Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 13:54
ajajaj89 to co piszą na tym portalu sex guru i jacyś inni rzekomo psycholodzy to stek bzdur. Dla mnie każdy kto nie miał za sobą kontaktu seksualnego po 25 roku życia jest zaburzony w mniejszym lub większym stopniu sam tego doświadczyłem i wiem jaki to ma negatywny wpływ na psychikę, samoocenę i całe życie. To jest działanie przeciwko biologii, instynktom, normom i oczekiwaniom społecznym.
Ja się boje że przez moje problemy w tym względzie nigdy nie będę miał udanego związku i życia seksualnego bo najlepsze lata na tego typu relacje zmarnowałem i wstydzę się tego przed potencjalnymi partnerkami. No ale nie da się cofnąć 15 lat wstecz.
Największy Forumowy Maruda

przez ajajaj89 05 kwi 2012, 14:20
A moze ktos jeszcze by powiedzial swoje zdanie - np jakas kobieta ? :?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Zenonek 05 kwi 2012, 14:33
To nie jest tak, że jest nakazany wiek i wio...

ajajaj89, Każdy ma prawo do szczęścia i do stworzenia związku. Bez względu na wiek.

Ja znam osobę, która "hajtnęła" się w wieku 43 lat...ze swoim pierwszym w życiu partnerem...i co ? I jajco...nikomu nic do szczęscia innych.

A już na pewno nie warto słuchać ludzi gruboskórnych..przeważnie to egoiści, którzy za nic mają innych ludzi, ich potrzeby i wrażliwość.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 05 kwi 2012, 15:54
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Pochopnie podjęta decyzja o pierwszym razie może mieć poważne konsekwencje dla dalszego rozwoju psychoseksualnego i jakości przyszłych związków. Pierwszy stosunek powinno się odbyć z osobą, której się ufa. Nie wolno robić tego pod presją otoczenia albo z przekonania, że już wszyscy mają "to" za sobą, a ja jestem jakiś inny/inna, bo jestem prawiczkiem/dziewicą. Polecam artykuły pod linkami: http://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-raz i http://portal.abczdrowie.pl/czy-jestes-gotowa-do-seksu.

Z jakich względów młodzi ludzie podejmują aktywność seksualną? Badania CBOS pokazuję, że główna motywacja do rozpoczęcia współżycia, to:
- romantyczność – chcę mu/jej pokazać, jak bardzo go/ją kocham,
- towarzyskość – większość już to przeżyła, więc ja też muszę,
- atrakcyjność seksu – to jest fajne, więc korzystam,
- ciekawość – chcę zobaczyć, jak to jest,
- presja partnera – jeśli mnie kochasz, to się zgodzisz,
- perspektywa przymusowego rozstania pary – zróbmy to, bo tak długo nie będziemy się widzieli.

\

No wlasnie wiekszosc ludzi pierwzego razu nie robi z milosci!!! Wiekszość!!! No to teraz powiedzmy ze tylko 10 procent ludzi ma normalny pierwszy raz a reszta 90 procent - to emocjonalna patologia . Piekny swiat

-- 05 kwi 2012, 15:01 --

Zas w psychiatrii jest tak iz to co nie wynika z norm religijnych lub spolecznych jest patologia. A wiec 35 - letni ateistyczny prawiczek zyjacy w spoleczenstwie o wieku inicjacji 17 lat jest odchyleniem od normy.

Sami psychiatrzy wprowadzili pojecie normalnosci tresci myslenia w zaleznosci od zgodnosci od norm ogolnospolecznych. Nie ja

-- 05 kwi 2012, 15:04 --

Jezeli hipomania wg psychiatrii jes choroba to czemu w takim razie brak inicjacji sexualnej nie jest - przeciez ta drugie zaburzenie jest o wiele bardziej przykre dla chorego.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 16:15
Większość albo spora cześć swój pierwszy raz robi pod presją otoczenia bo wszyscy to już robili wstyd by prawiczkiem, dziewicą w dzisiejszych czasach. No i na pewno nie można zapominać o wpływie czynników biologicznych: hormonów, zaspokojenia żądzy.
ajajaj89 w cytowanych przez Ciebie źródłach osobą piszącym chodzi chyba o nastolatków maks. 20-22 latków którzy czują zewnętrzny przymus seksu bo to jest trendy ale czekanie na miłość w wieku około 30 lat bez żadnych doświadczeń w tej kwestii uważam za błąd. Oczywiście każdy jest inny ale nigdy nikomu bym nie doradzał czekania w nieskończoność na wielką miłość aby przeżyć swój pierwszy raz.

przez ajajaj89 05 kwi 2012, 16:21
No i na koniec zagwozdka do "psychologów"

Powołam sie na allegorie do schozfrenii. Otoz ostatnio robiono badanie w ktorym badano wplyw roznych czynnikow na stan zdrowia psychicznego u schizoferników w dlugoterminowych badaniach. A jak myslicie ktorzy z schizofrenikow czuli sie najlepiej i kto z nich mial najwiecej remisji? Ci ktorzy brali olanzapine, haloperidol? Albo ci ktorzy uczestniczyli w terapii CBT albo psychodynamicznej?
NIE NIE NIE
Najbardziej pomagala im obecnosc partnera i aktywne uczestniczenie w zyciu spolecznym.

Więc jezeli ktos mowi iz czuje sie zle bo nie ma dziewczyny to nie oznacza iz mozemy mo mowic : Problem lezy w tobie a nie w tym ze nie masz dziewczyny. Masz tu CBT, masz SSRi, masz terapeute poznawczego a o dziewczynach zapomnij. Dziewczyna to tylko dodatek do twojego zycia

Nic bardziej mylnego:
Posiadanie dziewczyny i sex z nia jest o wiele bardziej kojace dla choroby psyczhicznej anizeli farmako i psychoterapia.
Jezeli psycholog wiec mowi iz sex i milosc sa malo wazne to sie myli.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 16:24
Zas w psychiatrii jest tak iz to co nie wynika z norm religijnych lub spolecznych jest patologia. A wiec 35 - letni ateistyczny prawiczek zyjacy w spoleczenstwie o wieku inicjacji 17 lat jest odchyleniem od normy.

Sami psychiatrzy wprowadzili pojecie normalnosci tresci myslenia w zaleznosci od zgodnosci od norm ogolnospolecznych. Nie ja

Wg mnie już 25 latek który nie uprawiał nigdy seksu a ma pociąg seksualny i nie wyznaje żadnych fanaberii religijnych powinien udać się do psychiatry, psychologa, seksuologa bo jak będzie dalej w tym tkwił to dobrze nie rokuje. Jak był miał kasę i nie miał tzw. słomianego zapału to bym założył taki ośrodek dla takich osób i opracował metodę leczenia i terapię bo to poważna dysfunkcja psycho-społeczna rzutująca na całe życie i przyszłość człowieka.

przez shinobi 05 kwi 2012, 16:25
Znajdź sobie dziewczynę i nie biadol. ;) Tylko nie miej pretensji, że Cię źle traktują, bo problem raczej naprawdę leży w Tobie, czyli z jakiegoś powodu jesteś mało pociągający, nie trafiłeś na tą jedyną, albo jakoś dziwnie traktujesz kobiety.

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 16:29
Posiadanie dziewczyny i sex z nia jest o wiele bardziej kojace dla choroby psyczhicznej anizeli farmako i psychoterapia.
Jezeli psycholog wiec mowi iz sex i milosc sa malo wazne to sie myli.

ajajaj89 To nie jest na rękę psychologom i psychiatrą tak mówić bo utracili by klientów. Poza tym SSRI zmniejszają popęd i powodują zaburzenia wzwodu także tym bardziej nie będą Ci wspominać o seksie i partnerstwie

-- 05 kwi 2012, 16:37 --

shinobi napisał(a):Znajdź sobie dziewczynę i nie biadol. ;) Tylko nie miej pretensji, że Cię źle traktują, bo problem raczej naprawdę leży w Tobie, czyli z jakiegoś powodu jesteś mało pociągający, nie trafiłeś na tą jedyną, albo jakoś dziwnie traktujesz kobiety.

Najlepiej by było. Sam wielokrotnie słyszałem od innych znajdź sobie dziewczynę: ale jak się jest chorobliwie nieśmiałym, ma różne lęki, depresje, niską samoocenę i nie wygląda się jak Brad Pitt nie jest tak łatwo jak się większości ludziom zdaję.

przez el_testosterone 05 kwi 2012, 19:05
ajajaj89, to powinna być dziewczyna na receptę dla chorych zatem ;)

przez shinobi 05 kwi 2012, 19:08
carlosbueno, wyglądasz dobrze, jesteś na forum wygadany, inteligentny. Mało tu samotnych dziewczyn? Startuj. Myślę, że masz duże szanse.

przez Dariusz_wawa 05 kwi 2012, 19:15
Brak sexu wydłuża życie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

przez bittersweet 05 kwi 2012, 20:31
Dariusz_wawa,

brak seksu wydłuża życie .....ale co to za życie.... :( :why:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Dariusz_wawa 05 kwi 2012, 20:33
cudak napisał(a):Dariusz_wawa,

brak seksu wydłuża życie .....ale co to za życie.... :( :why:

Wtedy według mnie Obrazek
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

Sortuj wg