Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 20 wrz 2012, 22:22
kajetanone, sport mi nie szedł nigdy, a pewna kontuzja nabyta przy pracy raczej mi uniemożliwia nawet grę w piłkę. Poza tym nie wiem czy tędy droga...

Czy ma ktoś jakiś pomysł na to co opisałem wyżej? Albo komuś się udało, to niech napisze w jaki sposób?
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Sorrow 20 wrz 2012, 22:38
carlosbueno napisał(a):
Sorrow napisał(a):
carlosbueno napisał(a):nie widzę związku, bezrobotnym się jest głównie z własnej woli czy nieudacznictwa właśnie a gwałt to traumatyczne zdarzenie losowe które może się przytrafić każdej kobiecie.

Bezrobotnym się jest z tego, że jest zwyczajnie za mało pracy dla wszystkich, co jest okolicznością zewnętrzną. No i jak jest na każde stanowisko pracy kilkunastu-do-kilkuset kandydatów to wystarczy być przeciętnym żeby nie móc dostać pracy, nie trzeba być nieudacznikiem.

prace może znaleźć każdy tylko że to wiąże się z takimi rzeczami jak dalekie dojazdy, przeprowadzka, wyjazd za granicę, praca na czarno, za minimum, umowy śmieciowe itd. jak się bardzo chcę to pracę się znajdzie tylko że nie będzie to nasza praca marzeń, ale najczęściej za słabe pieniądze, w stresie, nie zgodna z wykształceniem lub bardzo ciężka a mi się nie chcę na razie takich wyrzeczeń ponosić skoro z głodu nie umieram.

No nie, właśnie chodzi o to, że nawet takiej pracy jest teraz za mało i pracodawcy mogą sobie dowolnie przebierać w dziesiątkach, czasem nawet setkach kandydatów. Co do wyjazdów za granicę, to bez odpowiednich warunków(zwykle znajomych z którymi można jechać) to jest spore ryzyko.
Pracę bez specjalistycznego wykształcenia to można znaleźć jak się jest człowiekiem który ma zdolność bajerowania ludzi. To wtedy jest praca w call-center, barach, sklepach, marketingu i tym podobnych. No, ale do tego trzeba mieć specyficzny temperament.

przez bittersweet 20 wrz 2012, 22:42
bakus napisał(a):Masz racje. To koszmar :( Jak można zmienić się w optymiste? Chyba sie nie da.

Da się, polecam "Optymizmu można się nauczyć" Seligmana. Mi pomogło, trzeba tylko zadać sobie trochę trudu ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bakus 20 wrz 2012, 22:44
W pozycje zajrze. Ale czy na pewno pomoglo?? Wciąż tu jesteś. Ponad to czy to mnie uleczy przed strachem o zdradę? Nie sądze.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez carlosbueno 20 wrz 2012, 22:46
Pracę bez specjalistycznego wykształcenia to można znaleźć jak się jest człowiekiem który ma zdolność bajerowania ludzi. To wtedy jest praca w call-center, barach, sklepach, marketingu i tym podobnych. No, ale do tego trzeba mieć specyficzny temperament.
co do call center czy marketingu to tak ale w sklepach czy barach raczej bejeru nie wymagają. Zawsze można iść na budowę jako pomocnik tylko trochę znajomości potrzeba choć nie zawsze.

A co do optymizmu to nie wiem co to jest jestem od urodzenia pesymistą już w przedszkolu czy pierwszych klasach podstawówki widziałem wszystko w czarnych barwach a później było jeszcze gorzej coś na kształt samospełniającego się proroctwa.
Największy Forumowy Maruda

przez Poinformowany 20 wrz 2012, 22:56
carlosbueno, To dlaczego nie podejmiesz pracy jako np. pomocnik na budowie ? Żadna praca nie hańbi.
Poinformowany

przez carlosbueno 20 wrz 2012, 23:03
Poinformowany napisał(a):carlosbueno, To dlaczego nie podejmiesz pracy jako np. pomocnik na budowie ? Żadna praca nie hańbi.

nie hańbi wiele lat byłem takowym pomocnikiem ale ostatnimi czasy nic mi się nie chce może jakby mi ktoś załatwił bo samemu nie mogę się za nico zabrać. Nienawidziłem tej pracy ale to lepsze niż nic.

przez Poinformowany 20 wrz 2012, 23:08
carlosbueno, Co to znaczy samemu nie mogę ? rozwiń to...
Poinformowany

przez bakus 20 wrz 2012, 23:10
Tzn, wziąłby go ktoś za ręke i pomógł mu w tym wszystkim bo nie radzi sobie z tym. To znaczy, że nie ma nadzieji ale jakby ktoś go wspierał na duchu to byłoby latwiej.
Tak jak ze wszystkim.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez carlosbueno 20 wrz 2012, 23:10
chcieć to móc a nie chcieć to nie móc.

przez bakus 20 wrz 2012, 23:37
Ja dziś napisałem do hipnotyzera z Gdyni, Rafała Sakowskiego. Zobaczymy co mi napisze. Mam tego /cenzura/ dość. Dość patrzenia jak piękna kobieta mnie mija ulicą, dość smutków, że nikogo nie mam, dość /cenzura/ wiecznego pesymizmu i poczucia żenady i beznadziejności. Dość bycia prawiczkiem. Chcę otworzyć się na ludzi, nie bać się ich, nie bać się pójścia na impreze czy klubu ze striptizem. Nie bać się podejść do pięknej kobiety i obawiać, że mnie zdradzi. Chce być szczęśliwy i umieć się bawić. Tak dłużej być nie może. /cenzura/ to czy wydam kupe szmalu. Ważne jest moje szczęście a nie kasa.

przez inbvo 20 wrz 2012, 23:52
bakus, co mu napisałeś? Też ciekaw jestem odpowiedzi.

-- 21 wrz 2012, 00:02 --

Czytam sobie stronę tego pana i mnie to wygląda nawet nie na medycynę alternatywną, tylko na usługi podobne do tych, które oferują wróżki (bioenergoterapia, świecowanie uszu???)

Fragment ze strony:

Gość: Toomas-Valgenberg
Estoński uzdrowiciel (!!!) międzynarodowej klasy
Były chirurg i neurolog wojskowy, który po śmierci klinicznej dostał dar uzdrawiania. (?!?) Od kilkunastu lat jeździ po Polsce, Europie i Świecie pomagając chorym.
Toomas na swoim koncie ma tysiące uzdrowionych osób z ciężkich chorób takich jak: stwardnienie rozsiane, rak płuc, rak piersi, rak trzustki główki, rak prostaty, borelioza, udar mózgu, padaczka, zapalenie opon mózgowych, tarczyca, cukrzyca, astma, alergia, migrena, reumatyzm i wiele wiele innych.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
To się nadaje do "nie do wiary" a nie do leczenia naszych problemów.

...
Lepiej poszukaj bardziej racjonalnego hipnotyzera.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez LucP84 21 wrz 2012, 00:08
bakus napisał(a):Ja dziś napisałem do hipnotyzera z Gdyni, Rafała Sakowskiego. Zobaczymy co mi napisze. Mam tego /cenzura/ dość. Dość patrzenia jak piękna kobieta mnie mija ulicą, dość smutków, że nikogo nie mam, dość /cenzura/ wiecznego pesymizmu i poczucia żenady i beznadziejności. Dość bycia prawiczkiem. Chcę otworzyć się na ludzi, nie bać się ich, nie bać się pójścia na impreze czy klubu ze striptizem. Nie bać się podejść do pięknej kobiety i obawiać, że mnie zdradzi. Chce być szczęśliwy i umieć się bawić. Tak dłużej być nie może. /cenzura/ to czy wydam kupe szmalu. Ważne jest moje szczęście a nie kasa.
Może stawiasz sobie nierealistyczne cele. Bardzo wielu facetów nie jest w stanie poderwać dziewczyny na ulicy. Może łatwiej by Ci było jakby starałeś się poszukać jakiejś takiej zwykłej, przeciętnej dziewczyny.
LucP84

przez *Wiola* 21 wrz 2012, 02:10
bakus, Zainwestuj lepiej w dobrego terapeutę. Przecież to bzdury jakieś :evil:
Moderator

Sortuj wg