Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 21 wrz 2012, 22:08
millie napisał(a):Ja bym chciała dorzucić jeszcze kilka słów o psychoterapii, jeśli się powtarzam to sorry...

Bakus, mam wrażenie, że terapia ci nie odpowiada, bo żaden terapeuta nie da ci gotowych rozwiazań. Nie bez powodu - to widocznie tak nie działa. Gdyby przyszedł ktoś z podobnymi problemami do Ciebie i poprosił o listę rad, to jestem pewna, że byś wiedział jak mu pomóc. Większość z nas mniej lub bardziej dokładnie wie co powinna zrobić i to dobrze, tylko, ze to nie wystarczy, bo mamy za sobą lata różnych nieraz trudnych doświadczeń, mamy wyuczone mechanizmy obronne, autodestruktywne myśli, nieadekwatne zachowania itp, na które 'pracowaliśmy', czy raczej pracowali nasi bliscy latami.
To w takim razie czego się spodziewać po terapii. Większość 'względnie normalnych' ludzi idzie tam bo ma jakiś problem, nieraz konkretny i chce go rozwiązać.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez *Wiola* 21 wrz 2012, 22:11
bakus, A pokaż mi posty ludzi którym hipnoza pomogła? Mam Ci w zamian poszukać tych którym pomogła terapia?? Mam wrażenie ,że Ty chcesz cudu ale z siebie nie chcesz dać nic, no może poza kasą. :roll:

-- 21 wrz 2012, 22:13 --

Aranjani, Candy14, Ja też , ale ja się nawet koleguję z exem ;)
Moderator

przez millie 21 wrz 2012, 22:17
To w takim razie czego się spodziewać po terapii. Większość 'względnie normalnych' ludzi idzie tam bo ma jakiś problem, nieraz konkretny i chce go rozwiązać.

Dotrzeć i rozpracowac źródło problemu, a nie tylko próbować maskować skutki, bo to moim zdaniem robisz w momencie, gdy zabierasz się za problem z dupy strony. to jest terapia, a cudów nie ma, no może poza wyjątkami;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aranjani 21 wrz 2012, 22:19
*Wiola*, :mrgreen:
ja nie.. wręcz przeciwnie bo zrobił mi z życia koszmar, już po rozstaniu :roll: ale offa robic nie będę. Najważniejsze, że my szczęsliwe :D
Aranjani

przez bakus 21 wrz 2012, 22:22
Ciężko znaleźć w ogóle kogoś kto się poddał hipnozie. Nie pokaże Ci nikogo, bo nikogo nie znam osobiście. A co ja mam niby od siebie dać jak jedyny sens widze w samobójstwie...
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez inbvo 21 wrz 2012, 22:23
bo to moim zdaniem robisz w momencie, gdy zabierasz się za problem z dupy strony
czyli kiedy?

-- 21 wrz 2012, 22:26 --

bakus, ale ten Kaczorowski to jest dość znany, może skuteczny. Może coś pomoże? Że niby taki drogi?

Nie mów o samobójstwie. Dziś się dowiedziałem że kolejna osoba z okolicy się powiesiła.

przez bakus 21 wrz 2012, 22:29
Aha jeszcze do tych sceptykow w sprawie hipnozy... to hipnoterapeuci są zawsze psychoterapeutami, gdyby to nie dzialalo nie stosowali by tej metody... ale coz wy jestescie mądrzejsi.

Inbvo nie chodzi o to czy on drogi, ale o lokalizacjie. Dojazd bedzie mnie kosztowac duzo. Zobaczymy co ot bedzie :/
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez *Wiola* 21 wrz 2012, 22:29
bakus, Nie uważasz ,że to o czymś świadczy? Gdyby metoda była taka cudowna to ludzie by o tym pisali, nie sądzisz??

Jeśli jesteś w takim dołku to czemu do cholery zrezygnowałeś z leków, skoro Ci pomagały? Bo nie chcesz brać całe życie? Co to za argument? Zastanów się - lepiej wegetować z satysfakcją ,że się leków nie bierze? Czy czuć się dobrze na lekach?
Moderator

przez PoznacSiebie 21 wrz 2012, 22:33
kajetanone, ciągle sobie radzę. Wcześniej terapia latami, teraz staram się sam pracować ze sobą poprzez spisywanie na kartce swoich uczuć, przeżyć. Odkryłem w sobie że wciąż tłumię emocję, a dobrym rozwiązaniem tego będzie konfrontacja z źródłem tego czyli moją rodziną, mam tu na myśli rozmowę z nimi, wyrażenie swoich uczuć itd. Sprawa dla mnie niezwykle trudna, ale choć przeprowadziłem tylko wstępną rozmowę z mamą to już się czuję trochę lepiej.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez bakus 21 wrz 2012, 22:35
Nie uważam tak. Dlatego, że większoćś myśli podobnie jak ty i na nią sie nie decyduje. Ponad to nie wiedzą i myślą sobie niewiadomo co na temat tego i znowu... nie decydują się na nią. Jest w dodatku nowa i malo znana jeszcze. Chcesz przykład?? Szablewski Marcin, tak ten sam PUA o ktorym pisalem wczesniej.Przekonał Cie ten przykład?? Steve Piccus się nim zajął a facet zmienił swoje życie o 180 stopni.

Leków nie biore bo mi wypadaly wlosy, dzialaly tak, ze nie moglem na niczym sie skupic, funkcjonowalem bez emocji, zjesc i przetrwac bez znaczenia czy zabiją mi rodzine, czy zostane prawiczkiem do konca zycia czy spadnie bomba, czy bede mieszkac pod mostem... ale najbardziej mnie bolał fakt, że... wypadały mi włosy.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2012, 22:39 przez bakus, łącznie edytowano 1 raz

przez PoznacSiebie 21 wrz 2012, 22:37
Ja nie widzę nic złego w hipnozie. Droga do sukcesu ma wiele dróg,.. czemu nie ta? bakus, idź na spotkanie i sam się przekonaj że Ci to pasuję czy nie.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez inbvo 21 wrz 2012, 22:39
hipnoterapia-t15630.html

Tak się składa że ja próbowałam hipnoterapii. parę lat temu trafiłam do certyfikowanego hipnotyzera, który jest jednocześnie psychiatrą. poddałam się tylko dwum seansom, i zabuliłam od jednej wizyty 150zł. źle wspominam te sesje. hipnotyzer wprowadził mnie na drugim seansie w w moje poprzednie wcielenia(a z tego co wiem to własnie jest główną istotą hipnoterapii). dla odmiany dodam, że moją siostrę(lekkie przejściowe zaburzenia emocjonalne) i matkę (choroba afektywna dwubiegunowa)poddawał tylko autosugestiom relaksującym i wzmacniającym psychikę. już to wydało mi się podejrzane, dlaczego akurat mnie wprowadzał w poprzednie wcielenia a mojej mamy czy siostry nie. dodam że , sama wierzę w reinkarnację ale buddystką i itp. nie jestem. a wcale nie informowałam go o mojej wierze w takową. podczas tej sesji doświadczyłam wcieleń o których wolałabym żeby nikt nie wiedział, także źle się czułam ze świadomością że hipnotyzer to wie. nie wiem może to po prostu była moja chorobliwa podejrzliwość (co jest typowe dla choroby którą zaleczam-zaburzenia schizo-afektywne) na dodatek miałam wrażenie, że słyszę że moje wypowiedzi podczas seansu są nagrywane na taśmie , bo słyszałam odgłos włączenia takowej( objawów tak zwanych głosów nigdy nie miałam nawet w ostrej psychozie). po seansie lekarz spytał mnie "i co teraz zrobię? pójdę do szpitala psychiatrycznego?" zdziwiło mnie bardzo jego pytanie bo w tym czasie już normalnie funkcjonowałam od paru lat, a objawów psychotycznych już ogóle nie miałam , także po zakończeniu tej hipnoterapii nie działo się ze mną nic niepokojącego mimo, że z moją chorobą było ryzykowne poddawać się takiej terapii, o czym i tak mnie ten lekarz nie poinformował. wnioski z tego wyciągnęłam takie że wolę trapię w której bardziej aktywnie sama uczestniczę i mam większy wpływ na to co mówię i poczucie decyzji , że są np. sprawy o których nie chce mówić terapeucie i na sile "czegoś sobie otwierać". tak właśnie... czasem nawet lepiej "zamknąć wszystkie drzwi". z doświadczenia nie polecam hipnoterapii, zwłaszcza dla osób po bardzo ciężkich przejściach.
O tym właśnie mówiłem kilka stron temu, że ktoś może "poprzestawiać w głowie" hipnozą.

bakus, jak chcesz to idź - jestem ciekaw czy pomoże. Ale uważaj.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2012, 22:43 przez inbvo, łącznie edytowano 2 razy

przez *Wiola* 21 wrz 2012, 22:40
bakus, Ale leków są setki i nie każdy ma takie działania uboczne, czasem trzeba długo poeksperymentować ,żeby dobrze trafić.

Hipnoza nie jest metodą nową, poza tym napisałam Ci że miałam kilka seansów, a tego zdajesz się nie zauważać ;) Psychoterapeuci traktują ją jako wspomaganie leczenia a nie metodę główną. Tak było przynajmniej u mnie, miała pomóc mi w rozluźnieniu i uspokojeniu, ale ja nie odczułam żadnych efektów, dlatego się na ten temat wypowiadam.
Moderator

przez bakus 21 wrz 2012, 22:47
Dobra przekonałaś mnie... nie ide na hipnpoterapie. Ale leków brać też nie zamierzam brac dwa rodzaje i dziękuje... Na psychoterapie też nie pójdę bo nie działa. Dziekuje, twoja osoba mi pomogla... stracic jakąkolwiek nadzieje na ratunek.

Sortuj wg