Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Sorrow 11 kwi 2012, 19:17
noname9292 napisał(a):
Sorrow napisał(a):Często jakaś dziewczyna na ulicy się na mnie patrzy i poprawia włosy. Tak z kilka razy dziennie. Podobno to coś znaczy. Ale podobno się na mnie też patrzą jak patrzę w inną stronę.

Ta to jest jeden ze znaków. Dla pewność zawsze można się uśmiechnąć, jak odpowie, to droga wolna.

Zwykle mam problemy z uśmiechaniem się.

przez kornelia_lilia 11 kwi 2012, 19:18
Sorrow, dlaczego? Nieśmiały jesteś czy taka już Twoja natura?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Stark 11 kwi 2012, 21:47
Ooo,ten wątek,przeczuwam że za parę lat, będzie dla mnie :<....
Stark

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 11 kwi 2012, 23:41
kornelia_lilia napisał(a):Sorrow, dlaczego? Nieśmiały jesteś czy taka już Twoja natura?

Normalnie. Nie potrafię się uśmiechać na zawołanie. Musi mnie coś rozbawić albo ucieszyć albo coś w tym stylu.

przez wiejskifilozof 12 kwi 2012, 08:39
Ja też jestem bardzo nieśmiały ( no może w stosunku to tych co znam to nie ).

przez leon21 13 kwi 2012, 08:49
Praca nad sobą to też praca i to bardzo ciężka. Kobiety nie zawsze wolą tych śmiałych i odważnych. I mówiąc szczerze, warto samego siebie zaakceptować takim jakim się jest i rozwijać swoje mocne strony.

Aha i nie uzależniać swojego samopoczucia od powodzenia ze strony kobiet - z doświadczenia wiem, że nie warto.
I nie ufać kobiecie.

przez wiejskifilozof 13 kwi 2012, 09:38
Czyli jak mówił Wiśniewski Jestem jaki jestem i co ma być to będzie ?

przez ekspert_abcZdrowie 13 kwi 2012, 10:29
Witam serdecznie!

Pytanie w temacie wątku brzmi, czy mężczyźni, którzy są prawiczkami, nigdy nie byli w żadnym związku, mają szanse u kobiet. Czy mają szansę na stworzenie bliskiej relacji z kobietą? Jak najbardziej mają! Nie jest istotne czy facet jest prawiczkiem, czy nie jest. Co więcej, niejedna kobieta uważa, że bycie z prawiczkiem jest swego rodzaju nobilitacją :) Może poczuć się wyjątkowa, bo jest tą pierwszą dla danego mężczyzny. Ciężar problemu należałoby przenieść w tym kierunku - jak mężczyzna czuje się z faktem, że jest prawiczkiem, że ma zerowe doświadczenie w dziedzinie seksu. Czy źle się z tym czuje, czy się tego wstydzi, czy boi się, że nie podoła "zadaniu" podczas pierwszego razu? Kolejna sprawa to konieczność zdemaskowania przyczyn, dlaczego do tej pory nie stworzyłem związku z żadną kobietą - czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej czy jeszcze jakaś inna przyczyna? Trzeba pracować nad źródłami problemów w budowaniu relacji damsko-męskich. Fakt bycia prawiczkiem ma zwykle mniejsze znaczenie. Wydaje mi się, że często zbyt dużą wagę przywiązuje się do sfery seksualnej. Nie chcę jej marginalizować i umniejszać jej znaczenia. Seks w związku jest niezmiernie ważny, ale niektórzy mają o nim błędne przekonania. To nie ma nic wspólnego z "obrazkami" lansowanymi w mediach albo prezentowanymi w filmach erotycznych. Karmieni przeerotyzowanymi obrazkami wierzymy w jakąś iluzję i potem jesteśmy rozczarowani. Niepotrzebnie rozczarowani. Bo dwoje kochających się osób wie, że w seksie jest miejsce na zmęczenie, czasami nawet na rutynę, na dotyk, czułe słowa, pieszczoty, na odmowę, że seks to nie tylko technika i spektakularne jęki...

Pozdrawiam!
Psycholog

przez ajajaj89 13 kwi 2012, 12:15
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Witam serdecznie!

Kolejna sprawa to konieczność zdemaskowania przyczyn, dlaczego do tej pory nie stworzyłem związku z żadną kobietą - czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej czy jeszcze jakaś inna przyczyna? Trzeba pracować nad źródłami problemów w budowaniu relacji damsko-męskich.

Pozdrawiam!

Nie - po prostu nie spotkalo sie jeszcze tej jedynej - idac za glosem spoleczenstwa
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Zenonek 13 kwi 2012, 12:24
ajajaj89, Skąd wiesz, że nie trafiłeś na TĄ skoro nie byłeś jeszcze w związku ?

Daj sobie i jakiejś dziewczynie szanse...

przez ajajaj89 13 kwi 2012, 12:48
Nie wiem czy to jest dobre miejsce ale chce rozladowac swoja frustracje. Jestem studentem uczelni medycznej i chcialem pojsc na spotkanie kola na innej uczelni. Tam powiedziano mi : sorry, nie mozesz tu chodzic , bo nie jestes naszym studentem
Co za bydlaki.
Moja frustracje podkresla fakt iz kolo jest psychologiczne, a na dodartek 98procent czlonkow to kobiety :x
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 13 kwi 2012, 13:54
ajajaj89 jako przyszły lekarz nie wiem dokładnie jakiej specjalności będziesz miał duże szansę na spotkanie kobiet, czy kobiety życia w pracy. Lekarze mają duży autorytet, wysoki status społeczny chętnych na pewno nie będzie brakowało, wiele kobiet marzy wręcz o lekarzach tak jak faceci o pielęgniarkach.
A co do studentek psychologii to byłem zakochany w paru ale bez wzajemności :evil: myślałem chyba podświadomie że mnie wyleczą z moich problemów.
Największy Forumowy Maruda

przez ajajaj89 13 kwi 2012, 14:27
No tak - musi zostac tylko jeden warunek - musialbym wyjsc do nie-lekarek aby poczuc ten moj seksowny zawod lekarza.
A tak wciagu studiow 95 procent czasu spedzam z osobami z branzy medycznej

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 13 kwi 2012, 14:44
myślę ze jak ukończysz tą medycynę i pójdziesz gdzieś na staż, praktykę to jako samotny lekarz nie odpędzisz się od kobiet no ale teraz też możesz przecież jakoś poznać kobiety spoza swojej branży chyba.
Ja chodziłem do technikum a później na studia gdzie 80% to były dziewczyny, kobiety a i tak żadnej z nich nie poderwałem bo za nieśmiały byłem.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg