub jej brak.
obserwowany

przez Guzik 22 wrz 2012, 15:02
ale leki antydepresyjne mają przywrócić normalne funkcjonowanie mózgu, tzn normalność emocji, a nie dawać poczucie ekstazy bez powodu. Pewnie, jak sobie podrażnisz odpowiednią część mózgu to i złość może się pojawić bez powodu, ale to nie zadanie leków przeciwdepresyjnych. Chodzi o to aby się cieszyć kiedy jest ku temu powód, aby się smucić normalnie a nie patologicznie kiedy jest taka potrzeba, ale leki tych bodźców nie dają.

Zauważ że to nie jest normalne przeżywanie ekstazy bez powodu, więc czego niby to ma dowodzić? Że jak klikniesz przycisk mózgowy ekstaza to się pojawi, ale tak się w normalnym życiu nie dzieje, nikt nie otwiera nikomu mózgu i nie naciska, to bodźce zewnętrzne go uruchamiają, leki mają sprawić aby to działało a nie było przyciśnięte. To jest różnica.

przez inbvo 22 wrz 2012, 19:25
Zauważ że to nie jest normalne przeżywanie ekstazy bez powodu, więc czego niby to ma dowodzić
A to nie jest bliskie narkomanii?

przez agonista 23 wrz 2012, 11:31
Teoretycznie tak powinno być w praktyce wszystko co działa ekstatycznie jest niedopuszczone do legalnego obrotu .Chodziło mi tylko o to że za pomocą substancji chemicznych da się tego dokonać .Co do antydepresantów i ich dzialania w celu przywrócenia zdolności przeżywania pozwolę sobie zauważyć że wszystkie ssri oraz klomipramina i wenlafaksyna dzialają wprost przeciwnie tzn wyłączają przeżywanie emocji i powie to każdy kto te leki stosował w odpowiednio dużej dawce i odpowiednio długo .Szczególnie silnie oddzialywują tak paroksetyna oraz wenlafaksyna związane jest to z powinowactwem receptorowym siła działania oraz krótkim okresem póltrwania.Wszelkie leki serotoninergiczne działają na emocje podobnie do znieczulenia w anestezjologii. Osłabiają przeżywanie emocji pozytywnych ale i negatywnych.
obserwowany

przez Guzik 23 wrz 2012, 12:00
No da się i co w związku z tym? Że można się cieszyć bez powodu? To nie jest normalne. A tu ludzie chyba dążą do stanu normalności a nie patologicznej ekstazy lekowej.

Sortuj wg